Víkendová herní polévka 11/2009

V cenzuře je síla. Toho si je vědom každý schopný diktátor (a vlastně i ten neschopný), a každý jeden z nich to taky více, či méně úspěšně aplikuje na své poddané. Čas od času ale i ten nejmocnější despota šlápne vedle a pustí se do boje s něčím, co režim zrovna dvakrát neohrožuje. Jako třeba teď v Číně.

Tamější organizace, jež má dohlížet na média všeho druhu, se opřela do populární onlinovky World of Warcraft, kterou během odstávky zbavila všeho, pro čínský komunismus nebezpečného! Místo karmínově rudé krve tak z nepřátel cáká černá srajda a kosti v dungeonech byly nahrazeny pytli s pískem.

A úpravy se dočkali dokonce i nemrtvý, které už nezdobí stylově odhalené části těla. WTF?! Nezbývá než doufat, že Steven Spielberg si své nejnovější dílo zcenzurovat nenechá. Podle zahraničních serverů by totiž tenhle čiperný 'stařík' měl produkovat filmovou adaptaci Halo, která tak již po několikáté vstává z mrtvých. Jsem upřímně zvědavý, jak dlouho se udrží na hladině tentokrát.

Snad alespoň tak dlouho, jako nová dobrodružství Guybrushe Threepwooda, jež si pro nás připravují vývojáři z Telltale. Po nedávném uvedení první epizody na trh tihle pánové prozradili, že by druhý díl rádi vydali již 20. sprna. Ten ponese název The Siege of Spinner Cay a fandům nabídne hodiny a hodiny kvalitní zábavy.

Infinity Ward by se mohli učit. Jejich Call of Duty totiž rok od roku ztrácí na trvanlivosti a singleplayerovou kampaň bude s takovou brzy možné projít během pár desítek minut. Logicky se tak tvůrci snaží přijít s jiným lákadlem pro hráče a po parádní limitované edici (doufám, že se ty brýle pro noční vidění dostanou i k nám do redakce, alespoň v jednom exempláři) teď přichází s další 'bombou'.

V Modern Warfare 2 prý zazní úspěšný rapper 50 Cent, jenž má s herním průmyslem sám bohaté zkušenosti. A na závěr něco na odlehčení. Pokud vás někdy zajímalo, co vznikne, když zkřížíte Silent Hill s My Little Pony, neváhejte a klikejte na tento odkaz. Fanoušky roztomilých poníků jsem ovšem nucen varovat. Je to hodně 'zneklidňující' podíváná.

Jsem to ale hlava děravá, málem bych zapomněl. Ti všímavější z vás jistě postřehli, že jsme dnešní Víkendovou herní polévku nezačali vyloženě špatnou zprávou. Ne, nevyměkli jsme ani my, ani herní průmysl, jen jsme si ji nechali nakonec. Francouzský gigant Ubisoft totiž prozradil, že se postapokalyptické srandy I Am Alive dost možná nedočkáme dřív než v roce 2011.

Zdroj: Joystiq, Shacknews, Eurogamer, CVG

Související články
  1. Víkendová herní polévka 10/2009
  2. Víkendová herní polévka 9/2009
  3. Víkendová herní polévka 8/2009
  4. Víkendová herní polévka 7/2009
  5. Víkendová herní polévka 6/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

22.  3.  2018 | | 102 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 30 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Surviving Mars je ke stažení, podívejte se na trailer

Surviving Mars je ke stažení, podívejt…

Sci-fi simulátor kolonizace Marsu je k mání a vy si jej můžete zahrát už nyní.

16.  3.  2018 | | 7 N/A
Modifikace realismu pro Kingdom Come je ultimátní zkouškou trpělivosti

Modifikace realismu pro Kingdom Come j…

Nejnovější české dílko je těžké i samo o sobě. To ale není nic proti tomu, co z toho může udělat modifikace.

20.  3.  2018 |
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A