Víkendová herní polévka 20/2009

Za těch 20 týdnů, co se u této rubriky spolu potkáváme se už vyčerpalo velké množství rádoby originálních začátků, a tak to zkusím rovnou napálit, a uvidíme, jak se to za sebe poskládá. Společnost Electronic Arts v nedávném prohlášení prozradila, že za hudbu k pokračování kooperativní akce Army of Two bude zodpovědný Tyler Bates.

Že vám to nic neříká? Tak vězte, že tenhle chlapík s vizáží vysloužilého rockera má za sebou zhudebnění takových blockbusterů, jako 300: Bitva u Thermopyl, či Watchmen. A i když je šance, že se především druhý jmenovaný snímek podívá do filmové síně slávy menší, než že se ještě letos dočkáme třetího Diabla, hudbě bylo jen velmi obtížné něco vytknout.

Bates ale zdaleka není jedinou hvězdou pracující za nemalý žold pro EA. Tamější vedení totiž rovněž prozradilo, že za scénář k netrpělivě vyhlížené akční adventuře Dante's Inferno je zodpovědný Will Rokos. Co? Toho taky neznáte? Inu, to je chlapík, jenž se podepsal pod cenami ověnčený Ples příšer aka Monster's Ball, v němž se objevila souložící Halle Berry.

Dost už ale pochlebování slavným osobnostem. U nás jde především o hry. Proto doporučíme necelých 700 MB velkou demoverzi závodního Race On, plná verze se na trhu objeví již 22. října, který připravují tvůrci populární série GTR - studio SimBin. Pokud dáváte přednost obsáhlejším herním zážitkům, co takhle vyzkoušet IL-2 Sturmovik: Birds of Prey?

Vývojáři se v případě tohoto simulátoru podle prvních recenzí sakramentsky snažili, a tak jistě potěší, že je možné titul rozšířit o první DLC balíček. Ten bude k dispozici jak na Xbox Live, tak Playstation Network, přičemž za necelých 5 dolarů, případně 400 MPS, dostanete k dispozici 6 unikátních singleplayerových misí a zbrusu nové letadlo - americké P47D.

Jestli vás z deštivé nálady nevytrhlo ani toto, snad se to podaří trojici her, jež téměř současně dosáhly statutu GOLD. Již dva dny nazpět tak bylo do lisoven odesláno další dobrodružství populární dvojice Ratcheta a Clanka, tentokráte s podtitulem A Crack in Time, které bude lákat z výloh specializovaných obchodů od 27. října.

Ve stejný den na trh zavítá i veleúspěšná bojovka Tekken, doplněna o číslovku 6 a novou platformu, Xbox 360. Jelikož jde ale o severoamerické datum vydání, je naší povinností sdělit vám, že si tady u nás budete muset na tuhle srandu počkat o CELÉ tři dny déle. Hrůza. A čekáte-li náhodou na PSP verzi, tak rovnou začněte smolit dopis Ježíškovi. Dřív než na konci roku se totiž nedočkáte.

To už se vyplatí investovat pár stovek navíc a pořídit si zajímavě vyhlížející (a grafiku tím opravdu nemyslím) akční RPG Borderlands. To uzavírá trojlístek dokončených titulů a z lisoven si to bude hasit rovnou do obchodů po celém světě, aby stihlo pečlivě naplánované termíny. Tedy, 20. říjen pro Severní Ameriku a 23. říjen pro Evropu. All hail Claptrap!

Zdroj: Shacknews, Eurogamer, Joystiq

Související články
  1. Víkendová herní polévka 19/2009
  2. Víkendová herní polévka 18/2009
  3. Víkendová herní polévka 17/2009
  4. Víkendová herní polévka 16/2009
  5. Víkendová herní polévka 15/2009
  6. Víkendová herní polévka 14/2009

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A