Víkendová herní polévka 38/2010

Tuzenskému studiu Bohemia Interactive se daří. Herní série Armed Assault se těší vynikajícímu příjetí u hráčů i recenzentů, díky čemuž si tvůrčí celek může dovolit na zdejší poměry docela slušnou expanzi. Vedení firmy tak nově říkají pane tři další studia.

Bohemia Interactive se oficiálně stalo koncernem, jehož součástí je rovněž Altar Games (trilogie UFO ad.), Black Element Software (Alpha Prime ad.) a Centauri Productions (Memento Mori ad.). Všechny čtyři studia budou sice i nadále pracovat na sólových projektech, avšak čas od času si podle všeho vyzkouší pořádnou týmovou práci.

VIDEO: 3058 'Arma 2 Operation Arrowhead - Trailer HD'

Od Blizzardů můžeme něco podobného očekávat jen stěží, ale minimálně v případě tohoto studia to bude asi mrzet jen málokoho. Starcraft 2 byl, a vlastně stále je, prodejním hitem a je fajn vědět, že se tvůrci o hru pozorně starají i po jejím vydání.

V rámci "no-cheating" politiky totiž zodpovědní lidé smazali na Battle.netu účty více jak pěti tisícům nepoctivců, kteří mají útrum. Není přitom vyloučeno, že během několika málo týdnů, či měsíců přijde řada na další stovky hráčů.

V případě Marvel vs. Capcom 3 něco takového s největší pravděpodobností nehrozí. V rámci prodejnosti by se ale MvC3 druhému Starcraftu přiblížit mohlo. Capcom je totiž přesvědčený, že bude o hru díky účasti marveláckých charakterů větší zájem než o Street Fighter 4, kterého se už prodalo několik milionů kusů.

Minimálně stejně dobře na tom jistě bude i LittleBigPlanet 2. Gamesa byla sice odložena až na leden příštího roku, ale upřímně pochybuji, že by díky tomu přišla o zákazníky. Tvůrci navíc prozradili, že bude hra obsahovat takové menší demo složené z několika levelů, v němž si budou moci hráči vyzkoušet jak bude ve hře vypadat ovládání pomocí PS Move. Podpora pohybového ovladače přitom bude do hry doplněna dodatečně některým z prvních patchů.

Tony Hawk: Shred si s Move sice nepotýká, jenže tvůrci si pro novou Hawkovu sérii vytvořili vlastní ovladač, který budete moci znovu potrápit již 29. října. Pro více informací doporučujeme návštěvu oficiálních stránek, kde se objevilo několik novinek.

Poslední tři zprávy jen v rychlosti, jak je dobrým zvykem. Herní adaptace Scott Pilgrim vs. The World je sice přijímána stejně rozporuplně jako film, což ale tvůrcům nebrání ve vývoji dalších DLC. První vyjde někdy v listopadu, přičemž po zaplacení necelých 2 dolarů dostanete novou postavu, Knives Chau, módy a samozřejmě eliminaci několika in-game chybek.

A s chybami se potýká i nejnovější Guitar Hero. Disky s Warriors of Rock totiž vylezly z lisoven poškozené (řada hráčů si stěžuje na chyby při čtení), ale Activision je vám naštěstí zdarma vymění. Na úplný závěr něco "pozitivnějšího". Obchody na amerických vojenských základnách nakonec možná budou smět prodávat Medal of Honor. Podle všeho jde o reakci na rozhodnutí EA zbavit multiplayer Talibánců.

Zdroj: Shacknews, Joystiq, VG247

Související články
  1. Víkendová herní polévka 37/2010
  2. Víkendová herní polévka 36/2010
  3. Víkendová herní polévka 35/2010
  4. Víkendová herní polévka 34/2010
  5. Víkendová herní polévka 33/2010

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní příležitost získat hru bezplatně!

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní přílež…

Hru Kingdom Come: Deliverance si může každý dopřát zdarma. Unikátní příležitost má jen týdenní trvání, ale hra vám zůstane už napořád.

13.  2.  2020 | | 56 N/A
Metro Exodus s ray-tracingem ve 4K rozlišení vypadá nádherně

Metro Exodus s ray-tracingem ve 4K rozlišení vypad…

Metro je už v základu krásnou hrou. A co teprve ve 4K rozlišení s ray-tracingem.

9.  2.  2020 | | 11 N/A
Zadarmo nebo se slevou: digitální deskovky zdarma a balíček vláčků

Zadarmo nebo se slevou: digitální deskovky zdarma …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

7.  2.  2020 | | 5 N/A
Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery | Galerie

Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery |…

Minulý víkend jsme se zúčastnili pražského Comic-Conu a nechali se ovládnout atmosférou. Podívejte se na naše zážitky.

12.  2.  2020 | | 5 N/A
Red Dead Redemption 2 pod útokem hackerů, mlátí hráče pomocí kostlivců

Red Dead Redemption 2 pod útokem hackerů, mlátí hr…

Na PC se hráč prostě nikdy nenudí.

11.  2.  2020 | | 2 N/A