Venture Tycoon - byznys, byznys, byznys!

Sníte o tom, že jednoho dne si založíte vlastní společnost, díky které vyděláte majlant, a pak už jen budete sedět za stolem, s nohama na něm, občas ťuknete do nějaké té klávesy či kliknete sem, tu tam, a budete si jen a jen užívat? Nuže, kdo by o něčem takovém nesnil. Jenže nic není tak jednoduché, a vy se o tom budete moci přesvědčit ve hře Venture Tycoon.
Venture Tycoon - byznys, byznys, byznys!
Samozřejmě, že řízení nějaké společnosti zdaleka není tak jednoduché, jak jsem nastínil výše. Být vůdcem týmu lidí, kteří mají za úkol pro vás vydělávat peníze, to je vskutku ošemetná záležitost, která vyžaduje mnoho jak praktických tak i teoretických znalostí, dovedností a hlavně také "vůdcovského umu". Venture Tycoon vám dá možnost si to všechno vyzkoušet (popřípadě se něco naučit) pěkně od začátku a bez jakéhokoliv rizika (protože, jak všichni víme, podnikání je, zejména v těchto našich chudých končinách, převelice nebezpečné).

Hráč začne... no od začátku. A to volbou místa svého podnikání, náborem lidí a započetím vývoje a výroby daného výrobku (či možná také služby). A teď vás čeká tuhá volba - začít hru v on-line módu (tj. po internetu proti spoustě jiných, tu méně zkušených podnikatelů, tu léty ošlehaných byznysmenů) nebo v scenario módu (který vám předhodí jistou předem připravenou situaci, scénář, kterou budete muset vyřešit - podobně jako třeba scénáře v klasickém SimCity).

Venture TycoonVenture Tycoon

Do on-line módu získáte přístup připojením na tzv. "Tycoon Server" (samozřejmě pomocí TCP/IP), kde získáte přehledné statistiky mnoha hráčů a budete moci začít hru novou. Tento mód je poněkud odlišný od Scenario módu, jelikož je ve všech oblastech konkurenční, tzn. že probíhá "volná soutěž" - jako v reálném podnikaní - a zvítězí pouze ten nejlepší.

Ve Scenario módu si budou hráči moct vybrat ze dvou obtížností - easy a hard. První obtížnost je určena pro nováčky, naučí vás jak hru ovládat a pochopit. Můžete snadno získat obrovské množství peněž a výborné zaměstnance, kteří vaši firmou dovedou téměř sami až na vrchol. Dobré obchodní prostředí tomu jen přispěje.

Naopak druhá obtížnost je určena pro hard-core hráče. Začínáte s mnohem méně penězi a mnohem horšími zaměstnanci. Musíte zvládat komplikovanější obchody, horší zaměstnance, horší finanční stav :). Budete muset dělat průzkumy trhu, abyste zjistili, zda si váš výrobek či vaše služba povedou tak, jak byste chtěli. Budete muset sledovat kurzy, burzu, tisk, vše, co vám pomůže proti konkurenci. Prostě tady se stanete opravdovým podnikatelem/manažerem. Bankovní půjčky pro vás budou hračkou, na burze se vaše společnost bude jen blýskat, vaši zaměstnanci si budou hovět v obrovských útulných prostorách se vším dostupným vybavením, produktivita práce bude na vrcholu a platy tak vysoké, že nikdo nebude ani pomýšlet na nějaké stěžování si.

Navíc budete mít k dispozici nástroj pro vytváření vlastních scénářů, takže až dohrajete všechny na hard, můžete si vytvořit ještě vyšší obtížnost - třeba "monopol" ;).

Venture TycoonVenture Tycoon

"Management byl až dosud nudnou a komplikovanou záležitostí, ale Venture Tycoon vám ukáže, že to není pravda" praví se na oficiálních stránkách hry. Podle grafického ztvárnění bych tomu dokonce i docela věřil. Hardwarové nároky také nejsou nijak vysoké (W95/98/2k, P233MHz MMX, 32MB RAM...?!) a až na tu korejštinu ve screenshotech (nebojte, hra vyjde ve dvou verzích) to všechno vypadá docela pěkně. Ápropos korejština - Venture Tycoon vyrábí společnost Animedia Entertainment, sídlící, pokud se mi tedy nepletou vlajky, v Jižní koreji.

Hra by měla vyjít zřejmě někdy v zimě tohoto roku.

Venture TycoonVenture Tycoon

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A