Víkendová herní polévka 6/2009

To se takhle jednou probudíte, zjistíte, že se vám v posteli válí příjemně vyhlížející ženština, na bankovním účtu straší pár desítek milionů yenů a vy stojíte v čele jedné z největších japonských firem. Ve vitríně uprostřed vaší vilky se za sklem schovávají všechny konzole a handheldy, které vaše společnost uvedla na trh, a vy přemýšlíte, jak z nich s co nejmenší invencí vytřískat další peníze. Do oka vám tedy padne malá přenosná herní mašinka a vy se po poradě s designéry a techniky rozhodnete pro odebrání UMD mechaniky s tím, že jste stejně vždycky chtěli PSP bez ní.

Děkujeme, představitelé Sony, že jste nás donutili koupit vaše produkty na médiu, jež jste dost možná od začátku neplánovali dlouhodobě podporovat. Tomu se říká úspěšná mediální masáž. Image si bohužel tahle firma u většiny hráčů nespraví ani snahou o vývoj vlastního pohybového ovládání, do nějž má údajně v plánu nasypat nemalý peníz. Narozdíl od Natalu by ale tahle technologie měla fungovat na principu scanneru. Jinými slovy, jako ovladač můžete použít cokoliv, co si předtím nascanujete.

Zástupcem pozitivních zpráv budiž pro tenhle týden Valve, jehož zaměstnanci prozradili, že někdy ke konci léta představí DLC pro první Left 4 Dead. Škarohlídi, kteří se obávali, že studio původní díl odstaví na vedlejší kolej tak můžou konečně v klidu spočinout. Co je však mnohem zajímavější je fakt, že navzdory negativní reklamě a plánovanému bojkotu o Left 4 Dead 2 projevilo v předprodeji zájem již dvakrát tolik lidí, co o předchozí díl.

Alespoň drobnou pochvalu přitom musím věnovat i Microsoftu, jenž nedávno potvrdil snahu o zakomponování reklamní technologie do služby Xbox Live. Za to by sice zasloužil pár facek, na druhou stranu, Major Nelson slíbil, že tyto reklamy nebudou v žádném případě narušovat, natožpak ovlivňovat hry. Hádám, že to je lepší než drátem do oka, ale k ideálu to má rozhodně daleko. Stejně jako série No More Heroes, které už Nintendo Wii nestačí.

Alespoň podle tvůrců v pozadí série. Pokud se prý má tahle značka dál vyvíjet, je třeba koukat do budoucnosti. Jinými slovy, na nástupce Wii. Tvrdí to CEO studia Grasshopper Manufacture, Goichi Suda, podle nějž je aktuálně vyvíjené pokračování posledním dílem pro tuto konzoli. To tvůrci Call of Juarez, firma Techland, mají problém přesně opačný. Současná generace herních přístrojů jí bohatě stačí, ale v dodělání některých titulů stále něco brání.

Nebo spíš, bránilo. Zástupci zmíněného studia totiž potvrdili, že již v roce 2007 představený survival horor - Dead Island - stále straší na firemních harddiscích, přičemž se na něm začalo opět pracovat. A aby to nebylo málo, prý se již našel i ochotný vydavatel. Upřímně řečeno, už se těšíme. Manželé na opuštěném tropickém ostrově plném zombie je totiž něco tak lákavého, že by se i Carmen Electra ve spodním prádle měla co učit.

A jako vždy, na závěr tu máme malý bonbónek. Tim Schafer si pro fanoušky chystané akční šílenosti Brütal Legend připravil 17 minut dlouhé walkthrough video, během nějž se vás pokusí s hrou blíže seznámit. Odoláte?

Zdroj: CVG, Eurogamer, Worthplaying, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 5/2009
  2. Víkendová herní polévka 4/2009
  3. Víkendová herní polévka 3/2009
  4. Víkendová herní polévka 2/2009
  5. Víkendová herní polévka 1/2009

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A