Víkendová herní polévka 38/2010

Tuzenskému studiu Bohemia Interactive se daří. Herní série Armed Assault se těší vynikajícímu příjetí u hráčů i recenzentů, díky čemuž si tvůrčí celek může dovolit na zdejší poměry docela slušnou expanzi. Vedení firmy tak nově říkají pane tři další studia.

Bohemia Interactive se oficiálně stalo koncernem, jehož součástí je rovněž Altar Games (trilogie UFO ad.), Black Element Software (Alpha Prime ad.) a Centauri Productions (Memento Mori ad.). Všechny čtyři studia budou sice i nadále pracovat na sólových projektech, avšak čas od času si podle všeho vyzkouší pořádnou týmovou práci.

Od Blizzardů můžeme něco podobného očekávat jen stěží, ale minimálně v případě tohoto studia to bude asi mrzet jen málokoho. Starcraft 2 byl, a vlastně stále je, prodejním hitem a je fajn vědět, že se tvůrci o hru pozorně starají i po jejím vydání.

V rámci "no-cheating" politiky totiž zodpovědní lidé smazali na Battle.netu účty více jak pěti tisícům nepoctivců, kteří mají útrum. Není přitom vyloučeno, že během několika málo týdnů, či měsíců přijde řada na další stovky hráčů.

V případě Marvel vs. Capcom 3 něco takového s největší pravděpodobností nehrozí. V rámci prodejnosti by se ale MvC3 druhému Starcraftu přiblížit mohlo. Capcom je totiž přesvědčený, že bude o hru díky účasti marveláckých charakterů větší zájem než o Street Fighter 4, kterého se už prodalo několik milionů kusů.

Minimálně stejně dobře na tom jistě bude i LittleBigPlanet 2. Gamesa byla sice odložena až na leden příštího roku, ale upřímně pochybuji, že by díky tomu přišla o zákazníky. Tvůrci navíc prozradili, že bude hra obsahovat takové menší demo složené z několika levelů, v němž si budou moci hráči vyzkoušet jak bude ve hře vypadat ovládání pomocí PS Move. Podpora pohybového ovladače přitom bude do hry doplněna dodatečně některým z prvních patchů.

Tony Hawk: Shred si s Move sice nepotýká, jenže tvůrci si pro novou Hawkovu sérii vytvořili vlastní ovladač, který budete moci znovu potrápit již 29. října. Pro více informací doporučujeme návštěvu oficiálních stránek, kde se objevilo několik novinek.

Poslední tři zprávy jen v rychlosti, jak je dobrým zvykem. Herní adaptace Scott Pilgrim vs. The World je sice přijímána stejně rozporuplně jako film, což ale tvůrcům nebrání ve vývoji dalších DLC. První vyjde někdy v listopadu, přičemž po zaplacení necelých 2 dolarů dostanete novou postavu, Knives Chau, módy a samozřejmě eliminaci několika in-game chybek.

A s chybami se potýká i nejnovější Guitar Hero. Disky s Warriors of Rock totiž vylezly z lisoven poškozené (řada hráčů si stěžuje na chyby při čtení), ale Activision je vám naštěstí zdarma vymění. Na úplný závěr něco "pozitivnějšího". Obchody na amerických vojenských základnách nakonec možná budou smět prodávat Medal of Honor. Podle všeho jde o reakci na rozhodnutí EA zbavit multiplayer Talibánců.

Zdroj: Shacknews, Joystiq, VG247

Související články
  1. Víkendová herní polévka 37/2010
  2. Víkendová herní polévka 36/2010
  3. Víkendová herní polévka 35/2010
  4. Víkendová herní polévka 34/2010
  5. Víkendová herní polévka 33/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A