Víkendová herní polévka 11/2009

V cenzuře je síla. Toho si je vědom každý schopný diktátor (a vlastně i ten neschopný), a každý jeden z nich to taky více, či méně úspěšně aplikuje na své poddané. Čas od času ale i ten nejmocnější despota šlápne vedle a pustí se do boje s něčím, co režim zrovna dvakrát neohrožuje. Jako třeba teď v Číně.

Tamější organizace, jež má dohlížet na média všeho druhu, se opřela do populární onlinovky World of Warcraft, kterou během odstávky zbavila všeho, pro čínský komunismus nebezpečného! Místo karmínově rudé krve tak z nepřátel cáká černá srajda a kosti v dungeonech byly nahrazeny pytli s pískem.

A úpravy se dočkali dokonce i nemrtvý, které už nezdobí stylově odhalené části těla. WTF?! Nezbývá než doufat, že Steven Spielberg si své nejnovější dílo zcenzurovat nenechá. Podle zahraničních serverů by totiž tenhle čiperný 'stařík' měl produkovat filmovou adaptaci Halo, která tak již po několikáté vstává z mrtvých. Jsem upřímně zvědavý, jak dlouho se udrží na hladině tentokrát.

Snad alespoň tak dlouho, jako nová dobrodružství Guybrushe Threepwooda, jež si pro nás připravují vývojáři z Telltale. Po nedávném uvedení první epizody na trh tihle pánové prozradili, že by druhý díl rádi vydali již 20. sprna. Ten ponese název The Siege of Spinner Cay a fandům nabídne hodiny a hodiny kvalitní zábavy.

Infinity Ward by se mohli učit. Jejich Call of Duty totiž rok od roku ztrácí na trvanlivosti a singleplayerovou kampaň bude s takovou brzy možné projít během pár desítek minut. Logicky se tak tvůrci snaží přijít s jiným lákadlem pro hráče a po parádní limitované edici (doufám, že se ty brýle pro noční vidění dostanou i k nám do redakce, alespoň v jednom exempláři) teď přichází s další 'bombou'.

V Modern Warfare 2 prý zazní úspěšný rapper 50 Cent, jenž má s herním průmyslem sám bohaté zkušenosti. A na závěr něco na odlehčení. Pokud vás někdy zajímalo, co vznikne, když zkřížíte Silent Hill s My Little Pony, neváhejte a klikejte na tento odkaz. Fanoušky roztomilých poníků jsem ovšem nucen varovat. Je to hodně 'zneklidňující' podíváná.

Jsem to ale hlava děravá, málem bych zapomněl. Ti všímavější z vás jistě postřehli, že jsme dnešní Víkendovou herní polévku nezačali vyloženě špatnou zprávou. Ne, nevyměkli jsme ani my, ani herní průmysl, jen jsme si ji nechali nakonec. Francouzský gigant Ubisoft totiž prozradil, že se postapokalyptické srandy I Am Alive dost možná nedočkáme dřív než v roce 2011.

Zdroj: Joystiq, Shacknews, Eurogamer, CVG

Související články
  1. Víkendová herní polévka 10/2009
  2. Víkendová herní polévka 9/2009
  3. Víkendová herní polévka 8/2009
  4. Víkendová herní polévka 7/2009
  5. Víkendová herní polévka 6/2009

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A