Víkendová herní polévka 10/2010

vytisknout velikost písma

Letošní Game Developers Conference je za námi a s ní i možnost zahrát si jedny z nejočekávanějších her. Tedy, pokud jste si na víkend odskočili do San Francisca. Původně jsem se tomu v dnešní VHP nijak výrazněji věnovat nechtěl, jenže páni redaktoři ze zahraničního Joystiqu strávili několik příjemných chvil ve společnosti Medal of Honor, což se ignorovat prostě nedá. Zvlášť, když o hře mluvili jen v superlativech.

V nehratelném demu se přitom podle jejich reakcí objevilo vše podstatné, co z Medal of Honor s největší pravděpodobností udělá jednu z nejlepších akcí letošního roku. Kromě příjemného audiovizuálu se titul prý může pochlubit i obrovskou detailností, vynikající umělou inteligencí, propracovaným systémem krytí, či, což je pro mnohé nejdůležitější, kvalitní singlepayerovou kampaní. Jak to za těch pár desítek minut poznali se ale musíte ptát jinde.

moh-brez2.jpgmoh-brez3.jpg

Vydání je stále naplánováno na léto letošního roku, přičemž tento termín se EA nejspíš podaří dodržet bez problému. Producent hry totiž potvrdil, že po tvůrčí stránce je Medal of Honor kompletní a v současné době tak probíhá testování a pilování drobných detailů, které programátorům během vývoje unikly. Už aby to tady bylo!

V mezičase se však nudit rozhodně nebudeme. Pokud máte rádi akce, v nichž je potřeba i trochu přemýšlet, určitě si v květnu pořiďte Battle vs. Chess. Titul je vyvíjen pro řadu platforem - PC, Mac, Wii, DS, X360 - přičemž vám nabídne eleganci klasických šachů říznutou brutálními bitkami. A mně se to líbí; s finálním verdiktem ale raději počkám.

Ještě dřív než Battle vs. Chess se k nám nicméně dostane první epizoda třetí série Sam & Max. Ponese název The Penzal Zone a dočkáme se jí již 15. dubna. Během čtyř následujících měsíců ji pak budou postupně následovat sourozenci, kteří následně dotvoří celou sezónu - The Devil's Playhouse. Již nyní si můžete předobjednat všech pět dílů za relativně příjemných $35.

Pokud si radši hrajete zadarmo, doporučuji počkat si na demoverzi nového Splinter Cella, jíž bychom se měli dočkat ještě před vydáním plné hry, které je stanoveno na 13. dubna. Kdy konkrétně se ale objeví a co bude její náplní však vývojáři prozatím tají.

Na druhou stranu studio Naughty Dog už netají nic. Druhé dobrodružství Nathana Draka bylo celosvětově úspěšnou bombou, která posbírala snad všechny herní ceny co mohla. Logicky se na to tvůrci pokusí co nejdřív navázat a zatím to vypadá, že se dřív než na PS3 dočkáme na PSP. Zatímco vývoj "velkého" pokračování ještě nějaký ten pátek zabere, vývojáři by rádi prostřednictvím menšího brášky rozvinuli některé vedlejší dějové linky.

Alespoň to tvrdí jeden z ředitelů Naughty Dog, Evan Wells. Na PSP by tvůrci přitom rádi dopravili celou sérii menších příběhů, nicméně vše je teprve ve stádiu jednání a studio zatím hledá partnera, který by do toho šel. Co třeba Ready at Dawn, hm?

Tony Hawk se podobnými starostmi zatěžovat nemusí. RIDE sklidilo nadšené reakce, načež vydavatel zadal studiu práce na druhém díle, přičemž na iPhone a iPod Touch se každým dnem objeví konverze klasického Tony Hawk's Pro Skater. Jo, někdo si to holt umí zařídit.

Stejně jako Steve Perlman se "svou" službou OnLive. Podle obchodního plánu, který před pár dny odtajnil, totiž potenciální zájemci budou platit jak mourovatí a to doslova za všechno. Snad proto přišla jeho společnost s prohlášením, že hry skrze OnLive bude možné hrát i bez placení 15 dolarového měsíčního paušálu.

Screen Grab_OnLive_Game_Details.jpgScreen_Grab_OnLive_Brag_Clips .jpg

Jedním dechem však titéž lidé dodali, že touto cestou budou k dispozici pouze dema a několik vybraných plných her. Vydělávat se holt musí. A to je pro tento týden už úplně všechno. Čus, čau a nazdar.

Zdroj: Joystiq, Shacknews, Eurogamer

Související články
  1. Víkendová herní polévka 9/2010
  2. Víkendová herní polévka 8/2010
  3. Víkendová herní polévka 7/2010
  4. Víkendová herní polévka 6/2010
  5. Víkendová herní polévka 5/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |