Víkendová herní polévka 37/2010

Ačkoliv konzole v podstatě dominují hernímu průmyslu, stolní počítače si i nadále uchovávají svou základnu fanoušků, kteří velice těžce nesou, že je jejich milovaná platforma zatlačována do pozadí. To by se ale v dohledné době mělo změnit. Alespoň Microsoft tomu věří.

Dave Luehmann, hlava herní divize společnosti, v nedávném rozhovoru pro portál MCV uvedl, že mají v úmyslu hraní na PC opětovně začít významněji podporovat. Pokud by však mělo dojít na trhu k nějakým výraznějším změnám, je třeba, aby jejich příkladu následovaly i ostatní vydavatelské domy.

"Microsoft si v posledních letech slíznul oprávněnou kritiku za to, že se soustředí především na konzole," prozradil Luehmann a dodal. "Musíme nicméně začít investovat také do PC. Chystáme proto pro Windows celou řadu velkých projektů, z nichž mohu jmenovat třeba Fable 3, Microsoft Flight, či Age of Empires Online. U těchto tří her se však nechystáme skončit!"

Všechno to sice zní fajn, ale než vedení Microsoftu začneme plácat po zádech, radši bychom si měli počkat na nějaké výsledky. V mezičase přitom můžete sáhnout po novém DLC pro Alana Waka - The Writer - které na trh dorazí 12. října, ověnčené cenovkou hlásající 560 MPS.

Pokud toužíte po zábavě na delší dobu, možná byste měli raději investovat do vašeho plechového miláčka. EA totiž zveřejnilo systémové nároky Medal of Honor. Naprosté minimum představuje Pentium D 3,2 GHz (případně 2GHz Core 2 Duo, nebo Athlon 64 X2), 2 GB RAM, 9 GB místa na disku a grafická karta GeForce 7800 GT (či ATI X1900) s alespoň 256MB pamětí.

Doporučené požadavky si naproti tomu pohrávají s 2GHz QuadCore, víc jak 2 GB RAM a grafickou kartou s 512 MB VRAM a přinejmenším chipsetem GeForce GTX260, potažmo ATI Radeon 4870. A nesmíme zapomenout na podporu DirectX 10, ačkoliv MoH bude možné rozjet i pod 9.0c.

Jestli před střílečkami dáváte přednost závodům, možná vás potěší rozhodnutí Codemasters vydávat každý rok nový díl obnovené série F1. Firma sice disponuje licencí už jen na rok, avšak Steve Hood, designer hry, potvrdil, že vyjednávání o prodloužení jsou v plném proudu.

Stejně tak se ale můžete zaměřit na novou hru studia Respawn Entertainment, jež je složené z bývalých zaměstnanců Infinity Ward. O co půjde zatím nikdo neví, avšak tvůrčí celek se začal shánět po schopných vývojářích. Titul údajně vyjde na PC, X360 i PS3, přičemž vydavatelské povinnosti bude mít na starost EA.

Mimo to se opět začalo mluvit o online hře ze světa World of Darkness, jenž by měla volně navazovat na Vampire: The Masquerade. Konkrétní informace sice k dispozici nejsou, za to se ale na síti objevil trailer, jenž byl promítán na akci The Grand Masquerade, konané v New Orleans. Na trhu by to gamesa měla stihnout do konce roku 2012.

O rok dřív to na trh snad zvládne další rozšíření EVE Online, Incursion, které by mělo hráčům mělo mimo jiné konečně nabídnout možnost volně se procházet po vesmírných stanicích. Vydání je předběžne naplánováno na léto, ale vše samozřejmě závisí na tvůrcích. Kromě toho vedení firmy CCP potvrdilo, že i nadále usilovně pracuje na konzolové střílečce DUST 514, jež bude propojená s EVE Online.

A VHP dnes zakončí zajímavé prohlášení společnosti THQ, která by během pár let ráda přešla na nový systém placení her. Svůj nápad trhu vedení firmy představí s nejnovějším dílem motokrosové MX série, který se bude od začátku prodávat jako starší kousek.

"Normálně bychom hru pustili na trh za necelých 60 dolarů a i tak bychom pravděpodobně prodali milion až milion a půl kusů," nechal se slyšet Brian Farrell. "Skutečně masové prodeje však začíínají až s následným zlevněním hry, což je docela pochopitelné."

"Proto jsme se rozhodli titul od začátku pustit na trh za cenu v rozpětí 29 - 39 dolarů a následně vydávat nové módy, tratě a tak dále. Vše formou DLC s podporou microtransakcí. Věříme, že v tomhle je budoucnost prodeje her."

Zdroj: VG247, Games Industry, Shacknews, MCV

Související články
  1. Víkendová herní polévka 36/2010
  2. Víkendová herní polévka 35/2010
  3. Víkendová herní polévka 34/2010
  4. Víkendová herní polévka 33/2010
  5. Víkendová herní polévka 32/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A