Víkendová herní polévka 6/2009

To se takhle jednou probudíte, zjistíte, že se vám v posteli válí příjemně vyhlížející ženština, na bankovním účtu straší pár desítek milionů yenů a vy stojíte v čele jedné z největších japonských firem. Ve vitríně uprostřed vaší vilky se za sklem schovávají všechny konzole a handheldy, které vaše společnost uvedla na trh, a vy přemýšlíte, jak z nich s co nejmenší invencí vytřískat další peníze. Do oka vám tedy padne malá přenosná herní mašinka a vy se po poradě s designéry a techniky rozhodnete pro odebrání UMD mechaniky s tím, že jste stejně vždycky chtěli PSP bez ní.

Děkujeme, představitelé Sony, že jste nás donutili koupit vaše produkty na médiu, jež jste dost možná od začátku neplánovali dlouhodobě podporovat. Tomu se říká úspěšná mediální masáž. Image si bohužel tahle firma u většiny hráčů nespraví ani snahou o vývoj vlastního pohybového ovládání, do nějž má údajně v plánu nasypat nemalý peníz. Narozdíl od Natalu by ale tahle technologie měla fungovat na principu scanneru. Jinými slovy, jako ovladač můžete použít cokoliv, co si předtím nascanujete.

Zástupcem pozitivních zpráv budiž pro tenhle týden Valve, jehož zaměstnanci prozradili, že někdy ke konci léta představí DLC pro první Left 4 Dead. Škarohlídi, kteří se obávali, že studio původní díl odstaví na vedlejší kolej tak můžou konečně v klidu spočinout. Co je však mnohem zajímavější je fakt, že navzdory negativní reklamě a plánovanému bojkotu o Left 4 Dead 2 projevilo v předprodeji zájem již dvakrát tolik lidí, co o předchozí díl.

Alespoň drobnou pochvalu přitom musím věnovat i Microsoftu, jenž nedávno potvrdil snahu o zakomponování reklamní technologie do služby Xbox Live. Za to by sice zasloužil pár facek, na druhou stranu, Major Nelson slíbil, že tyto reklamy nebudou v žádném případě narušovat, natožpak ovlivňovat hry. Hádám, že to je lepší než drátem do oka, ale k ideálu to má rozhodně daleko. Stejně jako série No More Heroes, které už Nintendo Wii nestačí.

Alespoň podle tvůrců v pozadí série. Pokud se prý má tahle značka dál vyvíjet, je třeba koukat do budoucnosti. Jinými slovy, na nástupce Wii. Tvrdí to CEO studia Grasshopper Manufacture, Goichi Suda, podle nějž je aktuálně vyvíjené pokračování posledním dílem pro tuto konzoli. To tvůrci Call of Juarez, firma Techland, mají problém přesně opačný. Současná generace herních přístrojů jí bohatě stačí, ale v dodělání některých titulů stále něco brání.

Nebo spíš, bránilo. Zástupci zmíněného studia totiž potvrdili, že již v roce 2007 představený survival horor - Dead Island - stále straší na firemních harddiscích, přičemž se na něm začalo opět pracovat. A aby to nebylo málo, prý se již našel i ochotný vydavatel. Upřímně řečeno, už se těšíme. Manželé na opuštěném tropickém ostrově plném zombie je totiž něco tak lákavého, že by se i Carmen Electra ve spodním prádle měla co učit.

A jako vždy, na závěr tu máme malý bonbónek. Tim Schafer si pro fanoušky chystané akční šílenosti Brütal Legend připravil 17 minut dlouhé walkthrough video, během nějž se vás pokusí s hrou blíže seznámit. Odoláte?

Zdroj: CVG, Eurogamer, Worthplaying, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 5/2009
  2. Víkendová herní polévka 4/2009
  3. Víkendová herní polévka 3/2009
  4. Víkendová herní polévka 2/2009
  5. Víkendová herní polévka 1/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

dnes |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A