Venture Tycoon - byznys, byznys, byznys!

Sníte o tom, že jednoho dne si založíte vlastní společnost, díky které vyděláte majlant, a pak už jen budete sedět za stolem, s nohama na něm, občas ťuknete do nějaké té klávesy či kliknete sem, tu tam, a budete si jen a jen užívat? Nuže, kdo by o něčem takovém nesnil. Jenže nic není tak jednoduché, a vy se o tom budete moci přesvědčit ve hře Venture Tycoon.
Venture Tycoon - byznys, byznys, byznys!
Samozřejmě, že řízení nějaké společnosti zdaleka není tak jednoduché, jak jsem nastínil výše. Být vůdcem týmu lidí, kteří mají za úkol pro vás vydělávat peníze, to je vskutku ošemetná záležitost, která vyžaduje mnoho jak praktických tak i teoretických znalostí, dovedností a hlavně také "vůdcovského umu". Venture Tycoon vám dá možnost si to všechno vyzkoušet (popřípadě se něco naučit) pěkně od začátku a bez jakéhokoliv rizika (protože, jak všichni víme, podnikání je, zejména v těchto našich chudých končinách, převelice nebezpečné).

Hráč začne... no od začátku. A to volbou místa svého podnikání, náborem lidí a započetím vývoje a výroby daného výrobku (či možná také služby). A teď vás čeká tuhá volba - začít hru v on-line módu (tj. po internetu proti spoustě jiných, tu méně zkušených podnikatelů, tu léty ošlehaných byznysmenů) nebo v scenario módu (který vám předhodí jistou předem připravenou situaci, scénář, kterou budete muset vyřešit - podobně jako třeba scénáře v klasickém SimCity).

Venture TycoonVenture Tycoon

Do on-line módu získáte přístup připojením na tzv. "Tycoon Server" (samozřejmě pomocí TCP/IP), kde získáte přehledné statistiky mnoha hráčů a budete moci začít hru novou. Tento mód je poněkud odlišný od Scenario módu, jelikož je ve všech oblastech konkurenční, tzn. že probíhá "volná soutěž" - jako v reálném podnikaní - a zvítězí pouze ten nejlepší.

Ve Scenario módu si budou hráči moct vybrat ze dvou obtížností - easy a hard. První obtížnost je určena pro nováčky, naučí vás jak hru ovládat a pochopit. Můžete snadno získat obrovské množství peněž a výborné zaměstnance, kteří vaši firmou dovedou téměř sami až na vrchol. Dobré obchodní prostředí tomu jen přispěje.

Naopak druhá obtížnost je určena pro hard-core hráče. Začínáte s mnohem méně penězi a mnohem horšími zaměstnanci. Musíte zvládat komplikovanější obchody, horší zaměstnance, horší finanční stav :). Budete muset dělat průzkumy trhu, abyste zjistili, zda si váš výrobek či vaše služba povedou tak, jak byste chtěli. Budete muset sledovat kurzy, burzu, tisk, vše, co vám pomůže proti konkurenci. Prostě tady se stanete opravdovým podnikatelem/manažerem. Bankovní půjčky pro vás budou hračkou, na burze se vaše společnost bude jen blýskat, vaši zaměstnanci si budou hovět v obrovských útulných prostorách se vším dostupným vybavením, produktivita práce bude na vrcholu a platy tak vysoké, že nikdo nebude ani pomýšlet na nějaké stěžování si.

Navíc budete mít k dispozici nástroj pro vytváření vlastních scénářů, takže až dohrajete všechny na hard, můžete si vytvořit ještě vyšší obtížnost - třeba "monopol" ;).

Venture TycoonVenture Tycoon

"Management byl až dosud nudnou a komplikovanou záležitostí, ale Venture Tycoon vám ukáže, že to není pravda" praví se na oficiálních stránkách hry. Podle grafického ztvárnění bych tomu dokonce i docela věřil. Hardwarové nároky také nejsou nijak vysoké (W95/98/2k, P233MHz MMX, 32MB RAM...?!) a až na tu korejštinu ve screenshotech (nebojte, hra vyjde ve dvou verzích) to všechno vypadá docela pěkně. Ápropos korejština - Venture Tycoon vyrábí společnost Animedia Entertainment, sídlící, pokud se mi tedy nepletou vlajky, v Jižní koreji.

Hra by měla vyjít zřejmě někdy v zimě tohoto roku.

Venture TycoonVenture Tycoon

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A