Víkendová herní polévka 6/2009

vytisknout velikost písma
Víkendová herní polévka 6/2009

To se takhle jednou probudíte, zjistíte, že se vám v posteli válí příjemně vyhlížející ženština, na bankovním účtu straší pár desítek milionů yenů a vy stojíte v čele jedné z největších japonských firem. Ve vitríně uprostřed vaší vilky se za sklem schovávají všechny konzole a handheldy, které vaše společnost uvedla na trh, a vy přemýšlíte, jak z nich s co nejmenší invencí vytřískat další peníze. Do oka vám tedy padne malá přenosná herní mašinka a vy se po poradě s designéry a techniky rozhodnete pro odebrání UMD mechaniky s tím, že jste stejně vždycky chtěli PSP bez ní.

Děkujeme, představitelé Sony, že jste nás donutili koupit vaše produkty na médiu, jež jste dost možná od začátku neplánovali dlouhodobě podporovat. Tomu se říká úspěšná mediální masáž. Image si bohužel tahle firma u většiny hráčů nespraví ani snahou o vývoj vlastního pohybového ovládání, do nějž má údajně v plánu nasypat nemalý peníz. Narozdíl od Natalu by ale tahle technologie měla fungovat na principu scanneru. Jinými slovy, jako ovladač můžete použít cokoliv, co si předtím nascanujete.

Zástupcem pozitivních zpráv budiž pro tenhle týden Valve, jehož zaměstnanci prozradili, že někdy ke konci léta představí DLC pro první Left 4 Dead. Škarohlídi, kteří se obávali, že studio původní díl odstaví na vedlejší kolej tak můžou konečně v klidu spočinout. Co je však mnohem zajímavější je fakt, že navzdory negativní reklamě a plánovanému bojkotu o Left 4 Dead 2 projevilo v předprodeji zájem již dvakrát tolik lidí, co o předchozí díl.

Alespoň drobnou pochvalu přitom musím věnovat i Microsoftu, jenž nedávno potvrdil snahu o zakomponování reklamní technologie do služby Xbox Live. Za to by sice zasloužil pár facek, na druhou stranu, Major Nelson slíbil, že tyto reklamy nebudou v žádném případě narušovat, natožpak ovlivňovat hry. Hádám, že to je lepší než drátem do oka, ale k ideálu to má rozhodně daleko. Stejně jako série No More Heroes, které už Nintendo Wii nestačí.

Alespoň podle tvůrců v pozadí série. Pokud se prý má tahle značka dál vyvíjet, je třeba koukat do budoucnosti. Jinými slovy, na nástupce Wii. Tvrdí to CEO studia Grasshopper Manufacture, Goichi Suda, podle nějž je aktuálně vyvíjené pokračování posledním dílem pro tuto konzoli. To tvůrci Call of Juarez, firma Techland, mají problém přesně opačný. Současná generace herních přístrojů jí bohatě stačí, ale v dodělání některých titulů stále něco brání.

Nebo spíš, bránilo. Zástupci zmíněného studia totiž potvrdili, že již v roce 2007 představený survival horor - Dead Island - stále straší na firemních harddiscích, přičemž se na něm začalo opět pracovat. A aby to nebylo málo, prý se již našel i ochotný vydavatel. Upřímně řečeno, už se těšíme. Manželé na opuštěném tropickém ostrově plném zombie je totiž něco tak lákavého, že by se i Carmen Electra ve spodním prádle měla co učit.

A jako vždy, na závěr tu máme malý bonbónek. Tim Schafer si pro fanoušky chystané akční šílenosti Brütal Legend připravil 17 minut dlouhé walkthrough video, během nějž se vás pokusí s hrou blíže seznámit. Odoláte?

Zdroj: CVG, Eurogamer, Worthplaying, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 5/2009
  2. Víkendová herní polévka 4/2009
  3. Víkendová herní polévka 3/2009
  4. Víkendová herní polévka 2/2009
  5. Víkendová herní polévka 1/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |