Víkendová herní polévka 11/2009

V cenzuře je síla. Toho si je vědom každý schopný diktátor (a vlastně i ten neschopný), a každý jeden z nich to taky více, či méně úspěšně aplikuje na své poddané. Čas od času ale i ten nejmocnější despota šlápne vedle a pustí se do boje s něčím, co režim zrovna dvakrát neohrožuje. Jako třeba teď v Číně.

Tamější organizace, jež má dohlížet na média všeho druhu, se opřela do populární onlinovky World of Warcraft, kterou během odstávky zbavila všeho, pro čínský komunismus nebezpečného! Místo karmínově rudé krve tak z nepřátel cáká černá srajda a kosti v dungeonech byly nahrazeny pytli s pískem.

A úpravy se dočkali dokonce i nemrtvý, které už nezdobí stylově odhalené části těla. WTF?! Nezbývá než doufat, že Steven Spielberg si své nejnovější dílo zcenzurovat nenechá. Podle zahraničních serverů by totiž tenhle čiperný 'stařík' měl produkovat filmovou adaptaci Halo, která tak již po několikáté vstává z mrtvých. Jsem upřímně zvědavý, jak dlouho se udrží na hladině tentokrát.

Snad alespoň tak dlouho, jako nová dobrodružství Guybrushe Threepwooda, jež si pro nás připravují vývojáři z Telltale. Po nedávném uvedení první epizody na trh tihle pánové prozradili, že by druhý díl rádi vydali již 20. sprna. Ten ponese název The Siege of Spinner Cay a fandům nabídne hodiny a hodiny kvalitní zábavy.

Infinity Ward by se mohli učit. Jejich Call of Duty totiž rok od roku ztrácí na trvanlivosti a singleplayerovou kampaň bude s takovou brzy možné projít během pár desítek minut. Logicky se tak tvůrci snaží přijít s jiným lákadlem pro hráče a po parádní limitované edici (doufám, že se ty brýle pro noční vidění dostanou i k nám do redakce, alespoň v jednom exempláři) teď přichází s další 'bombou'.

V Modern Warfare 2 prý zazní úspěšný rapper 50 Cent, jenž má s herním průmyslem sám bohaté zkušenosti. A na závěr něco na odlehčení. Pokud vás někdy zajímalo, co vznikne, když zkřížíte Silent Hill s My Little Pony, neváhejte a klikejte na tento odkaz. Fanoušky roztomilých poníků jsem ovšem nucen varovat. Je to hodně 'zneklidňující' podíváná.

Jsem to ale hlava děravá, málem bych zapomněl. Ti všímavější z vás jistě postřehli, že jsme dnešní Víkendovou herní polévku nezačali vyloženě špatnou zprávou. Ne, nevyměkli jsme ani my, ani herní průmysl, jen jsme si ji nechali nakonec. Francouzský gigant Ubisoft totiž prozradil, že se postapokalyptické srandy I Am Alive dost možná nedočkáme dřív než v roce 2011.

Zdroj: Joystiq, Shacknews, Eurogamer, CVG

Související články
  1. Víkendová herní polévka 10/2009
  2. Víkendová herní polévka 9/2009
  3. Víkendová herní polévka 8/2009
  4. Víkendová herní polévka 7/2009
  5. Víkendová herní polévka 6/2009

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
10 tipů na skvělé deskovky, které můžete hrát o samotě

10 tipů na skvělé deskovky, které může…

Co dělat v případě, že máte chuť zahrát si nějakou deskovku, ale zrovna nemáte po ruce žádné kamarády? Směle se můžete pustit do některé z her, které obsahují solitérní mód. A že se nejedná jen takovou z nouze ctnost, ale plnohodnotnou zábavu!

22.  10.  2018 | | 5 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A