Venture Tycoon - byznys, byznys, byznys!

Sníte o tom, že jednoho dne si založíte vlastní společnost, díky které vyděláte majlant, a pak už jen budete sedět za stolem, s nohama na něm, občas ťuknete do nějaké té klávesy či kliknete sem, tu tam, a budete si jen a jen užívat? Nuže, kdo by o něčem takovém nesnil. Jenže nic není tak jednoduché, a vy se o tom budete moci přesvědčit ve hře Venture Tycoon.
Venture Tycoon - byznys, byznys, byznys!
Samozřejmě, že řízení nějaké společnosti zdaleka není tak jednoduché, jak jsem nastínil výše. Být vůdcem týmu lidí, kteří mají za úkol pro vás vydělávat peníze, to je vskutku ošemetná záležitost, která vyžaduje mnoho jak praktických tak i teoretických znalostí, dovedností a hlavně také "vůdcovského umu". Venture Tycoon vám dá možnost si to všechno vyzkoušet (popřípadě se něco naučit) pěkně od začátku a bez jakéhokoliv rizika (protože, jak všichni víme, podnikání je, zejména v těchto našich chudých končinách, převelice nebezpečné).

Hráč začne... no od začátku. A to volbou místa svého podnikání, náborem lidí a započetím vývoje a výroby daného výrobku (či možná také služby). A teď vás čeká tuhá volba - začít hru v on-line módu (tj. po internetu proti spoustě jiných, tu méně zkušených podnikatelů, tu léty ošlehaných byznysmenů) nebo v scenario módu (který vám předhodí jistou předem připravenou situaci, scénář, kterou budete muset vyřešit - podobně jako třeba scénáře v klasickém SimCity).

Venture TycoonVenture Tycoon

Do on-line módu získáte přístup připojením na tzv. "Tycoon Server" (samozřejmě pomocí TCP/IP), kde získáte přehledné statistiky mnoha hráčů a budete moci začít hru novou. Tento mód je poněkud odlišný od Scenario módu, jelikož je ve všech oblastech konkurenční, tzn. že probíhá "volná soutěž" - jako v reálném podnikaní - a zvítězí pouze ten nejlepší.

Ve Scenario módu si budou hráči moct vybrat ze dvou obtížností - easy a hard. První obtížnost je určena pro nováčky, naučí vás jak hru ovládat a pochopit. Můžete snadno získat obrovské množství peněž a výborné zaměstnance, kteří vaši firmou dovedou téměř sami až na vrchol. Dobré obchodní prostředí tomu jen přispěje.

Naopak druhá obtížnost je určena pro hard-core hráče. Začínáte s mnohem méně penězi a mnohem horšími zaměstnanci. Musíte zvládat komplikovanější obchody, horší zaměstnance, horší finanční stav :). Budete muset dělat průzkumy trhu, abyste zjistili, zda si váš výrobek či vaše služba povedou tak, jak byste chtěli. Budete muset sledovat kurzy, burzu, tisk, vše, co vám pomůže proti konkurenci. Prostě tady se stanete opravdovým podnikatelem/manažerem. Bankovní půjčky pro vás budou hračkou, na burze se vaše společnost bude jen blýskat, vaši zaměstnanci si budou hovět v obrovských útulných prostorách se vším dostupným vybavením, produktivita práce bude na vrcholu a platy tak vysoké, že nikdo nebude ani pomýšlet na nějaké stěžování si.

Navíc budete mít k dispozici nástroj pro vytváření vlastních scénářů, takže až dohrajete všechny na hard, můžete si vytvořit ještě vyšší obtížnost - třeba "monopol" ;).

Venture TycoonVenture Tycoon

"Management byl až dosud nudnou a komplikovanou záležitostí, ale Venture Tycoon vám ukáže, že to není pravda" praví se na oficiálních stránkách hry. Podle grafického ztvárnění bych tomu dokonce i docela věřil. Hardwarové nároky také nejsou nijak vysoké (W95/98/2k, P233MHz MMX, 32MB RAM...?!) a až na tu korejštinu ve screenshotech (nebojte, hra vyjde ve dvou verzích) to všechno vypadá docela pěkně. Ápropos korejština - Venture Tycoon vyrábí společnost Animedia Entertainment, sídlící, pokud se mi tedy nepletou vlajky, v Jižní koreji.

Hra by měla vyjít zřejmě někdy v zimě tohoto roku.

Venture TycoonVenture Tycoon

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |11 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka