Víkendová herní polévka 21/2009

Uplynulý týden toho přinesl docela dost, tak se na to bez většího otálení vrhněme. Společnost Electronic Arts nedáno pro poslední ročník své fotbalové série spustila službu FIFA Earth, jež zaznamenává údaje napříč celým titulem a následně vytváří mrtě statistik. Můžeme se tak dozvědět, že fanoušci již odehráli slušných 32 milionů zápasů (oproti 2 miliardám předchozího dílu je to ale zatím prd), že "nejlepší" hráči sídlí v Ománu, nebo, že mezi nejoblíbenější týmy patří Manchester United, Real Madrid, FC Barcelona, Chelsea a Arsenal (v tomto pořadí).

A nadmíru populární je i série Call of Duty: Modern Warfare od tůvčího studia Infinity Ward. Není proto divu, že fanoušky nepříjemně překvapily zprávy, jež se internetem šířily na začátku měsíce, a podle nichž měl být druhý díl ve verzi pro stolní počítače odložen "až" na 24. listopadu. To však nedávno vyvrátil jeden ze zaměstnanců vývojářské firmy, Robert Bowling, jenž fanoušky uklidnil s tím, že o žádném zpoždění PC verze neví.

My za to ale víme o chystané herní adaptaci populárního komiksu Scott Pilgrim, který současně míří i na stříbrné plátno. A přesto, že francouzský Ubisoft stále ještě oficiálně neprozradil platformové zaměření, vypustil alespoň informace o plánovaném datu vydání. Pokud by tedy vývoj hezky odsýpal, poprvé budeme moci převzít otěže nad Scottovým ztřeštěným životem někdy v létě příštího roku.

Ještě před tím, 29. ledna, se ale na trhu objeví pokračování úspěšného akčního RPG - Mass Effect. A to v obou plánovaných verzích zaráz. Nezbývá než doufat, že s tím už tvůrci nebudou nijak šibovat a po definitivním vyspání silvestrovské kocoviny budeme moci rovnou zaběhnout do obchodu pro vlastní kopii nového vesmírného dobrodružství.

Chvíli na to by se v obchodech měl objevit Super Street Fighter 4, konkrétně by mělo jít o 23. března (taky na moje narozeniny mohl osud naplánovat vydání něčeho zajímavějšího, třeba Alana Waka), jenž z vaší peněženky vymlátí úctyhodných 40 dolarů. Tedy, alespoň podle obchodního řetězce GameStop. Za kolik se hra bude nakonec prodávat je ale zatím celkem nejasné. Fanoušci nicméně nepřestávají doufat, že Capcom dodrží sliby, a Super Street Fighter 4 pustí do světa za cenu, mnohem víc odpovídající datadisku.

Třeba takových 15 dolarů by bylo fajn. Za stejnou částku se totiž bude prodávat chystaný DLC balíček pro akční SOCOM: Confrontation, jehož datum vydání je prozatím ve hvězdách. Je proto fajn, že vývojáři alespoň prozradili, o co v Cold Front půjde. Vězte tedy, že vám kompilace nabídne novou operační oblast (Východní Evropa včetně Ruska), termovizi, ARMS RACE mód, pět nových map, nové žoldáky, ruské Spetsnaz, novou hudbu, zbraně, vybavení do sněhu a tak dále. Zdá se, že by toho mělo být dost a dost; paráda!

Doufám, že vás to všechno alespoň trochu nažhavilo, protože na závěr mám opět jednu nepříjemnou zprávu. Společnost Sony pro server Eurogamer potvrdila, že se letos v Evropě demoverze God of War 3 nedočkáme. Bohužel. Prahnete-li tedy po tom proběhnout se s Kratem v novém pokračování, jedinou možností pro vás asi bude sbalit svých pár švestek, vyhodit 6 liber za vstupenku (dopravu nepočítám), a navštívit Eurogamer Expo. Jo, k dokonalosti to má daleko.

Zdroj: Eurogamer, 1UP, Shacknews, Joystiq

Související články
  1. Víkendová herní polévka 20/2009
  2. Víkendová herní polévka 19/2009
  3. Víkendová herní polévka 18/2009
  4. Víkendová herní polévka 17/2009
  5. Víkendová herní polévka 16/2009

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A