Venture Tycoon - byznys, byznys, byznys!

Sníte o tom, že jednoho dne si založíte vlastní společnost, díky které vyděláte majlant, a pak už jen budete sedět za stolem, s nohama na něm, občas ťuknete do nějaké té klávesy či kliknete sem, tu tam, a budete si jen a jen užívat? Nuže, kdo by o něčem takovém nesnil. Jenže nic není tak jednoduché, a vy se o tom budete moci přesvědčit ve hře Venture Tycoon.
Venture Tycoon - byznys, byznys, byznys!
Samozřejmě, že řízení nějaké společnosti zdaleka není tak jednoduché, jak jsem nastínil výše. Být vůdcem týmu lidí, kteří mají za úkol pro vás vydělávat peníze, to je vskutku ošemetná záležitost, která vyžaduje mnoho jak praktických tak i teoretických znalostí, dovedností a hlavně také "vůdcovského umu". Venture Tycoon vám dá možnost si to všechno vyzkoušet (popřípadě se něco naučit) pěkně od začátku a bez jakéhokoliv rizika (protože, jak všichni víme, podnikání je, zejména v těchto našich chudých končinách, převelice nebezpečné).

Hráč začne... no od začátku. A to volbou místa svého podnikání, náborem lidí a započetím vývoje a výroby daného výrobku (či možná také služby). A teď vás čeká tuhá volba - začít hru v on-line módu (tj. po internetu proti spoustě jiných, tu méně zkušených podnikatelů, tu léty ošlehaných byznysmenů) nebo v scenario módu (který vám předhodí jistou předem připravenou situaci, scénář, kterou budete muset vyřešit - podobně jako třeba scénáře v klasickém SimCity).

Venture TycoonVenture Tycoon

Do on-line módu získáte přístup připojením na tzv. "Tycoon Server" (samozřejmě pomocí TCP/IP), kde získáte přehledné statistiky mnoha hráčů a budete moci začít hru novou. Tento mód je poněkud odlišný od Scenario módu, jelikož je ve všech oblastech konkurenční, tzn. že probíhá "volná soutěž" - jako v reálném podnikaní - a zvítězí pouze ten nejlepší.

Ve Scenario módu si budou hráči moct vybrat ze dvou obtížností - easy a hard. První obtížnost je určena pro nováčky, naučí vás jak hru ovládat a pochopit. Můžete snadno získat obrovské množství peněž a výborné zaměstnance, kteří vaši firmou dovedou téměř sami až na vrchol. Dobré obchodní prostředí tomu jen přispěje.

Naopak druhá obtížnost je určena pro hard-core hráče. Začínáte s mnohem méně penězi a mnohem horšími zaměstnanci. Musíte zvládat komplikovanější obchody, horší zaměstnance, horší finanční stav :). Budete muset dělat průzkumy trhu, abyste zjistili, zda si váš výrobek či vaše služba povedou tak, jak byste chtěli. Budete muset sledovat kurzy, burzu, tisk, vše, co vám pomůže proti konkurenci. Prostě tady se stanete opravdovým podnikatelem/manažerem. Bankovní půjčky pro vás budou hračkou, na burze se vaše společnost bude jen blýskat, vaši zaměstnanci si budou hovět v obrovských útulných prostorách se vším dostupným vybavením, produktivita práce bude na vrcholu a platy tak vysoké, že nikdo nebude ani pomýšlet na nějaké stěžování si.

Navíc budete mít k dispozici nástroj pro vytváření vlastních scénářů, takže až dohrajete všechny na hard, můžete si vytvořit ještě vyšší obtížnost - třeba "monopol" ;).

Venture TycoonVenture Tycoon

"Management byl až dosud nudnou a komplikovanou záležitostí, ale Venture Tycoon vám ukáže, že to není pravda" praví se na oficiálních stránkách hry. Podle grafického ztvárnění bych tomu dokonce i docela věřil. Hardwarové nároky také nejsou nijak vysoké (W95/98/2k, P233MHz MMX, 32MB RAM...?!) a až na tu korejštinu ve screenshotech (nebojte, hra vyjde ve dvou verzích) to všechno vypadá docela pěkně. Ápropos korejština - Venture Tycoon vyrábí společnost Animedia Entertainment, sídlící, pokud se mi tedy nepletou vlajky, v Jižní koreji.

Hra by měla vyjít zřejmě někdy v zimě tohoto roku.

Venture TycoonVenture Tycoon

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A