Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů

Tak to máme černé na bílém.
Zdroj: Thurrot
Microsoft oficiálně: Xbox Series X bude za 499 dolarů, Series S za 299 dolarů | Zdroj: Thurrot

Oživeno: Tak už je to oficiální. Microsoft na Twitteru potvrdil, že přijde Xbox Series S, bude to nejmenší Xbox v historii. Cena je 299 dolarů. Bližší informace se dozvíme brzy.

Původní článek: Podle analytika Daniela Ahmada by měl Microsoft ještě tento měsíc odhalit všechny podrobnosti k novému Xboxu včetně ceny a přesné dostupnosti. Potvrdí také existenci levnějšího Xboxu Series S. Během dnešní noci už ale řada informací z několik zdrojů unikla.

Brad Sams píšící pro Thurrott ukázal první fotografii Xboxu Series S, který má opravdu zhruba poloviční rozměry oproti Xku, avšak seříznut nebyl na výšku, ale na šířku. Místo kostky tak připomíná elektrický vařič s jednou plotýnkou. Bílá placka s velkým černým průduchem kvůli chlazení bude jistě zárukou povedených memů na sítích.

Leaker WalkingCat pak Series S ukázal i na krátkém videu, kde je vidět také srovnání s větším modelem.

Windows Central doplnil zbytek důležitých údajů. Obě konzole přijdou na trh 10. listopadu. Series S se bude prodávat za 299 dolarů, případně bude součástí předplatného All Access za 25 dolarů na měsíc. Series X bude za 499 dolarů, případně 35 dolarů za měsíc.

Stále ještě neznáme přesné specifikace Series S. Z dřívějších úniků vyplývá, že prý bude mít třetinový grafický výkon (4 místo 12 TFLOPS), menší paměť a že bude hry vykreslovat v nižším rozlišení než 4K (1080p nebo 1440p). To opět zdůrazňuje Ahmad, když říká, že obě konzole nativně rozjedou novou generaci her, jen každá v jiném nastavení. Series S také podle obrázků neobsahuje optickou mechaniku.

Ahmad mimochodem také říká, že Game Pass se dočká ještě dalšího rozšíření, ze kterého budou čerpat noví i stávající uživatelé. Jestli se to týká funkcí, her nebo podporovaných platforem, ale zatím nevíme.

Na tyto novinky mimochodem před chvílí zareagoval i Microsoft…


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A