Víkendová herní polévka 4/2010

Trailerové mašinérii konečně na chvíli došel dech, a tak zatímco se opírá o svodidla a snaží se nabrat síly, já můžu další Víkendovou herní polévku začít zprávou o PC a PS3 verzích dosavadních GTA 4 DLC balíčků. Vedení Rockstaru se totiž konečně slitovalo a přislíbilo vydat do konce března (prý 30.) jak The Ballad of Gay Tony, tak The Lost and Damned.

Stejně jako v případě X360 verze, obě rozšíření si budete moci pořídit buď samostatně digitální cestou, nebo hezky dohromady prostřednictvím kompilace "Episodes From Liberty City". Jestli vás ale zatím poslední Grand Theft Auto moc neuchvátilo, možná dáte přednost Battlefield Heroes.

Jeho tvůrci totiž spustili měsíční event, během nějž se na třech mapách budete moci prohánět pod svitem luny a hájit barvy vlkodlaků, či upírů. Bundle pro úspěšnou transformaci v některou z mýtických potvor vás přitom vyjde na pouhých 1800 Battlefunds, což je v řeči čísel necelých 13 dolarů.

To cena Lead and Gold: Gangs of the Wild West je zatím velkou neznámou. Vývojáři ze studia Fatshark totiž byli nuceni hru odložit na druhé čtvrtletí aktuálního roku, přičemž ale stejně není jisté, že nové datum vydání stihnou. Na druhou stranu, většina z vás o téhle akci teď pravděpodobně slyšela poprvé v životě, takže to zase tolik vadit nebude. Asi.

Co by ale mohlo vadit, by bylo zpoždění Dead to Rights: Retribution. Namco Bandai se naštěstí zuby nehty drží řečeného a v Evropě si tak budeme moci tuhle hru vychutnat již 16. dubna. Američané se pak budou po zničeném velkoměstě prohánět o tři dny dříve.

Dost možná i díky Steamu, pokud se na něm titul objeví. I kdyby ale ne, Valve si nemusí dělat starosti. Za minulý rok totiž tahle služba zaznamenala o 205 % vyšší prodeje oproti roku 2008 a definitivně dokázala, že ji ještě čeká velká budoucnost. Investoři, kteří se nápadu v počátcích vysmáli mají další důvod, proč si zlostí rvát vlasy.

Co se na Steamu ale určitě neobjeví, je nejnovější počin studia Mistwalker, jež dal dohromady jeden z tvůrců Final Fantasy, Hironobu Sakaguchi. Podle nintenďáckých stránek totiž tohle uskupení pracuje na zbrusu nové Wii hře. V kolonce "žánr" je zcela nečekaně vepsáno 'RPG', ale komu by to vadilo. Bohužel, dá se předpokládat, že vydání se jen tak nedočkáme. Pokud titul dorazí na trh ještě před koncem letošního roku, bude to hodně velké překvapení.

A teď něco ne tak úplně herního. Sledujete-li pečlivě všechny technologické novinky, které se ve světě objeví, jistě vám neuniklo představení zbrusu nového udělátka od Applu - iPad. Tahle sranda, která vypadá jako větší iPhone, by podle zástupců společnosti měla představovat poslední krok mezi netbooky a notebooky, přičemž firma s ní má do budoucna velké plány.

Podle prvních obrázků, videí a informací vypadá tahle mašinka vážně parádně, avšak tvůrčí studia začínají varovat hráče, jimž Apple slíbil plnohodnotný herní zážitek, aby si nedělali naděje. Na jejich stranu se přiklonil i Satoru Iwata, CEO Nintenda, jenž se nechal slyšet, že pro něj iPad představuje pouze přerostlý iPod Touch, čemuž bude odpovídat i hardwarové zázemí.

A na závěr něco ... eh ... no, však vy si to přeberete. Greg Zeschuk, vicepresident BioWare, neudržel jazyk za zuby a rozpovídal se o Dragon Age 2. Všichni sice pokračování tak nějak čekali, avšak oficiálně práce na hře zmíněné studio sveřepě odmítalo. Šaráda je teď ale prokouknuta. Zeschuk prozradil, že bude druhý díl vypadat víc než parádně, neboť usilovně pracují na vylepšení stávajícího enginu. Konkrétnější informace se nám ale asi budou ještě chvíli vyhýbat.

V redakci už se i tak těšíme. A to je, a to je, a to je pro dnešek vše, přátelé!

Zdroj: Joystiq, Shacknews, Eurogamer

Váš názor Další článek: Nový týden masivně efektní

Témata článku: , , , , ,