Vietcong 2 - detaily a nové screenshoty

Česká společnost Pterodon přichází s druhým pokračováním jejich dosud nejúspěšnější hry Vietcong. Tentokrát budeme zavlečeni do krutých bitev, které se odehrávaly ve Vietnamu v roce 1968, během takzvané Tet ofénzívy. Vietnamské síly tehdy využily tohoto mírového dne k přepadení americké základny. Děsivého krveprolití a následnych bitev se zůčástníme v kůži amerického kapitána, jenž má za úkol doprovázet a chránit nezávislého reportéra, který pojednává o tradičním novoročním svátku Tet. Skrz 14 různorodých lokací (od rýžových polí, přes džungli, až po městské ulice) se nakonec prokoušeme až ka závěrečnému útoku na Císařský Palác ve městě Hue.

  

Takřka paralelně s hlavní dějovou linkou se odvíjí příběh mladého bojovníka Vietcongu, který válčí za tu druhou stranu, tzn. proti jednotkám Jižního Vietnamu a americkým vojskům. Stejně jako třeba v jenotlivých datadiscích Half-Life, se ve Vietcong 2 podíváme na tento konflikt i z toho opačného úhlu pohledu, což je od autorů velmi seriózní krok a hráči po této možnosti dlouho volali. 

V kostce by tak měl Vietcong 2 nabídnout dvě zcela odlišně pojaté kampaně, s masivními bitvami jak v rozlehlých exteriérech, tak v interiérech starobylého města Hue. V realisticky zpracovaném prostředí budete používat na padesát zbraní, každá srovnatelná se svou reálnou předlohou, v multiplayeru pro 64 hráčů využijete i plně ovladatelná vozidla. Mimo dvou kampaní a multiplayeru, se můžete těšit na speciální kooperativní mise se sedmi spoluhráči.

Zdroj: Worthplaying, GGMania, Gamespot

Váš názor Další článek: F.E.A.R. - hráli jsme betu!

Témata článku: , , , , , , ,