Viděli jsme nové záběry z Resident Evil 4. Legenda ve vylepšené podobě láká víc a víc

Capcom nám v předstihu ukázal nové záběry z hraní jejich očekávaného remaku Resident Evil 4.

Mezi největší březnové události herního světa bezesporu patří vydání kompletního remaku legendy jménem Resident Evil 4. Vývojáři na něj neustále lákají novými materiály. Capcom se v předstihu o některé z nich podělil i s námi. Bohužel jsem neměl možnost si remake přímo osahat jako někteří zahraniční novináři, ale viděl jsme necelých 20 minut zbrusu nových záběrů, o jejichž část se s vámi už dnes můžu podělit a zároveň shrnout moje dosavadní dojmy.  

Ve videu můžete vidět útržky z různých částí hry. Osobně mi nejvíc imponovaly akční sekvence, kde se ukazuje, jak věrný je remake originálu a co naopak vývojáři do této verze přidali za novinky. Obyvatelé zdejších krajin nakažení zombie virem vypadají pěkně nechutně a nepůjdou k zemi po jedné kulce. Ani Leonův kop z otočky, díky kterému přijdou o hlavu, na jejich vyřízení nestačí. Teprve v ten moment se naplno projeví jejich zmutovaná podstata.  

ee8ad01b-461e-4bd7-8c95-fa2e4d7cec0800a5be3c-f634-4667-95a1-1b98439ee478f9342ae7-7f04-4b52-afb2-a30314f60195

Jelikož je Leon zranitelný a munice stále není přehršel, musí taktizovat. Po střele do nohy zombíka na chvíli zpomalí a může mu dát další pořádnou ránu zblízka. Důležitou roli v těchto chvílích hraje často zmiňovaný nůž, se kterým můžete odrážet nepřátelské údery. Pokud jste dost šikovní, můžete se takhle vyhnout i hozenému Molotovovu koktejlu. Na kulky ze střelných zbraní je nůž krátký, ale i na takové situace je tady snadné řešení. Nepříteli můžete zbraň vystřelit z ruky.  

Během průzkumu jeskyní, hradu či okolí vesnice narazíte na stránky s poznámkami, které zároveň fungují jako vedlejší úkoly. Vypadá to, že bude většinou stačit získat určitý předmět a odměna vás nemine. K novému vybavení a jeho vylepšování se dostanete i skrz obchodníka, jehož novou podobu můžete také v ukázce zahlédnout. Rád od vás odkoupí poklady, které najdete v průběhu hraní. Jejich hodnota se může výrazně navýšit, pokud některé z nich zkombinujete. 

c0a374fd-7de6-45c7-afc5-bf4c523cb0a9

Leon ale u sebe nemůže mít neustále všechno, co si nakoupíte. Inventář je omezený. U psacích strojů, které i tentokrát slouží hlavně pro ukládání hry, si schováte zbraně na později. Kromě těchto možností u psacího stroje najdete také úpravy vizuální podoby inventáře, což je jen nepodstatná maličkost, skrz kterou se maximálně budete moci pochlubit svým zlatým skinem z Deluxe edice. 

Vývojáři v rozhovorech mluvili o tom, jak v remaku omezili quick-time eventy, kterých byla v originálu spousta. Ve videu můžete vidět praktickou ukázku v souboji s Jackem Krauserem. Tahle sekvence původně probíhala jen skrz QTE, ale v remaku budeme Leona stále plně ovládat. Současně je jasně vidět, že QTE ze hry nezmizí úplně. 

5337b4fe-0ec9-4845-8d23-714a73ef77a8

Během sekvence u hradu a přímo v jeho chodbách Leona doprovází Ashley, která má v remaku kromě vzhledu trochu změnit i svoji osobnost. V akčních pasážích už nemáme možnost jí rozkázat, aby čekala na místě, zatímco Leon propíchne vše, co mu přijde pod ruku. Buď se bude držet blízko něj nebo si udržuje větší odstup. Musíte na ni ale neustále dávat pozor, protože nepřátelé na ni mají zálusk a pokud se od Leona příliš vzdálí, hra končí. V tomhle ohledu hlavně doufám, že umělá inteligence Ashley na tom bude dobře. Společníci občas umí pěkně znepříjemnit hraní.  

I po všech předchozích ukázkách musím říct, že remake Resident Evil 4 vypadá graficky parádně. Ať už v momentech, kdy na loďce prozkoumáváte okolí jezera, v okolí hradu nebo ve stísněných kobkách... Tohle je přesně to, co bych od současné generace očekával. Remake nicméně vychází kromě nových konzolí a PC i na PlayStation 4 a jsem zvědavý, jak velký rozdíl mezi touto a ostatními verzemi bude. Z ní jsem ale zatím nic neviděl, takže těžko říct. 

3d2a1838-62ff-4827-9941-666b974f138f58a03699-2812-4df2-bb71-18bd99a7532842fa2f28-01f6-4f0c-838a-4d4208659240

Na předělaný Resident Evil 4 jsem se těšil už dřív, i když v téhle sérii nemám nahráno zrovna moc. Po nové ukázce mě Capcom namlsal ještě víc. Remake zatím působí jako perfektní vstupní bod pro nováčky k legendě, která nenávratně změnila žánr akcí z pohledu třetí osoby. Jak říkali sami vývojáři, nesnaží se znovu přijít s revolucí, jen provedení převedou do modernější podoby a přihodí pár vylepšení. Což se jim z mých dosavadních dojmů daří výborně. 

Diskuze (1) Další článek: Kingdom Come v komiksové podobě vychází česky. Odvypráví příběh před událostmi hry

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,