Víkendová herní polévka 41/2010

Na to, abych ve Víkendové herní polévce ignoroval aktuální ročník BlizzConu jsem až moc velký fanda Blizzardů. A i kdyby ne, v Anaheimu se urodilo abnormální množství zajímavých novinek, které si bezpochyby zaslouží řádné přetlumočení. Zda-li se budou hráčům zamlouvat je už věc druhá.

Hned na úvod vedení studia Blizzard představilo polsední hratelnou postavu třetího Diabla - Demon Huntera. Tahle třída bude už klasicky dostupná v mužské i ženské verzi, přičemž její hlavní devízou budou všemožné pasti a granáty, při jejichž házení dokonce můžete využívat okolní prostředí (kupříkladu k odrazu za roh).

To jistě využijete také v PvP arénách, no jo, Blizzard počítá i s touto multiplayerovou možností, v nichž proti sobě nastoupí rovnou celé týmy živých hráčů. Tím chce tvůrčí celek zabránit tomu, aby se proti vám objevila nahypovaná postava, které byste se svým buildem stěží zkřivili vlásek (existuje totiž přes 97 miliard možností, jak si vaši postavu vyšlechtit).

Diablo ale samozřejmě není jedinou hrou na BlizzConu, řeč přišla i na nové MMO, kterého se však zájemci nedočkají dříve, než po roce 2012. Alespoň to tvrdí Rob Pardo. Pokud jste čekali bližší informace, máte smůlu, dál Rob řekl pouze tolik, že s jednotlivými prototypy si padesátičlenný tým už chvíli hraje.

A u onlinovek se ještě chvíli zdržíme. Chris Metzen totiž promluvil o plánované filmové adaptaci World of Warcraftu, jíž by měl točit Sam Raimi, a se kterou se až podezřele dlouho nic neděje. Aktuálně prý Blizzardi s Raimim řeší příběh a scénář a čekají na oficiální zelenou. Znovu pak Metzen fanoušky ujistil, že to chtějí "udělat správně".

Řeč nakonec přišla i na druhý Starcraft, jehož pokračování - Heart of the Swarm - se neobjeví dřív, než po roce 2011, což znovu potvrdil producent hry, Chris Sigaty. Co se příběhu týče, ten by se měl odehrávat ani ne 100 let po Wings of Liberty, přičemž obnovenou preiméru si užije třeba Samir Duran. A aby toho nebylo málo, byly rovněž zveřejněny první concept arty.

Teď už jen v rychlosti. Jay Wilson se dušuje, že je Diablo 3 víc jak z poloviny hotové. Pokud vám to nestačí, třeba vás obměkčí téměř dvacet minut záběrů hraní za Demon Huntera jak singl, tak PvP. A jestli vás ani tohle nepřesvědčilo, začněte se modlit, abyste se dostali do uzavřené bety, kterou prý Blizzard plánuje.

Mnohem zajímavěji nicméně zní tzv. Blizzard DOTA, s níž vývojáři počítají pro druhý Starcraft. Zajištěna bude oficiální podpora, neustálý růst, čtyři mapy do začátku a hlavně hrdinové ze všech blizzardích herních světů. Tohle bude buď totální nářez, nebo absolutní propadák.

A na závěr taky jednu neblizzardí newsu. Na serveru GameTrailers.com se objevilo video, jež vám blíže představí Martyho McFlye z herní adaptace legendární filmové série Návrat do budoucnosti.

Zdroj: VG247, Game Trailers, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 40/2010
  2. Víkendová herní polévka 39/2010
  3. Víkendová herní polévka 38/2010
  4. Víkendová herní polévka 37/2010
  5. Víkendová herní polévka 36/2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A