Víkendová herní polévka 28/2010

Dnešní VHP bude s největší pravděpodobností o něco delší, milá dítka. V San Diegu totiž od čtvrtka probíhá populární Comic-Con, na kterém se pravidelně objevují informace nejen o komiksech, jak může název naznačovat, ale rovněž o filmech a především hrách. Tak si skočte na záchod a nachystejte občerstvení, protože začínáme.

Nedávné zvěsti o novém Hitmanovi (na internetu se objevily dva obrázky) jsou podle všeho pravdivé. Hluboko v útrobách studia IO Interactive se na něm snad pracuje, avšak dříve, než o Vánocích příštího roku se ho prý nedočkáme. Zatím potvrzené platformy čítají PC, PS3 a X360.

Herní adaptace filmového Green Lanterna má o poznání lehčí výchozí pozici. Natáčení pomalu spěje ke konci a vedení Warner Bros. se tak po domluvě s DC Entertainment rozhodlo představit interkativní titul. Vydání Green Lantern: Rise of the Manhunters je na X360, PS3, Wii a DS naplánováno na léto 2011, přičemž vývoj prvních tří verzí byl svěřen Double Helix, zatímco handheldového bratříčka dostali na starost lidé z Griptonite Games.

A dobře je na tom asi i filmový World of Warcraft. Ačkoliv se jeho výroba neuvěřitelně vleče, Raimi si dokonce nasmlouval další projekty, což začátek natáčení opět odsunulo o kus dozadu, Chris Metzen z Blizzardu fanoušky ujistil, že se s adaptací stále počítá. Všechno podle všeho pořád brzdí nedodělaný scénář, jenž se aktuálně už po několikáté přepisuje.

Dějová linka Dragon Age 2 je naštěstí už dávno hotová a proto mohl pár týdnů nazpět (dost možná i měsíců) začít vývoj. V BioWare jsou ze hry jako vždy nadšení a slibují hráčům nejen lepší grafiku a upravený soubojový systém, ale taktéž pozměněné rozhovory. Ty, jak už jistě víte, se inspirují u Alpha Protocol (místo odpovědi jako takové si vybíráte způsob jakým to řeknete), přičemž k dispozici budete mít tři základní reakce.

"Kladnou", "Zápornou" a "Kulervoucí". V klíčových momentech rozhovoru bude zdá se možné přenechat otěže kterémukoliv členovi party, podle toho, kdo si bude schopný poradit s případnou hrozbou nejlépe. Zatím si nejsem tak úplně jistý, jak to bude v praxi vypadat a fungovat, ale moc rád to prozkoumám a případně se i nechám překvapit.

A překvapení očekávám i od animovaného snímku Dead Space: Aftermath, jenž se fanouškům pokusí nastínit co se stalo během první mise na Aegis VII. Pátrat po filmu můžete v lednu příštího roku. Ještě v prosinci nicméně vyjde komiks Dead Space: Salvage, který vás prozměnu vrátí na USG Ishimura, kde se seznámíte s "neposlušnými" těžaři.

Když už jsme v tom vesmíru, opět studio Bioware potvrdilo, že se prostřednictvím MMORPG The Old Republic mimo jiné vypravíte za bezpečí planetárních orbit. S vlastní lodí budete moci vyrazit do nekonečné tmy a bojovat se stejně vybavenou konkurencí. Jako ve filmech asi vesmírné bitvy vypadat nebudou, ale lepší než drátem do oka.

Ale zpátky na zem. Mluvčí Ubisoftu uvedl, že ačkoliv Assassin's Creed: Brotherhood ještě ani není na trhu, uvnitř studia už vznikají koncepty prvních DLC. To už ale asi překvapí jen málokoho. Ostatně, dalšího stahovatelného rozšíření se dočká i původní Dragon Age. Zapomeňte ale na města, či dějovou linku. DLC vás s vaší partou hodí doprostřed dungeonu a dělejte co umíte.

Zbylé zprávy už vezmu jen v rychlosti. Online akce MAG se dočkala nové mapy - Faction Neutral - jež je k dispozici od čtvrtka. PSP verze God of War, vybavená podtitulem Ghost of Sparta, se představila ve zbrusu novém traileru, v němž si Kratos vyšlápnul na krále Midase. Vedení studia Harmonix zase prozradilo jména dalších interpretů, jejich songy zazní v Rock Band 3 - Def Leppard, Filter, B-52s, Foreigner, Tears for Fears či Marily Manson.

Ve Spider-Man: Shattered Dimensions pro změnu narazíme na hlas Neila Patricka Harrise (Barney z How I Met Your Mother), jenž propůjčí své hlasivky Peteru Parkerovi. Yoshinori Ono z Capcomu naproti tomu oznámil Street Fighter 3: Third Strike Online. Bližší informace však zatím leží bezpečně v Capcomu.

A Street Fighterem dnes i skončíme. Společnost Namco se totiž s Capcomem dohodla na tom, po čem řada fandů celá léta touží. V titulu Street Fighter x Tekken se proti sobě postaví zápasníci z dvou pravděpodobně nejznámějších arkádových bojovek (Mortal Kombat promine), a dokonce ve 2D!

Zdroj: VG247, Joystiq, Kotaku, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 27/2010
  2. Víkendová herní polévka 26/2010
  3. Víkendová herní polévka 25/2010
  4. Víkendová herní polévka 24/2010
  5. Víkendová herní polévka 23/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 16 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A
Vychází ELEX od tvůrců Gothicu za doprovodu startovního traileru

Vychází ELEX od tvůrců Gothicu za dopr…

Duchovní nástupce Gothicu měl dlouhou cestu, sci-fi RPG ELEX ale míří do obchodů a doprovází jej startovní trailer. Kupujete?

17.  10.  2017 | | 4 N/A