Videorecenze: Black & White 2 - naše druhá videorecenze

Od začátku bylo jasné, že titul jako Black & White 2 nemůže zůstat bez videorecenze. Dali jsme vám týden, abyste si mohli vychutnat text. Nyní konečně zaměstnáme více vašich smyslů. Těšíte se? Tak těšíte se?
Videorecenze: Black & White 2 - naše druhá videorecenze

A je to tady. Tak začal náš milý šéfredaktor před časem článek k první opravdové Doupěcí videorecenzi. Stejná slova bych mohl použít i já teď. Ono totiž nestačí, že tu máme druhou videorecenzi, ale navíc se bavíme o jedné z nejlepších strategií všech dob. Jak jinak nazvat Black & White 2 Petera Molyneuxe? Není důvod šetřit superlativy - recenzi jste četli, a tak sami víte, jak mne "božská hra" uchvátila. Jistě se tedy nemůžete dočkat nejen této geniální hry, ale i naší videorecenze. Asi bych vás neměl už moc zdržovat, nicméně mi dovolte malé shrnutí v podobě vykradení sebe samého, když zde zopakuji závěr recenze.

  

Black & White 2 je tím, čím měl být už první díl. Nebál bych se s nadsázkou označit jej za jeden veliký patch. Teď teprve celá koncepce dostala smysl. Jistěže už BW byl v mnohých ohledech výjimečný, ale novinka ho překonává snad ve všem, kromě managementu zvířátka – a to jen z jednoho úhlu pohledu. Je tu krásná grafika, zdařilý soundtrack, osobité a příjemné ovládání, precizně vyvážená strategická část, roztomile řešené tamagochi prvky a jednoduchý, přesto poutavý příběh o hrdosti a odplatě. Není to tradiční strategie. Ale přesně o tom celá hra je. A je to dílo, na které může být studio Lionhead v čele s Peterem Molyneuxem hrdé.

  

Videorecenze ve vysoké kvalitě (videorecenze, 79,3 MB): Doupě

Videorecenze v nízké kvalitě (videorecenze, 34,5 MB):Doupě


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A