Víkendová herní polévka 11/2009

V cenzuře je síla. Toho si je vědom každý schopný diktátor (a vlastně i ten neschopný), a každý jeden z nich to taky více, či méně úspěšně aplikuje na své poddané. Čas od času ale i ten nejmocnější despota šlápne vedle a pustí se do boje s něčím, co režim zrovna dvakrát neohrožuje. Jako třeba teď v Číně.

Tamější organizace, jež má dohlížet na média všeho druhu, se opřela do populární onlinovky World of Warcraft, kterou během odstávky zbavila všeho, pro čínský komunismus nebezpečného! Místo karmínově rudé krve tak z nepřátel cáká černá srajda a kosti v dungeonech byly nahrazeny pytli s pískem.

A úpravy se dočkali dokonce i nemrtvý, které už nezdobí stylově odhalené části těla. WTF?! Nezbývá než doufat, že Steven Spielberg si své nejnovější dílo zcenzurovat nenechá. Podle zahraničních serverů by totiž tenhle čiperný 'stařík' měl produkovat filmovou adaptaci Halo, která tak již po několikáté vstává z mrtvých. Jsem upřímně zvědavý, jak dlouho se udrží na hladině tentokrát.

Snad alespoň tak dlouho, jako nová dobrodružství Guybrushe Threepwooda, jež si pro nás připravují vývojáři z Telltale. Po nedávném uvedení první epizody na trh tihle pánové prozradili, že by druhý díl rádi vydali již 20. sprna. Ten ponese název The Siege of Spinner Cay a fandům nabídne hodiny a hodiny kvalitní zábavy.

Infinity Ward by se mohli učit. Jejich Call of Duty totiž rok od roku ztrácí na trvanlivosti a singleplayerovou kampaň bude s takovou brzy možné projít během pár desítek minut. Logicky se tak tvůrci snaží přijít s jiným lákadlem pro hráče a po parádní limitované edici (doufám, že se ty brýle pro noční vidění dostanou i k nám do redakce, alespoň v jednom exempláři) teď přichází s další 'bombou'.

V Modern Warfare 2 prý zazní úspěšný rapper 50 Cent, jenž má s herním průmyslem sám bohaté zkušenosti. A na závěr něco na odlehčení. Pokud vás někdy zajímalo, co vznikne, když zkřížíte Silent Hill s My Little Pony, neváhejte a klikejte na tento odkaz. Fanoušky roztomilých poníků jsem ovšem nucen varovat. Je to hodně 'zneklidňující' podíváná.

Jsem to ale hlava děravá, málem bych zapomněl. Ti všímavější z vás jistě postřehli, že jsme dnešní Víkendovou herní polévku nezačali vyloženě špatnou zprávou. Ne, nevyměkli jsme ani my, ani herní průmysl, jen jsme si ji nechali nakonec. Francouzský gigant Ubisoft totiž prozradil, že se postapokalyptické srandy I Am Alive dost možná nedočkáme dřív než v roce 2011.

Zdroj: Joystiq, Shacknews, Eurogamer, CVG

Související články
  1. Víkendová herní polévka 10/2009
  2. Víkendová herní polévka 9/2009
  3. Víkendová herní polévka 8/2009
  4. Víkendová herní polévka 7/2009
  5. Víkendová herní polévka 6/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

dnes |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

včera |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |