Víkendová herní polévka 22/2009

Michael Jackson umřel. Opravdu. Je to tragické, je to smutné, je to škoda a je to ... komerční bomba. Prodejní čísla Jacksonových desek letí strmě vzhůru, do kin se chystá autobiografický snímek a rodiče, jejichž děti král popu údajně ochmatával na svém ranči Neverland se z toho snaží vytřískat posledních pár voňavých dolárků.

Jen stěží se proto lze divit, že doba, jako je tato, dá vzniknout takovým paskvilům, jako je MeowWalker. Tahle hříčka, pro až směšně populární iPhone, vás postaví do role kočičího alter-ega božského Michaela, s nímž se budete muset prozpívat a hlavně protančit skrze všechny předchystané levely. Že si to nedokážete představit? Tady je ukázka.

Ještě, že existují i normální vývojáři, od nichž se v pravidelných intervalech dočkáváme kvalitních herních kousků. Bethesda relativně nedávno uvedla na trh třetí Fallout, doplnila ho o pár DLC balíčků, a tak je pomalu na čase přejít zase o dům dál. A snad nikomu by nevadilo, kdyby tvůrci zavítali zpět do světa Elder Scrolls.

A první vlaštovka, zvěstující příchod následníka Oblivinou, zdá se, vyletěla. Zahraniční internetové knihkupectví Waterstone totiž v popisku k The Elder Scrolls: The Infernal City, novele z herního univerza, prozradilo pravděpodobně víc, než mělo. Můžeme se tak dočíst, že se příběh odehrává 45 let po ději Oblivionu, přičemž má sloužit jako můstek k nové hře, jež by se měla odehrávat v 200 let vzdálené budoucnosti.

Snad se nejedná jen o reklamní tahák, jako v případě polooficiálních oznámení přídavné Blu-Ray mechaniky pro X360. Zástupci společnosti Microsoft totiž v pátek s definitivní platností potvrdili, že nic takového nechystají, a chystat ani nebudou. Ale všichni víme jak to s tím jejich "definitivnem" je, stačí aby z toho koukal pořádný zisk a odpor začne tát rychleji než evropské ledovce.

A roztála již i pečlivě budovaná zeď kolem Dragon Age: Origins, zaměstnanci studia BioWare totiž prozradili, že hra obdržela statut GOLD, což v praxi znamená, že se nachází na cestě do lisoven. No není to skvělá zpráva? A ještě lepší bude, když prozradím, že se titul dostane na trh ve všech verzích zároveň. Původně se totiž spekulovalo o odložení PS3 verze o několik týdnů, ale poslední informace naznačují, že si na začátku listopadu zahrají opravdu všichni fandové.

A na třetím Playstationu si mohou zahrát už i zájemci o fantasy hopsačku Trine, která byla až do teď k dispozici pouze na PC. Pokud jste se přesně na tuhle hru těšili, na nic nečekejte, vlezte na Playstation Network a za 20 dolarů se ponořte do pohádkově atmosférického dobrodružství prazvláštní trojice hrdinů. Já však dám přednost Left 4 Dead. Ať žije Zoey! Nashle za týden.

Zdroj: Joystiq, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 21/2009
  2. Víkendová herní polévka 20/2009
  3. Víkendová herní polévka 19/2009
  4. Víkendová herní polévka 18/2009
  5. Víkendová herní polévka 17/2009
  6. Víkendová herní polévka 16/2009

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A