Videoherní průmysl potřebuje více šéfů tmavé pleti, říká Phil Spencer

Podle hlavy Xboxu průmysl se hrami jednoznačně potřebuje větší množství vedoucích tmavé pleti.
Videoherní průmysl potřebuje více šéfů tmavé pleti, říká Phil Spencer

Phil Spencer v rozhovoru pro Kotaku uvedl, že průmysl s videohrami jako jeden velký celek jednoznačně potřebuje větší zastoupení černošských jedinců ve vedení. Šéf Xboxu dále doplnil, že má pocit, že afroameričané nedostali ve videohrách tolik šancí jako lidé jiných ras.

Phil Spencer chce více singleplayerových zážitků od studií Xboxu

Phil Spencer chce více singleplayerových zážitků od studií Xboxu

Je to oblast průmyslu, která si podle mě žádá větší pozornost. Mluvím i o členech mého vlastního týmu, kteří jsou, jak jste trefně řekl, těmi viditelnými vůdci. Byla tady totiž generace, ve které se to samo od sebe nestalo."

„Generace, která zaplnila naší organizaci, jsou často lidé jako jsem já. A naše organizace rozhodně nepotřebuje více lidí jako jsem já. Potřebujeme rozmanitější tým. Takže pokud vás zajímá, na co dalšího se právě teď plánujeme zaměřovat, bude to nejpravděpodobněji zastoupení naších manažerských pozic."

Nový Xbox je jako topení, tvrdí zahraniční novináři

Nový Xbox je jako topení, tvrdí zahraniční novináři

Je třeba dodat, že podle zprávy o rozmanitosti zaměstnanců Microsoftu tvoří lidé s tmavou pletí pouhý 4,7% podíl. Od roku 2016 toto číslo narostlo o 1,1%. Společnost se o zvýšení tohoto zastoupení začala pořádně zajímat kvůli protestům Black Lives Matter, které odstartovala smrt George Floyda.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce