Víkendová herní polévka 38/2010

Tuzenskému studiu Bohemia Interactive se daří. Herní série Armed Assault se těší vynikajícímu příjetí u hráčů i recenzentů, díky čemuž si tvůrčí celek může dovolit na zdejší poměry docela slušnou expanzi. Vedení firmy tak nově říkají pane tři další studia.

Bohemia Interactive se oficiálně stalo koncernem, jehož součástí je rovněž Altar Games (trilogie UFO ad.), Black Element Software (Alpha Prime ad.) a Centauri Productions (Memento Mori ad.). Všechny čtyři studia budou sice i nadále pracovat na sólových projektech, avšak čas od času si podle všeho vyzkouší pořádnou týmovou práci.

VIDEO: 3058 'Arma 2 Operation Arrowhead - Trailer HD'

Od Blizzardů můžeme něco podobného očekávat jen stěží, ale minimálně v případě tohoto studia to bude asi mrzet jen málokoho. Starcraft 2 byl, a vlastně stále je, prodejním hitem a je fajn vědět, že se tvůrci o hru pozorně starají i po jejím vydání.

V rámci "no-cheating" politiky totiž zodpovědní lidé smazali na Battle.netu účty více jak pěti tisícům nepoctivců, kteří mají útrum. Není přitom vyloučeno, že během několika málo týdnů, či měsíců přijde řada na další stovky hráčů.

V případě Marvel vs. Capcom 3 něco takového s největší pravděpodobností nehrozí. V rámci prodejnosti by se ale MvC3 druhému Starcraftu přiblížit mohlo. Capcom je totiž přesvědčený, že bude o hru díky účasti marveláckých charakterů větší zájem než o Street Fighter 4, kterého se už prodalo několik milionů kusů.

Minimálně stejně dobře na tom jistě bude i LittleBigPlanet 2. Gamesa byla sice odložena až na leden příštího roku, ale upřímně pochybuji, že by díky tomu přišla o zákazníky. Tvůrci navíc prozradili, že bude hra obsahovat takové menší demo složené z několika levelů, v němž si budou moci hráči vyzkoušet jak bude ve hře vypadat ovládání pomocí PS Move. Podpora pohybového ovladače přitom bude do hry doplněna dodatečně některým z prvních patchů.

Tony Hawk: Shred si s Move sice nepotýká, jenže tvůrci si pro novou Hawkovu sérii vytvořili vlastní ovladač, který budete moci znovu potrápit již 29. října. Pro více informací doporučujeme návštěvu oficiálních stránek, kde se objevilo několik novinek.

Poslední tři zprávy jen v rychlosti, jak je dobrým zvykem. Herní adaptace Scott Pilgrim vs. The World je sice přijímána stejně rozporuplně jako film, což ale tvůrcům nebrání ve vývoji dalších DLC. První vyjde někdy v listopadu, přičemž po zaplacení necelých 2 dolarů dostanete novou postavu, Knives Chau, módy a samozřejmě eliminaci několika in-game chybek.

A s chybami se potýká i nejnovější Guitar Hero. Disky s Warriors of Rock totiž vylezly z lisoven poškozené (řada hráčů si stěžuje na chyby při čtení), ale Activision je vám naštěstí zdarma vymění. Na úplný závěr něco "pozitivnějšího". Obchody na amerických vojenských základnách nakonec možná budou smět prodávat Medal of Honor. Podle všeho jde o reakci na rozhodnutí EA zbavit multiplayer Talibánců.

Zdroj: Shacknews, Joystiq, VG247

Související články
  1. Víkendová herní polévka 37/2010
  2. Víkendová herní polévka 36/2010
  3. Víkendová herní polévka 35/2010
  4. Víkendová herní polévka 34/2010
  5. Víkendová herní polévka 33/2010

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout …

Zabíjet bezbranné se ve Falloutu 76 moc nevyplatí.

10.  10.  2018 | | 5 N/A