Víkendová herní polévka 3/2010

Původně jsem chtěl další letošní VHP začít nějak hezky, s vtipem a hlavně originálně. Jenže to by pánové z BioWare nesměli pár dnů nazpět vypustit launch trailer k blížícímu se druhému Mass Effectu. Za posledních 72 hodin jsem totiž tohle dvouminutové video viděl asi patnáctkrát a do budoucna ho mám v plánu ještě alespoň pětkrát shlédnout.

Po Dragon Age se zmíněnému studiu podařilo vyprodukovat další dech beroucí upoutávku, která vás chytne a nepustí. Od prvních vteřin navíc budou vaše bubínky spokojeně příst do rytmu skladby Heart of Courage od uskupení Two Steps From Hell, která ve spolupráci s rozsáhlým orchestrem a sborem tvoří kulervoucí podbarvení Shepardových hrdinských monologů, doprovázejících poslední boj lidstva za přežití.

Dlouho jsem přemýšlel jak tuhle glorifikace trefně a hlavně slušně ukončit, ale nenapadá mě nic výstižnějšího, než že Mass Effect 2 bude nářez jako sviňa. A rozhodně si ho nemám v plánu nechat proklouznout mezi prsty. To zase budou v redakci hádky o to, kdo si s kopií hry odskočí do nedalekého křoví jako další.

Ale teď už zase trochu seriózněji. Tony Hawk se prostřednictvím toho zpropadeného Twitteru prokecl, že se studiem Robomodo (to jsou ti pánové zodpovědí za Ride) aktuálně pracuje na zbrusu nové hře, jejíhož představení bychom se prý měli dočkat v nejbližších dnech, či týdnech. Již nyní se ale dá docela dobře usuzovat, že ať půjde o cokoliv, k ovládání budete používat tamějšími pány vyvinutý skateboardový ovladač.

Na Uncharted 2 vám naštěstí postačí univerzální gamepad, s nímž již brzy budete moci otestovat singleplayerovou demoverzi, pro případ, že si bůh ví proč nejste jistí, zda-li do Among Thieves investovat. Pokud jste firmičce Naughty Dog naopak již přispěli nějakým tím centíkem, jistě vás potěší, že brzy budete moct platit znovu.

Na Playstation Network totiž sveřepě míří Heroes Skin Pack, díky němuž se budete s Drakem moci převléci za hrdiny ostatních áčkových PS3 her. Účast již přislíbili Helghasti z Killzone 2, Cole z inFamous, či zobákovití zmetci z pokračování Resistance.

A když už jsme u těch DLC, The Battle of Forli, první stahovatelný balíček pro Assassin's Creed 2, prý rozšíří nabídku herního trhu již 28. ledna. A to jak ve verzi pro třetí Playstation, tak ve verzi pro Xbox 360. Stát bude necelé 4 dolary, potažmo 320 microsoftích bodíků, a příběh titulu nafoukne o další kapitolku. Podrobnosti tady.

Druhé plánované DLC, Bonfire of the Vanities, pak očekávejte ke konci únoru s o dolar dražší cenovkou. A kdyby vás náhodou zajímalo, kdy si na své přijdou fandové stolních počítačů, Ubisoft nepřestává slibovat, že se dočkají ještě před koncem aktuálního fiskálního roku (31. března).

Tak rychle to ale určitě nestihne nová hra od japonského Capcomu, na níž společnost láká prostřednictvím tajemné stránky, a která vzniká exkluzivně pro X360. Více informací bychom se měli dozvědět 26. ledna, a prozatím si tak v komentářích můžete alespoň zaspekulovat.

Do konce března to však na trh nestihnou ani hry, jež by rád vydal televizní gigant BBC. Jak sci-fi seriálu Docotr Who, tak automobilovému magazínu Top Gear se extrémně daří, čehož je třeba hříšně zneužít. Bohužel, vše je zatím tak maximálně ve fázi pre-produkce a proto nejsou k dispozici žádné konkrétní detaily. Tak trochu se ale bojíme, že se vedení BBC rozhodne pokořit Wii a DS a z obou značek udělá sračkoidní blbosti pro malé haranty.

Alespoň, že nám vždy zůstanou hry jako Splinter Cell: Conviction, v nichž dřímá potenciál podstatně větší. Ubisoft sice před pár dny oznámil jeho odložení, avšak, jak jsme se mohli nedávno dozvědět, hry se dočkáme hned na začátku příštího fiskálního roku (duben). Že by někdo honil černá čísílka? No nic, touhle bombou pro dnešek končím a těším se zase za týden. Tschus.

Zdroj: Shacknews, Eurogamer

Váš názor Další článek: Nový týden všehochuti

Témata článku: , , , ,