Víkendová herní polévka 20/2009

Za těch 20 týdnů, co se u této rubriky spolu potkáváme se už vyčerpalo velké množství rádoby originálních začátků, a tak to zkusím rovnou napálit, a uvidíme, jak se to za sebe poskládá. Společnost Electronic Arts v nedávném prohlášení prozradila, že za hudbu k pokračování kooperativní akce Army of Two bude zodpovědný Tyler Bates.

Že vám to nic neříká? Tak vězte, že tenhle chlapík s vizáží vysloužilého rockera má za sebou zhudebnění takových blockbusterů, jako 300: Bitva u Thermopyl, či Watchmen. A i když je šance, že se především druhý jmenovaný snímek podívá do filmové síně slávy menší, než že se ještě letos dočkáme třetího Diabla, hudbě bylo jen velmi obtížné něco vytknout.

Bates ale zdaleka není jedinou hvězdou pracující za nemalý žold pro EA. Tamější vedení totiž rovněž prozradilo, že za scénář k netrpělivě vyhlížené akční adventuře Dante's Inferno je zodpovědný Will Rokos. Co? Toho taky neznáte? Inu, to je chlapík, jenž se podepsal pod cenami ověnčený Ples příšer aka Monster's Ball, v němž se objevila souložící Halle Berry.

Dost už ale pochlebování slavným osobnostem. U nás jde především o hry. Proto doporučíme necelých 700 MB velkou demoverzi závodního Race On, plná verze se na trhu objeví již 22. října, který připravují tvůrci populární série GTR - studio SimBin. Pokud dáváte přednost obsáhlejším herním zážitkům, co takhle vyzkoušet IL-2 Sturmovik: Birds of Prey?

Vývojáři se v případě tohoto simulátoru podle prvních recenzí sakramentsky snažili, a tak jistě potěší, že je možné titul rozšířit o první DLC balíček. Ten bude k dispozici jak na Xbox Live, tak Playstation Network, přičemž za necelých 5 dolarů, případně 400 MPS, dostanete k dispozici 6 unikátních singleplayerových misí a zbrusu nové letadlo - americké P47D.

Jestli vás z deštivé nálady nevytrhlo ani toto, snad se to podaří trojici her, jež téměř současně dosáhly statutu GOLD. Již dva dny nazpět tak bylo do lisoven odesláno další dobrodružství populární dvojice Ratcheta a Clanka, tentokráte s podtitulem A Crack in Time, které bude lákat z výloh specializovaných obchodů od 27. října.

Ve stejný den na trh zavítá i veleúspěšná bojovka Tekken, doplněna o číslovku 6 a novou platformu, Xbox 360. Jelikož jde ale o severoamerické datum vydání, je naší povinností sdělit vám, že si tady u nás budete muset na tuhle srandu počkat o CELÉ tři dny déle. Hrůza. A čekáte-li náhodou na PSP verzi, tak rovnou začněte smolit dopis Ježíškovi. Dřív než na konci roku se totiž nedočkáte.

To už se vyplatí investovat pár stovek navíc a pořídit si zajímavě vyhlížející (a grafiku tím opravdu nemyslím) akční RPG Borderlands. To uzavírá trojlístek dokončených titulů a z lisoven si to bude hasit rovnou do obchodů po celém světě, aby stihlo pečlivě naplánované termíny. Tedy, 20. říjen pro Severní Ameriku a 23. říjen pro Evropu. All hail Claptrap!

Zdroj: Shacknews, Eurogamer, Joystiq

Váš názor Další článek: Odhalujeme poslední 2 kampaně v Left 4 Dead 2.

Témata článku: , , , , , , ,Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření

Aktuality

16:20 | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 
3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách