Víkendová herní polévka 30/2010

vytisknout velikost písma
Víkendová herní polévka 30/2010

Open-beta Quake Live po několika měsících skončila a vedení id Software oznámilo co bude s hrou dál. Tu budete stále moci hrát zadarmo, avšak mimo to bude k dispozici i Premium účet za $1.99 a Pro účet za $3.99. Tvůrci se přitom dušují, že investice do některého z nich se vám stoprocentně vyplatí.

První z nich vám mimo jiné zpřístupní 20 exkluzivních map, další přitom budou následovat, unikátní Freeze Tag mód, speciální odměny, možnost vytvořit si klan a spojit se až s pěti dalšími či profilový Quake Live wallpaper.

Třídolarový balíček vám logicky nabídne vše již jmenované, avšak navíc si budete moci založit vlastní herní servery, pozvat až tři neplatící hráče, aby si s vámi zahráli některou z Premium map, potažmo se těšit na ukládání herních statistik na celý jeden rok.

Pátá Civilizace naštěstí bude bez pravidelných poplatků a nyní konečně víme, na čem si ji budete moci zahrát. Minimální požadavky zahrnují dvoujádrový procesor, 2 GB RAM, 8 GB místa na disku, alespoň 256MB grafickou kartu (případně Core i3 integrovanou) a samozřejmě nejhůř operační systém Windows XP se třetím Service Packem.

Doporučené nároky nicméně počítají s Vistami či Sedmičkami, 1,8GHz Quad Core procesorem, 4 GB RAM a grafickou kartou disponující alespoň 512MB pamětí. Samozřejmostí pak je připojení k internetu, abyste si mohli hru skrze Steam aktivovat.

Lara Croft and the Guardian of Light sice bude k vašemu železu o poznání vstřícnější, avšak to neznamená, že by nedokázala zabavit stejně. A aby si prsatá archeoložka udržela vaši pozornost dostatečně dlouho, plánují tvůrci do konce roku vydat rovnou pět DLC balíčků.

První tři titul rozšíří o nové lokace, nepřátele a puzzly, zatímco zbylé dva představí nové charaktery, s nimiž si budete moci projít celou hru. O koho konkértně půjde vývojáři nezveřejnili, avšak podle všeho se můžete těšit na známé herní postavy.

A ty se objeví i v chystaném MMORPG Star Wars: The Old Republic. Studio Bioware totiž představilo další hratelné rasy, mezi nimiž se objeví třeba Miraluka, Mirialans, Sith Pureblood či Zabrak, což je v podstatě Darth Maul, jenž se proslavil účastí ve filmové Epizodě I.

Pokud dáváte přednost něčemu "smysluplnějšímu", můžete začít trénovat americkou znakovou řeč. Vedení Microsoftu totiž prozradilo, že Kinect dokáže kromě běžných, řekněme chaotických pohybů rozeznávat také tento druh dorozumívání. K čemu konkrétně to bude dobré zatím ale netušíme. Podle mluvčího to má němým sloužit jako náhražka voice-chatu. Proč by se tím měli zdržovat, když mohou využít video-chat však neobjasnil.

A neobjasněno zatím zůstává i zjevení Splinter Cell Trilogy a Prince of Persia Trilogy v katalogu zahraničního internetového obchodu Amazon. Na trhu by se tyto kompilace údajně měly objevit v listopadu, přibližně za 40 euro, přičemž to nejzajímavější na nich je, že jsou cíleny na majitele třetího Playstationu.

A konečně poslední zprávou tohoto týdne je ohlášení tří DLC pro šílenou závodní arkádu Split/Second. První stažitelný balíček by měl vyjít ještě tento měsíc a nejspíš se bude soustředit na vaše Elite vozítka. Druhé DLC naproti tomu nabídne auta zcela nová (obrázek nad odstavcem je z něj) a s názvem High Octane Supercar Pack je téměř jasné, na co se můžete těšit. Poslední kompilace prý bude zdarma a poslouží jako poděkování fanouškům hry, jimž představí speciální edici původního Ryback Cyclone.

Zdroj: VG247, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 29/2010
  2. Víkendová herní polévka 28/2010
  3. Víkendová herní polévka 27/2010
  4. Víkendová herní polévka 26/2010
  5. Víkendová herní polévka 25/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |