Víkendová herní polévka 13/2009

Dnešní Víkendová herní polévka sice vychází opět s drobným zpožděním, ale tentokrát mám skutečně dobrou výmluvu. Za uplynulý týden se totiž urodilo takové množství materiálu, že nebyla vůbec žádná sranda ho roztřídit, a vybrat použitelné kousky. Zase jsem to ale jednou dokázal (musím si říct o prémie), díky čemuž vám nyní můžu naservírovat dostatek novinek, aby to pokrylo vaši celodenní spotřebu.

Nejkvalitnější munici přitom zcela záměrně vystřílím již na začátku, ačkoliv to za mě částečně již udělal kolega, využívajíc dohasínajícího zájmu o letošní BlizzCon. Páni vystavovatelé totiž nepředstavili pouze hratelné verze svých titulů, a pár běžných zpráv, zahrnujících představení nové postavy pro třetí Diablo, či odhalení nového datadisku pro World of Warcraft. Svůj kus si z koláče ukousnul i Starcraft 2, přičemž to vypadá, že ve svých virtuálních ústech přežvykuje to nejchutnější.

Dustin Browder se rozpovídal o map editoru, jenž pro druhý Starcraft chystají, a který by podle všeho mohl nabídnout víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Jeho součástí má prý být možnost vytvářet obsah i pro hraní z pohledu první osoby, a to včetně manipulace s UI a inventářem. Nevím jak vy, ale já cítím stesk po "zrušeném-obnoveném-a-zase-zrušeném" Starcraftu: Ghost.

Škoda jen, že další zpráva o téhle očekávané strategii vrátila nadšení fanoušků zpátky na bod mrazu. Blizzardi totiž s velkou slávou oznámili, že aktuálně pracují na jakési pseudo LAN podpoře, jež by měla běžet prostřednictvím Battle.netu. Zda-li se tím vzpurným fandům zavděčí, či nikoliv, je v současné době otázkou, na níž by jistě chtělo znát odpověď celé tamější finanční oddělení.

Jedinou "dobrou" (a ty úvozovky jsou setsakra důležité) zprávou budiž, že se prý ještě letos dočkáme spuštění dlouho slibované multiplayerové open bety, jež se údajně objeví nějaký 4 - 6 měsíců před vydáním plné verze hry. To další z řady hudebních her - DJ Hero - se bude muset obejít bez betatesterů, alespoň z řad laické veřejnosti, za to se ale dočkal solidního data vydání. Do Ameriky prý dorazí 27. října!

A říjnové vydání by si jistě nechali líbit i zájemci o PC verzi Battlefieldu 1943. Bohužel, tady už štěstí došel dech. Gordon Van Dyke pro G4tv potvrdil, že byla tato verze hry odsunuta na první čtrtletí příštího roku. Vydržte, soudruzi! V mezičase si třeba můžete stále dokola pouštět první trailer na herní adaptaci Cameronova Avatara (koukejte třeba tady).

A i když bych mu to přál, ani herní, ani filmový trailer mě nepřesvědčil. Inu, Jamesi Camerone, je mi líto, ale ve vzduchu cítím propadák. Alespoň, že vývojáři z Gearboxu potěšili; pro zajímavě vyhlížející akci Borderlands totiž mají v plánu hned několik DLC balíčků, na nichž prý již dokonce pracují. Doufám jen, že jim to nebudu bránit ve vyladění samotné hry. Zabugovaných blbostí je na trhu i tak dost.

A nemalých chybek by se nejspíš měli začít obávat i fandové Rock Bandu. Nejen, že studio Harmonix prozradilo, že již pracuje na novém dílu, rovněž se jeho zástupci nechali slyšet, že by do něj rádi začlenili stále velmi často skloňovaný Projekt Natal. Chm, nemůžu si pomoct, ale něco mi říká, že všechny ty kytary, bubny a mikrofony budou fanouškům chybět.

Přinejmenším stejně, jako by majitelům konzolí chybělo třetí Diablo. Přesně tak! Ačkoliv Blizzardi práci na něm nějaký ten pátek nazpět popřeli, vypadá to, že si všechno znovu promysleli a krapet změnili názor. Aktuálně tak prý komunikují se zodpovědnými firmami a jedinci a domlouvají se, zda-li by to bylo proveditelné, a zda-li, což je asi nejdůležitější, to má vůbec cenu.

Stejnou otázku naštěstí nemusí řešit Polyphony, jejichž Gran Turismo 5 pomalu, ale jistě, míří na pulty obchodů. A aby byl zajištěn dostatečný odbyt, nechali se vývojáři slyšet, že prý bude titul obsahovat přes 60 detailně zpracovaných tratí a na 1000 vozů všech tvarů i značek. Po "odfláknutém" Prologue, což mi bez nadsázky přišlo jako krutý žert (jako byste dítěti dali prázdný obal od žvýkačky s tím, že zatím může nasávat vůni, zatímco se to 'nejlepší' teprve připravuje), se tak konečně máme opravdu na co těšit.

Dnešní VHP (skoro jako bych nabízel Vistu) opět ukončím velmi stylově, a velmi pozitivně. Mezi prodejci se totiž šušká, že se prý brzy dočkáme dalšího velkého zlevňování na konzolovém trhu. To když se Nintendo a Microsoft budou snažit odpovědět na nedávný krok Sony. Podle prvních dohadů prý cena X360 Elite klesne o úctyhodných $100. A Playstation 3 aby se zase začal bát o své místo.

Zdroj: CVG, Shacknews, Joystiq, 1UP

Související články
  1. Víkendová herní polévka 10/2009
  2. Víkendová herní polévka 9/2009
  3. Víkendová herní polévka 8/2009
  4. Víkendová herní polévka 3/2009
  5. Víkendová herní polévka 2/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |