Víkendová herní polévka 37/2010

Ačkoliv konzole v podstatě dominují hernímu průmyslu, stolní počítače si i nadále uchovávají svou základnu fanoušků, kteří velice těžce nesou, že je jejich milovaná platforma zatlačována do pozadí. To by se ale v dohledné době mělo změnit. Alespoň Microsoft tomu věří.

Dave Luehmann, hlava herní divize společnosti, v nedávném rozhovoru pro portál MCV uvedl, že mají v úmyslu hraní na PC opětovně začít významněji podporovat. Pokud by však mělo dojít na trhu k nějakým výraznějším změnám, je třeba, aby jejich příkladu následovaly i ostatní vydavatelské domy.

"Microsoft si v posledních letech slíznul oprávněnou kritiku za to, že se soustředí především na konzole," prozradil Luehmann a dodal. "Musíme nicméně začít investovat také do PC. Chystáme proto pro Windows celou řadu velkých projektů, z nichž mohu jmenovat třeba Fable 3, Microsoft Flight, či Age of Empires Online. U těchto tří her se však nechystáme skončit!"

Všechno to sice zní fajn, ale než vedení Microsoftu začneme plácat po zádech, radši bychom si měli počkat na nějaké výsledky. V mezičase přitom můžete sáhnout po novém DLC pro Alana Waka - The Writer - které na trh dorazí 12. října, ověnčené cenovkou hlásající 560 MPS.

Pokud toužíte po zábavě na delší dobu, možná byste měli raději investovat do vašeho plechového miláčka. EA totiž zveřejnilo systémové nároky Medal of Honor. Naprosté minimum představuje Pentium D 3,2 GHz (případně 2GHz Core 2 Duo, nebo Athlon 64 X2), 2 GB RAM, 9 GB místa na disku a grafická karta GeForce 7800 GT (či ATI X1900) s alespoň 256MB pamětí.

Doporučené požadavky si naproti tomu pohrávají s 2GHz QuadCore, víc jak 2 GB RAM a grafickou kartou s 512 MB VRAM a přinejmenším chipsetem GeForce GTX260, potažmo ATI Radeon 4870. A nesmíme zapomenout na podporu DirectX 10, ačkoliv MoH bude možné rozjet i pod 9.0c.

Jestli před střílečkami dáváte přednost závodům, možná vás potěší rozhodnutí Codemasters vydávat každý rok nový díl obnovené série F1. Firma sice disponuje licencí už jen na rok, avšak Steve Hood, designer hry, potvrdil, že vyjednávání o prodloužení jsou v plném proudu.

Stejně tak se ale můžete zaměřit na novou hru studia Respawn Entertainment, jež je složené z bývalých zaměstnanců Infinity Ward. O co půjde zatím nikdo neví, avšak tvůrčí celek se začal shánět po schopných vývojářích. Titul údajně vyjde na PC, X360 i PS3, přičemž vydavatelské povinnosti bude mít na starost EA.

Mimo to se opět začalo mluvit o online hře ze světa World of Darkness, jenž by měla volně navazovat na Vampire: The Masquerade. Konkrétní informace sice k dispozici nejsou, za to se ale na síti objevil trailer, jenž byl promítán na akci The Grand Masquerade, konané v New Orleans. Na trhu by to gamesa měla stihnout do konce roku 2012.

O rok dřív to na trh snad zvládne další rozšíření EVE Online, Incursion, které by mělo hráčům mělo mimo jiné konečně nabídnout možnost volně se procházet po vesmírných stanicích. Vydání je předběžne naplánováno na léto, ale vše samozřejmě závisí na tvůrcích. Kromě toho vedení firmy CCP potvrdilo, že i nadále usilovně pracuje na konzolové střílečce DUST 514, jež bude propojená s EVE Online.

A VHP dnes zakončí zajímavé prohlášení společnosti THQ, která by během pár let ráda přešla na nový systém placení her. Svůj nápad trhu vedení firmy představí s nejnovějším dílem motokrosové MX série, který se bude od začátku prodávat jako starší kousek.

"Normálně bychom hru pustili na trh za necelých 60 dolarů a i tak bychom pravděpodobně prodali milion až milion a půl kusů," nechal se slyšet Brian Farrell. "Skutečně masové prodeje však začíínají až s následným zlevněním hry, což je docela pochopitelné."

"Proto jsme se rozhodli titul od začátku pustit na trh za cenu v rozpětí 29 - 39 dolarů a následně vydávat nové módy, tratě a tak dále. Vše formou DLC s podporou microtransakcí. Věříme, že v tomhle je budoucnost prodeje her."

Zdroj: VG247, Games Industry, Shacknews, MCV

Související články
  1. Víkendová herní polévka 36/2010
  2. Víkendová herní polévka 35/2010
  3. Víkendová herní polévka 34/2010
  4. Víkendová herní polévka 33/2010
  5. Víkendová herní polévka 32/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

24.  5.  2018 | | 20 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Detroit Become Human: co stojí svoboda? (recenze)

Detroit Become Human: co stojí svoboda…

Quantic Dream opět přináší příběhový epos z žánru, ve kterém je špičkou. Podařil se úspěšný návrat?

24.  5.  2018 |
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A
State of Decay 2: už jsou tady zase (recenze)

State of Decay 2: už jsou tady zase (r…

Další zombie apokalypsa je tu, jste na ni připraveni?

21.  5.  2018 | | 1 N/A