Víkendová herní polévka 39/2010

Nové Call of Duty jde sice do prodeje až v listopadu, avšak úspěch slaví již nyní. Stejně jako Medal of Honor, i Black Ops zaznamenalo rekordní předprodeje, které byly dokonce vyšší než před pár lety u Modern Warfare 2. Když nic jiného, Activision se může radovat, že se zaplatí alespoň vývoj. Pokud se však potvrdí červencová předpověď jednoho z analytiků, podle níž se jen do konce roku prodá na 12 milionů kopií, Kotickova společnost se může těšit na tučné zisky.

Firma Konami si s novým Pro Evolution Soccerem už tak jistá být nemůže. FIFA 11 je totiž kritiky i hráči přijímána velice pozitivně, což ostatně dokazují i nadprůměrné prodeje. Dost možná i kvůli tomu se 12. října na síti objeví první DLC pro PES 2011, které se mimo jiné postará o update soupisek. K dispozici přitom bude ve všech verzích zcela zdarma.

A zdarma bude i multiplayerová demoverze střílečky Homefront, jež by se podle THQ měla objevit již velice brzy. Zmíněná společnost toho ale plánuje mnohem víc. Už 19. října bychom se prý měli dozvědět další velké jméno, které s ní spojí síly. Guillermo del Toro holt není jediným želízkem v ohni.

Na herní scénu se nicméně vrací také komiksové nakladatelství Top Cow, jehož sérií byla inspirovaná hra The Darkness. Ta sice bůh ví jak neoslnila, našla si ale asi dost fanoušků na to, aby se začalo uvažovat nad pokračováním. V současné době tak probíhají tahanice kvůli licenci, po nichž bude následovat už jen vývoj.

A teď z trochu jiného soudku. Elizabeth Tobey z 2K se na oficiálním fóru společnosti rozpovídala o úpravách druhého Bioshocku, přičemž jen tak mezi řečí z ní vypadlo, že se s dvojicí DLC - Protector's Trials a Minerva's Den - nepočítá na PC. Proč se tak firma rozhodla už ale neprozradila. Škoda.

Fanoušci Rock Bandu 2 se naštěstí něčeho podobného bát nemusí. Nové skladby budou přibývat i nadále, přičemž zatím poslední přírůstek představují songy Jimiho Hendrixe. Bude jich celekem 14 (např. Highway Chile, May This Be Love, Foxy Lady) a samostatně budou stát necelé dva dolary, potažmo 160 MSP. Jako kompilace vás pak vyjdou na $19.99/1600 MSP.

Tedy jen o něco málo víc, než co byste zaplatili za unikátní sbírku Atari her, jež je ve slevě k dispozici na serveru GOG.com. Za speciální cenu $31.90 bude desítka her (Master of Magic, Outcast, Alone in the Dark: The New Nightmare ad.) k dispozici až do konce zítřejšího dne. Pokud byste náhodou chtěli jen některé z nich, připravte si $4.19. V případě Master of Orion 3 $6.99.

Konec už jen v rychlosti. Od 19. října bude Halo: Reach disponovat singleplayerovým matchmakingem. Společnost CD Projekt přišla o vedení, když její zakladatelé, Marcin Iwinski a Michal Kicinski, rezignovali na své posty. Ve firmě však prý i nadále zůstávají. Achievementy z Guild Wars budou podle vývojářů přenosné do druhého dílu, v němž údajně sehrají důležitou roli. Režisér David O. Russell se podle všeho vrátil na palubu filmové adaptace vynikajícího Uncharted. Jeho vedlejší projekt - Pride and Prejudice and Zombies - zřejmě nepostupoval tak jak by měl, díky čemuž vzrostla šance, že bychom se do roku 2013 mohli dočkat Nathanovi premiéry na stříbrných plátnech.

Zdroj: VG247, Games Industry, Joystiq

Související články
  1. Víkendová herní polévka 38/2010
  2. Víkendová herní polévka 37/2010
  3. Víkendová herní polévka 36/2010
  4. Víkendová herní polévka 35/2010
  5. Víkendová herní polévka 34/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A