Velký přehled předplatného: co nabízejí online služby napříč platformami?

Na každé konzoli si v dnešní době můžete předplatit služby, které vám poskytují určité výhody. Co přesně nabízejí a v čem jsou jejich výhody a nevýhody?

Xbox Live Gold

Cena: 149 Kč/měsíc, 499 Kč/čtvrtletně, 1 499 Kč/ročně

Stejně jako to platilo na minulé generaci konzole od Microsoftu, tak ani na Xboxu One si bez předplatného Gold nezahrajete online multiplayer. Odůvodňuje se to tím, že díky placenému hraní po internetu může Xbox mít co možná nejlepší online infrastrukturu. S tím přichází i možnost party chatu. Bez předplatného se můžete spojit pouze s jedním hráčem.

image.png

Druhou a pro mnohé předplatitele nejzásadnější výhodou, jsou hry zdarma. Každý měsíc se střídá nabídka dostupných titulů. Bývá to z pravidla tak, že je vždy k dispozici jedna větší hra a k tomu pár indie kousků. Mimo her přímo na Xbox One ale dostanete i pár titulů pro minulou generaci, které si můžete díky zpětné kompatibilitě zahrát i na aktuální konzoli. Mimo to si ještě můžete vyzkoušet i exkluzivní demoverze. Na Xbox Store také neustále probíhají slevové akce. S Gold členstvím budete mít některé hry za ještě nižší cenu.

Microsoft chce dostat Xbox Live na další platformy včetně Switche

Microsoft chce dostat Xbox Live na další platformy včetně Switche

Pokud nastavíte svoji konzoli jako domácí, tak na ní budou výhody předplatného Gold k dispozici pro všechny ostatní účty, které předplatné nemají. V domácnosti vám tak stačí předplatit jednou a výhody bude mít každý další hráč.

Součástí předplatného je také cloudové úložiště Game DVR, skrz které můžete přenášet jak videa a obrázky, tak třeba tvořit klipy ze streamů na Twitchi a Mixeru. Obsah pak můžete upravovat přímo na konzoli v aplikaci Xbox Upload Studio.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 9 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |