Víkendová herní polévka 30/2010

8. srpna 2010

Open-beta Quake Live po několika měsících skončila a vedení id Software oznámilo co bude s hrou dál. Tu budete stále moci hrát zadarmo, avšak mimo to bude k dispozici i Premium účet za $1.99 a Pro účet za $3.99. Tvůrci se přitom dušují, že investice do některého z nich se vám stoprocentně vyplatí.

První z nich vám mimo jiné zpřístupní 20 exkluzivních map, další přitom budou následovat, unikátní Freeze Tag mód, speciální odměny, možnost vytvořit si klan a spojit se až s pěti dalšími či profilový Quake Live wallpaper.

Třídolarový balíček vám logicky nabídne vše již jmenované, avšak navíc si budete moci založit vlastní herní servery, pozvat až tři neplatící hráče, aby si s vámi zahráli některou z Premium map, potažmo se těšit na ukládání herních statistik na celý jeden rok.

Pátá Civilizace naštěstí bude bez pravidelných poplatků a nyní konečně víme, na čem si ji budete moci zahrát. Minimální požadavky zahrnují dvoujádrový procesor, 2 GB RAM, 8 GB místa na disku, alespoň 256MB grafickou kartu (případně Core i3 integrovanou) a samozřejmě nejhůř operační systém Windows XP se třetím Service Packem.

VIDEO: 3113 'Civilization V - trailer'

Doporučené nároky nicméně počítají s Vistami či Sedmičkami, 1,8GHz Quad Core procesorem, 4 GB RAM a grafickou kartou disponující alespoň 512MB pamětí. Samozřejmostí pak je připojení k internetu, abyste si mohli hru skrze Steam aktivovat.

Lara Croft and the Guardian of Light sice bude k vašemu železu o poznání vstřícnější, avšak to neznamená, že by nedokázala zabavit stejně. A aby si prsatá archeoložka udržela vaši pozornost dostatečně dlouho, plánují tvůrci do konce roku vydat rovnou pět DLC balíčků.

První tři titul rozšíří o nové lokace, nepřátele a puzzly, zatímco zbylé dva představí nové charaktery, s nimiž si budete moci projít celou hru. O koho konkértně půjde vývojáři nezveřejnili, avšak podle všeho se můžete těšit na známé herní postavy.

A ty se objeví i v chystaném MMORPG Star Wars: The Old Republic. Studio Bioware totiž představilo další hratelné rasy, mezi nimiž se objeví třeba Miraluka, Mirialans, Sith Pureblood či Zabrak, což je v podstatě Darth Maul, jenž se proslavil účastí ve filmové Epizodě I.

Pokud dáváte přednost něčemu "smysluplnějšímu", můžete začít trénovat americkou znakovou řeč. Vedení Microsoftu totiž prozradilo, že Kinect dokáže kromě běžných, řekněme chaotických pohybů rozeznávat také tento druh dorozumívání. K čemu konkrétně to bude dobré zatím ale netušíme. Podle mluvčího to má němým sloužit jako náhražka voice-chatu. Proč by se tím měli zdržovat, když mohou využít video-chat však neobjasnil.

A neobjasněno zatím zůstává i zjevení Splinter Cell Trilogy a Prince of Persia Trilogy v katalogu zahraničního internetového obchodu Amazon. Na trhu by se tyto kompilace údajně měly objevit v listopadu, přibližně za 40 euro, přičemž to nejzajímavější na nich je, že jsou cíleny na majitele třetího Playstationu.

A konečně poslední zprávou tohoto týdne je ohlášení tří DLC pro šílenou závodní arkádu Split/Second. První stažitelný balíček by měl vyjít ještě tento měsíc a nejspíš se bude soustředit na vaše Elite vozítka. Druhé DLC naproti tomu nabídne auta zcela nová (obrázek nad odstavcem je z něj) a s názvem High Octane Supercar Pack je téměř jasné, na co se můžete těšit. Poslední kompilace prý bude zdarma a poslouží jako poděkování fanouškům hry, jimž představí speciální edici původního Ryback Cyclone.

Zdroj: VG247, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 29/2010
  2. Víkendová herní polévka 28/2010
  3. Víkendová herní polévka 27/2010
  4. Víkendová herní polévka 26/2010
  5. Víkendová herní polévka 25/2010

Nejnovější komentáře