Víkendová herní polévka 37/2010

Ačkoliv konzole v podstatě dominují hernímu průmyslu, stolní počítače si i nadále uchovávají svou základnu fanoušků, kteří velice těžce nesou, že je jejich milovaná platforma zatlačována do pozadí. To by se ale v dohledné době mělo změnit. Alespoň Microsoft tomu věří.

Dave Luehmann, hlava herní divize společnosti, v nedávném rozhovoru pro portál MCV uvedl, že mají v úmyslu hraní na PC opětovně začít významněji podporovat. Pokud by však mělo dojít na trhu k nějakým výraznějším změnám, je třeba, aby jejich příkladu následovaly i ostatní vydavatelské domy.

"Microsoft si v posledních letech slíznul oprávněnou kritiku za to, že se soustředí především na konzole," prozradil Luehmann a dodal. "Musíme nicméně začít investovat také do PC. Chystáme proto pro Windows celou řadu velkých projektů, z nichž mohu jmenovat třeba Fable 3, Microsoft Flight, či Age of Empires Online. U těchto tří her se však nechystáme skončit!"

Všechno to sice zní fajn, ale než vedení Microsoftu začneme plácat po zádech, radši bychom si měli počkat na nějaké výsledky. V mezičase přitom můžete sáhnout po novém DLC pro Alana Waka - The Writer - které na trh dorazí 12. října, ověnčené cenovkou hlásající 560 MPS.

Pokud toužíte po zábavě na delší dobu, možná byste měli raději investovat do vašeho plechového miláčka. EA totiž zveřejnilo systémové nároky Medal of Honor. Naprosté minimum představuje Pentium D 3,2 GHz (případně 2GHz Core 2 Duo, nebo Athlon 64 X2), 2 GB RAM, 9 GB místa na disku a grafická karta GeForce 7800 GT (či ATI X1900) s alespoň 256MB pamětí.

Doporučené požadavky si naproti tomu pohrávají s 2GHz QuadCore, víc jak 2 GB RAM a grafickou kartou s 512 MB VRAM a přinejmenším chipsetem GeForce GTX260, potažmo ATI Radeon 4870. A nesmíme zapomenout na podporu DirectX 10, ačkoliv MoH bude možné rozjet i pod 9.0c.

Jestli před střílečkami dáváte přednost závodům, možná vás potěší rozhodnutí Codemasters vydávat každý rok nový díl obnovené série F1. Firma sice disponuje licencí už jen na rok, avšak Steve Hood, designer hry, potvrdil, že vyjednávání o prodloužení jsou v plném proudu.

Stejně tak se ale můžete zaměřit na novou hru studia Respawn Entertainment, jež je složené z bývalých zaměstnanců Infinity Ward. O co půjde zatím nikdo neví, avšak tvůrčí celek se začal shánět po schopných vývojářích. Titul údajně vyjde na PC, X360 i PS3, přičemž vydavatelské povinnosti bude mít na starost EA.

Mimo to se opět začalo mluvit o online hře ze světa World of Darkness, jenž by měla volně navazovat na Vampire: The Masquerade. Konkrétní informace sice k dispozici nejsou, za to se ale na síti objevil trailer, jenž byl promítán na akci The Grand Masquerade, konané v New Orleans. Na trhu by to gamesa měla stihnout do konce roku 2012.

O rok dřív to na trh snad zvládne další rozšíření EVE Online, Incursion, které by mělo hráčům mělo mimo jiné konečně nabídnout možnost volně se procházet po vesmírných stanicích. Vydání je předběžne naplánováno na léto, ale vše samozřejmě závisí na tvůrcích. Kromě toho vedení firmy CCP potvrdilo, že i nadále usilovně pracuje na konzolové střílečce DUST 514, jež bude propojená s EVE Online.

A VHP dnes zakončí zajímavé prohlášení společnosti THQ, která by během pár let ráda přešla na nový systém placení her. Svůj nápad trhu vedení firmy představí s nejnovějším dílem motokrosové MX série, který se bude od začátku prodávat jako starší kousek.

"Normálně bychom hru pustili na trh za necelých 60 dolarů a i tak bychom pravděpodobně prodali milion až milion a půl kusů," nechal se slyšet Brian Farrell. "Skutečně masové prodeje však začíínají až s následným zlevněním hry, což je docela pochopitelné."

"Proto jsme se rozhodli titul od začátku pustit na trh za cenu v rozpětí 29 - 39 dolarů a následně vydávat nové módy, tratě a tak dále. Vše formou DLC s podporou microtransakcí. Věříme, že v tomhle je budoucnost prodeje her."

Zdroj: VG247, Games Industry, Shacknews, MCV

Související články
  1. Víkendová herní polévka 36/2010
  2. Víkendová herní polévka 35/2010
  3. Víkendová herní polévka 34/2010
  4. Víkendová herní polévka 33/2010
  5. Víkendová herní polévka 32/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A
Venku jsou první záběry ze hry Jurassic World Evolution

Venku jsou první záběry ze hry Jurassi…

Konečně se na nás chystá budovatelská strategie ze světa Jurassic Parku, kde si postavíte vlastní parčík. A tvůrci uvolnili první záběry ze hry.

9.  10.  2017 |