Víkendová herní polévka 28/2010

Dnešní VHP bude s největší pravděpodobností o něco delší, milá dítka. V San Diegu totiž od čtvrtka probíhá populární Comic-Con, na kterém se pravidelně objevují informace nejen o komiksech, jak může název naznačovat, ale rovněž o filmech a především hrách. Tak si skočte na záchod a nachystejte občerstvení, protože začínáme.

Nedávné zvěsti o novém Hitmanovi (na internetu se objevily dva obrázky) jsou podle všeho pravdivé. Hluboko v útrobách studia IO Interactive se na něm snad pracuje, avšak dříve, než o Vánocích příštího roku se ho prý nedočkáme. Zatím potvrzené platformy čítají PC, PS3 a X360.

Herní adaptace filmového Green Lanterna má o poznání lehčí výchozí pozici. Natáčení pomalu spěje ke konci a vedení Warner Bros. se tak po domluvě s DC Entertainment rozhodlo představit interkativní titul. Vydání Green Lantern: Rise of the Manhunters je na X360, PS3, Wii a DS naplánováno na léto 2011, přičemž vývoj prvních tří verzí byl svěřen Double Helix, zatímco handheldového bratříčka dostali na starost lidé z Griptonite Games.

A dobře je na tom asi i filmový World of Warcraft. Ačkoliv se jeho výroba neuvěřitelně vleče, Raimi si dokonce nasmlouval další projekty, což začátek natáčení opět odsunulo o kus dozadu, Chris Metzen z Blizzardu fanoušky ujistil, že se s adaptací stále počítá. Všechno podle všeho pořád brzdí nedodělaný scénář, jenž se aktuálně už po několikáté přepisuje.

Dějová linka Dragon Age 2 je naštěstí už dávno hotová a proto mohl pár týdnů nazpět (dost možná i měsíců) začít vývoj. V BioWare jsou ze hry jako vždy nadšení a slibují hráčům nejen lepší grafiku a upravený soubojový systém, ale taktéž pozměněné rozhovory. Ty, jak už jistě víte, se inspirují u Alpha Protocol (místo odpovědi jako takové si vybíráte způsob jakým to řeknete), přičemž k dispozici budete mít tři základní reakce.

"Kladnou", "Zápornou" a "Kulervoucí". V klíčových momentech rozhovoru bude zdá se možné přenechat otěže kterémukoliv členovi party, podle toho, kdo si bude schopný poradit s případnou hrozbou nejlépe. Zatím si nejsem tak úplně jistý, jak to bude v praxi vypadat a fungovat, ale moc rád to prozkoumám a případně se i nechám překvapit.

A překvapení očekávám i od animovaného snímku Dead Space: Aftermath, jenž se fanouškům pokusí nastínit co se stalo během první mise na Aegis VII. Pátrat po filmu můžete v lednu příštího roku. Ještě v prosinci nicméně vyjde komiks Dead Space: Salvage, který vás prozměnu vrátí na USG Ishimura, kde se seznámíte s "neposlušnými" těžaři.

Když už jsme v tom vesmíru, opět studio Bioware potvrdilo, že se prostřednictvím MMORPG The Old Republic mimo jiné vypravíte za bezpečí planetárních orbit. S vlastní lodí budete moci vyrazit do nekonečné tmy a bojovat se stejně vybavenou konkurencí. Jako ve filmech asi vesmírné bitvy vypadat nebudou, ale lepší než drátem do oka.

VIDEO: 3091 'Star Wars  The Old Republic - E3 CG Trailer HD'

Ale zpátky na zem. Mluvčí Ubisoftu uvedl, že ačkoliv Assassin's Creed: Brotherhood ještě ani není na trhu, uvnitř studia už vznikají koncepty prvních DLC. To už ale asi překvapí jen málokoho. Ostatně, dalšího stahovatelného rozšíření se dočká i původní Dragon Age. Zapomeňte ale na města, či dějovou linku. DLC vás s vaší partou hodí doprostřed dungeonu a dělejte co umíte.

Zbylé zprávy už vezmu jen v rychlosti. Online akce MAG se dočkala nové mapy - Faction Neutral - jež je k dispozici od čtvrtka. PSP verze God of War, vybavená podtitulem Ghost of Sparta, se představila ve zbrusu novém traileru, v němž si Kratos vyšlápnul na krále Midase. Vedení studia Harmonix zase prozradilo jména dalších interpretů, jejich songy zazní v Rock Band 3 - Def Leppard, Filter, B-52s, Foreigner, Tears for Fears či Marily Manson.

Ve Spider-Man: Shattered Dimensions pro změnu narazíme na hlas Neila Patricka Harrise (Barney z How I Met Your Mother), jenž propůjčí své hlasivky Peteru Parkerovi. Yoshinori Ono z Capcomu naproti tomu oznámil Street Fighter 3: Third Strike Online. Bližší informace však zatím leží bezpečně v Capcomu.

A Street Fighterem dnes i skončíme. Společnost Namco se totiž s Capcomem dohodla na tom, po čem řada fandů celá léta touží. V titulu Street Fighter x Tekken se proti sobě postaví zápasníci z dvou pravděpodobně nejznámějších arkádových bojovek (Mortal Kombat promine), a dokonce ve 2D!

Zdroj: VG247, Joystiq, Kotaku, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 27/2010
  2. Víkendová herní polévka 26/2010
  3. Víkendová herní polévka 25/2010
  4. Víkendová herní polévka 24/2010
  5. Víkendová herní polévka 23/2010

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A