Video k MGS 4 je opravdu real-time

Po uvedení traileru na Metal Gear Solid 4 na letošní Tokio Game Show se rozpoutala obvyklá debata, zda je video předrenderované, nebo je předváděno v reálném čase.

Odpovědí byla uzavřená show, na níž Hideo Kojima a Yoji Shinkawa předváděli, že video (které jsme vám přinesli již dříve) je opravdu tvořeno v okamžik promítání. Demonstrovali tak sílu PS3 a to i na nejmenších detailech. Výkon PS3 byl také jedním z faktorů, jenž rozhodoval o posunutí věku postav. Podle Kojimy jsou totiž vrásky a rýhy na kůži starších postav dostatečnou výzvou pro výpočetní sílu, kterou mají k dispozici. Mladí lidé mají až příliš hladkou pleť, takže by tvorba podobné hry byla moc jednoduchá.

První scéna, které se dvojice z Kojima Productions věnovala podrobněji, byla se Snakem stojícím u zídky. Postupné otáčení kamery ukázalo i opatrné našlapování, stejně jako při přiblížení se k Snakeově hrudi se objevil symbol Ota-Damacy (Otaconova duše), který je údajně na veškerém Otaconem vyrobeném vybavení. Navíc mohli pozorovatelé sledovat ukázku HDR efektů a stínů, jenž Snake vrhal na sebe samého.

  

I když PS3 poskytuje mnohé realistické funkce, Kojima některých záměrně nevyužívá, aby zachoval sérii vlastní podobu. Třeba při ukázce zaostření, kde kamera ostří na hlaveň zbraně a pozadí je rozmazané, by mohli použít dokonale ostré textury ve vysokém rozlišení, ale místo toho se rozhodli pro různé filtry. A když už jsme u těch zbraní, většina nebude vypadat jako z výroby, ale hráči si budou moci přidělat různé nástavce, jak je ostatně v traileru vidět.

Stejně tak bude těžké potkat na bojišti dva stejné vojáky. A říkám vojáky, ne protivníky, protože podle Kojimových slov nebudou vojáci vašimi protivníky, pokud neprovedete něco, co by se jim nelíbilo. Ve hře bude kladen velký důraz na psychiku všech postav, nebude těžké protivníka zmást a vylekat, těžší již bude jej uklidnit. Snake bude operovat v několika bojových zónách, ale důležitější než kde prý bude za jaké situace.

  

Pro znalce série možná pár překvapení, které by neměli číst: Ve hře uvidíme nejen Otaconova robota, ale i Otacona samotného, který již má kompletní model. Stejně tak je známo, že chodící roboti (zvaní gekkou), kteří byli vidět na ulicích, mají mechanickou horní polovinu a organickou spodní, takže nohy budou normálně krvácet, pokud je zasáhnete.

Všechny jistě zajímá, kdy že hra vlastně vyjde. Zde asi přineseme zklamání, protože Kojima Productions počítají, že na příštím TGS předvedou hratelnou verzi. Musíme si tedy alespoň rok počkat. Zato ale na jiné konferenci Kojima žertem naznačil, kdo že by mohl po něm převzít žezlo v sérii Metal Gear. Je možné, že onen žert myslel vážně a dalším vedoucím bude Masahiro Sakurai. Uvidíme, času dost.

Doupě komentuje: I když očekáváme od Sony velké věci, takovýto výkon PS3 nám doslova vyrazil dech. Stačí se jen podívat na Snakeův běh, každý pohyb vypadá jako opravdový, detaily přesně souhlasí. A pokud PS3 dokáže toto vše zpracovávat v reálném čase, mohou se naše oči těšit na pastvu. A vzhledem k oznámeným titulům se nemusíme bát, že by šlo jen o technologické hříčky.

Download (trailer, 27 MB): Doupě

Související informace(Metal Gear Solid 4)
Platforma
: PS3
Žánr: Stealth akce
Výrobce hry: Kojima Productions (
http://www.konami.jp/gs/kojima_pro/english/)
Vydavatel hry: Konami (
http://www.konami.com/)
Vydavatel ČR: není znám
Homepage hry:
http://www.konami.jp/gs/kojima_pro/japanese/mgs4_01.html
Přepokládané datum vydání: Rok 2006

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A