Víkendová herní polévka 28/2010

vytisknout velikost písma
Víkendová herní polévka 28/2010

Dnešní VHP bude s největší pravděpodobností o něco delší, milá dítka. V San Diegu totiž od čtvrtka probíhá populární Comic-Con, na kterém se pravidelně objevují informace nejen o komiksech, jak může název naznačovat, ale rovněž o filmech a především hrách. Tak si skočte na záchod a nachystejte občerstvení, protože začínáme.

Nedávné zvěsti o novém Hitmanovi (na internetu se objevily dva obrázky) jsou podle všeho pravdivé. Hluboko v útrobách studia IO Interactive se na něm snad pracuje, avšak dříve, než o Vánocích příštího roku se ho prý nedočkáme. Zatím potvrzené platformy čítají PC, PS3 a X360.

Herní adaptace filmového Green Lanterna má o poznání lehčí výchozí pozici. Natáčení pomalu spěje ke konci a vedení Warner Bros. se tak po domluvě s DC Entertainment rozhodlo představit interkativní titul. Vydání Green Lantern: Rise of the Manhunters je na X360, PS3, Wii a DS naplánováno na léto 2011, přičemž vývoj prvních tří verzí byl svěřen Double Helix, zatímco handheldového bratříčka dostali na starost lidé z Griptonite Games.

A dobře je na tom asi i filmový World of Warcraft. Ačkoliv se jeho výroba neuvěřitelně vleče, Raimi si dokonce nasmlouval další projekty, což začátek natáčení opět odsunulo o kus dozadu, Chris Metzen z Blizzardu fanoušky ujistil, že se s adaptací stále počítá. Všechno podle všeho pořád brzdí nedodělaný scénář, jenž se aktuálně už po několikáté přepisuje.

Dějová linka Dragon Age 2 je naštěstí už dávno hotová a proto mohl pár týdnů nazpět (dost možná i měsíců) začít vývoj. V BioWare jsou ze hry jako vždy nadšení a slibují hráčům nejen lepší grafiku a upravený soubojový systém, ale taktéž pozměněné rozhovory. Ty, jak už jistě víte, se inspirují u Alpha Protocol (místo odpovědi jako takové si vybíráte způsob jakým to řeknete), přičemž k dispozici budete mít tři základní reakce.

"Kladnou", "Zápornou" a "Kulervoucí". V klíčových momentech rozhovoru bude zdá se možné přenechat otěže kterémukoliv členovi party, podle toho, kdo si bude schopný poradit s případnou hrozbou nejlépe. Zatím si nejsem tak úplně jistý, jak to bude v praxi vypadat a fungovat, ale moc rád to prozkoumám a případně se i nechám překvapit.

A překvapení očekávám i od animovaného snímku Dead Space: Aftermath, jenž se fanouškům pokusí nastínit co se stalo během první mise na Aegis VII. Pátrat po filmu můžete v lednu příštího roku. Ještě v prosinci nicméně vyjde komiks Dead Space: Salvage, který vás prozměnu vrátí na USG Ishimura, kde se seznámíte s "neposlušnými" těžaři.

Když už jsme v tom vesmíru, opět studio Bioware potvrdilo, že se prostřednictvím MMORPG The Old Republic mimo jiné vypravíte za bezpečí planetárních orbit. S vlastní lodí budete moci vyrazit do nekonečné tmy a bojovat se stejně vybavenou konkurencí. Jako ve filmech asi vesmírné bitvy vypadat nebudou, ale lepší než drátem do oka.

Ale zpátky na zem. Mluvčí Ubisoftu uvedl, že ačkoliv Assassin's Creed: Brotherhood ještě ani není na trhu, uvnitř studia už vznikají koncepty prvních DLC. To už ale asi překvapí jen málokoho. Ostatně, dalšího stahovatelného rozšíření se dočká i původní Dragon Age. Zapomeňte ale na města, či dějovou linku. DLC vás s vaší partou hodí doprostřed dungeonu a dělejte co umíte.

Zbylé zprávy už vezmu jen v rychlosti. Online akce MAG se dočkala nové mapy - Faction Neutral - jež je k dispozici od čtvrtka. PSP verze God of War, vybavená podtitulem Ghost of Sparta, se představila ve zbrusu novém traileru, v němž si Kratos vyšlápnul na krále Midase. Vedení studia Harmonix zase prozradilo jména dalších interpretů, jejich songy zazní v Rock Band 3 - Def Leppard, Filter, B-52s, Foreigner, Tears for Fears či Marily Manson.

Ve Spider-Man: Shattered Dimensions pro změnu narazíme na hlas Neila Patricka Harrise (Barney z How I Met Your Mother), jenž propůjčí své hlasivky Peteru Parkerovi. Yoshinori Ono z Capcomu naproti tomu oznámil Street Fighter 3: Third Strike Online. Bližší informace však zatím leží bezpečně v Capcomu.

A Street Fighterem dnes i skončíme. Společnost Namco se totiž s Capcomem dohodla na tom, po čem řada fandů celá léta touží. V titulu Street Fighter x Tekken se proti sobě postaví zápasníci z dvou pravděpodobně nejznámějších arkádových bojovek (Mortal Kombat promine), a dokonce ve 2D!

Zdroj: VG247, Joystiq, Kotaku, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 27/2010
  2. Víkendová herní polévka 26/2010
  3. Víkendová herní polévka 25/2010
  4. Víkendová herní polévka 24/2010
  5. Víkendová herní polévka 23/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

21.  8.  2017 | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A