Víkendová herní polévka 14/2009

Není to ani týden, co Microsoft oznámil zlevnění X360, a už to vypadá, že mají pro hráče připravené další překvapení. Prostřednictvím reklamního letáku totiž na veřejnost pronikla informace, že tamější pánové chystají upravený model své mašinky, jenž se bude vyznačovat především 250 GB velkým harddiskem. Do prodeje by tato konzole měla jít pod názvem Xbox 360 Super Elite, přičemž k dostání bude za nějakých 640 dolarů, v bundlu se dvěma bezdrátovými ovladači.

Podle některých informací by se v krabici s přístrojem měla nacházet i kopie nejnovějšího pokračování Forza Motorsport, ale zatím není nic jisté. To fandové akční série Call of Duty se mohou začít radovat, neboť zahraniční portál Hollywood Reporter potvrdil, že v Modern Warfare 2 najisto zazní hudba veleúspěšného skladatele - Hanse Zimmera. Fandům jeho práce netřeba říkat nic víc, pro ty ostatní snad jen připomenu, že ozvučil třebas Gladiátora, Skálu, či Piráty z Karibiku, u nichž však převzal štafetu až s druhým dílem po vynikajícím Klausi Badeltovi.

Skvělým soundtrackem se může pochlubit i real-time strategie Dawn of War 2, pro niž vývojáři ze studia Relic aktuálně chystají drobné rozšíření, jež hru obohatí nejen o několikero nových map, ale především o 'unikátní' mód The Last Stand. Ten naráz pojme až tři hráče, přičemž úkolem je se v každém kole vypořádat s vlnou nepřátel různých ras. V závislosti na vašich schopnostech se vám pak budou odemykat další zbraně a zbroje. Vydání je naplánováno na říjen, a krom již zmíněného by se měl onen balíček postarat i o opravu několika bugů.

To Batman: Arkham Asylum je, zdá se, od nedodělků a technických chybek víceméně oproštěn. Tvůrci stojící v pozadí se totiž nedávno pochlubili, že se jejich titul dočkal zápisu do Guinnessovy knihy rekordů, když se mu na serveru Metacritics podařilo dosáhnout víc než 90% průměrného hodnocení, díky čemuž se z téhle akční adventury stala "kritikou nejlépe hodnocená superhrdinská hra všech dob". Dneska už se do Guinnessovky dostane asi vážně všechno. Jo, abych nezapomněl, vlastní recenzi vám s největší pravděpodobností nabídneme někdy v průběhu příštího týdne.

Prozatím můžeme posloužit alespoň upozorněním na hudební doprovod k fantaskní hříčce Trine, jež si v naší recenzi vysloužilo krásných 8 bodíků z 10. Ten je možné nově stahovat z oficiálních stránek finského skladatele Ari Pulkkinena, jenž je pod soundtrackem podepsaný, a to za relativně příjemných 12 euro. Tedy asi 17 dolarů, pokud jste orientovaní víc na západ. Ukázky i hlavní linku je možné stahovat zcela zdarma, tak neváhejte.

A váhat by neměli ani fanoušci zběsilých závodů Motorstorm. Díl s podtitulem Arctic Edge totiž na trh dorazí již 29. září, kdy po něm, po zaplacení necelých 40 dolarů, budou moci sáhnout majitelé PSP. Zastánci stále ještě populárního druhého Playstationu si budou muset počkat o chvíli déle. Vydání verze pro tuto konzoli je naplánováno na konec roku. Nic určitějšího zatím opravdu není známo.

A na závěr něco příjemného (to mi připomíná, toto je snad první VHP, v níž se neobjevila žádná negativní zpráva; to by zasloužilo pochvalu hernímu průmyslu). Jen a pouze pro Guitar Hero 5 (přinejmenším zatím) vstane z mrtvých Kurt Cobain, aby zahrál 'Smells like Teen Spirit' a nikdy nevydanou živou verzi 'Lithium'. No, nezní to lákavě?

Zdroj: Shacknews, 1UP, Joystiq

Související články
  1. Víkendová herní polévka 13/2009
  2. Víkendová herní polévka 12/2009
  3. Víkendová herní polévka 11/2009
  4. Víkendová herní polévka 10/2009
  5. Víkendová herní polévka 9/2009

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A