Víkendová herní polévka 38/2010

Tuzenskému studiu Bohemia Interactive se daří. Herní série Armed Assault se těší vynikajícímu příjetí u hráčů i recenzentů, díky čemuž si tvůrčí celek může dovolit na zdejší poměry docela slušnou expanzi. Vedení firmy tak nově říkají pane tři další studia.

Bohemia Interactive se oficiálně stalo koncernem, jehož součástí je rovněž Altar Games (trilogie UFO ad.), Black Element Software (Alpha Prime ad.) a Centauri Productions (Memento Mori ad.). Všechny čtyři studia budou sice i nadále pracovat na sólových projektech, avšak čas od času si podle všeho vyzkouší pořádnou týmovou práci.

Od Blizzardů můžeme něco podobného očekávat jen stěží, ale minimálně v případě tohoto studia to bude asi mrzet jen málokoho. Starcraft 2 byl, a vlastně stále je, prodejním hitem a je fajn vědět, že se tvůrci o hru pozorně starají i po jejím vydání.

V rámci "no-cheating" politiky totiž zodpovědní lidé smazali na Battle.netu účty více jak pěti tisícům nepoctivců, kteří mají útrum. Není přitom vyloučeno, že během několika málo týdnů, či měsíců přijde řada na další stovky hráčů.

V případě Marvel vs. Capcom 3 něco takového s největší pravděpodobností nehrozí. V rámci prodejnosti by se ale MvC3 druhému Starcraftu přiblížit mohlo. Capcom je totiž přesvědčený, že bude o hru díky účasti marveláckých charakterů větší zájem než o Street Fighter 4, kterého se už prodalo několik milionů kusů.

Minimálně stejně dobře na tom jistě bude i LittleBigPlanet 2. Gamesa byla sice odložena až na leden příštího roku, ale upřímně pochybuji, že by díky tomu přišla o zákazníky. Tvůrci navíc prozradili, že bude hra obsahovat takové menší demo složené z několika levelů, v němž si budou moci hráči vyzkoušet jak bude ve hře vypadat ovládání pomocí PS Move. Podpora pohybového ovladače přitom bude do hry doplněna dodatečně některým z prvních patchů.

Tony Hawk: Shred si s Move sice nepotýká, jenže tvůrci si pro novou Hawkovu sérii vytvořili vlastní ovladač, který budete moci znovu potrápit již 29. října. Pro více informací doporučujeme návštěvu oficiálních stránek, kde se objevilo několik novinek.

Poslední tři zprávy jen v rychlosti, jak je dobrým zvykem. Herní adaptace Scott Pilgrim vs. The World je sice přijímána stejně rozporuplně jako film, což ale tvůrcům nebrání ve vývoji dalších DLC. První vyjde někdy v listopadu, přičemž po zaplacení necelých 2 dolarů dostanete novou postavu, Knives Chau, módy a samozřejmě eliminaci několika in-game chybek.

A s chybami se potýká i nejnovější Guitar Hero. Disky s Warriors of Rock totiž vylezly z lisoven poškozené (řada hráčů si stěžuje na chyby při čtení), ale Activision je vám naštěstí zdarma vymění. Na úplný závěr něco "pozitivnějšího". Obchody na amerických vojenských základnách nakonec možná budou smět prodávat Medal of Honor. Podle všeho jde o reakci na rozhodnutí EA zbavit multiplayer Talibánců.

Zdroj: Shacknews, Joystiq, VG247

Související články
  1. Víkendová herní polévka 37/2010
  2. Víkendová herní polévka 36/2010
  3. Víkendová herní polévka 35/2010
  4. Víkendová herní polévka 34/2010
  5. Víkendová herní polévka 33/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |