Víkendová herní polévka 6/2009

To se takhle jednou probudíte, zjistíte, že se vám v posteli válí příjemně vyhlížející ženština, na bankovním účtu straší pár desítek milionů yenů a vy stojíte v čele jedné z největších japonských firem. Ve vitríně uprostřed vaší vilky se za sklem schovávají všechny konzole a handheldy, které vaše společnost uvedla na trh, a vy přemýšlíte, jak z nich s co nejmenší invencí vytřískat další peníze. Do oka vám tedy padne malá přenosná herní mašinka a vy se po poradě s designéry a techniky rozhodnete pro odebrání UMD mechaniky s tím, že jste stejně vždycky chtěli PSP bez ní.

Děkujeme, představitelé Sony, že jste nás donutili koupit vaše produkty na médiu, jež jste dost možná od začátku neplánovali dlouhodobě podporovat. Tomu se říká úspěšná mediální masáž. Image si bohužel tahle firma u většiny hráčů nespraví ani snahou o vývoj vlastního pohybového ovládání, do nějž má údajně v plánu nasypat nemalý peníz. Narozdíl od Natalu by ale tahle technologie měla fungovat na principu scanneru. Jinými slovy, jako ovladač můžete použít cokoliv, co si předtím nascanujete.

Zástupcem pozitivních zpráv budiž pro tenhle týden Valve, jehož zaměstnanci prozradili, že někdy ke konci léta představí DLC pro první Left 4 Dead. Škarohlídi, kteří se obávali, že studio původní díl odstaví na vedlejší kolej tak můžou konečně v klidu spočinout. Co je však mnohem zajímavější je fakt, že navzdory negativní reklamě a plánovanému bojkotu o Left 4 Dead 2 projevilo v předprodeji zájem již dvakrát tolik lidí, co o předchozí díl.

Alespoň drobnou pochvalu přitom musím věnovat i Microsoftu, jenž nedávno potvrdil snahu o zakomponování reklamní technologie do služby Xbox Live. Za to by sice zasloužil pár facek, na druhou stranu, Major Nelson slíbil, že tyto reklamy nebudou v žádném případě narušovat, natožpak ovlivňovat hry. Hádám, že to je lepší než drátem do oka, ale k ideálu to má rozhodně daleko. Stejně jako série No More Heroes, které už Nintendo Wii nestačí.

Alespoň podle tvůrců v pozadí série. Pokud se prý má tahle značka dál vyvíjet, je třeba koukat do budoucnosti. Jinými slovy, na nástupce Wii. Tvrdí to CEO studia Grasshopper Manufacture, Goichi Suda, podle nějž je aktuálně vyvíjené pokračování posledním dílem pro tuto konzoli. To tvůrci Call of Juarez, firma Techland, mají problém přesně opačný. Současná generace herních přístrojů jí bohatě stačí, ale v dodělání některých titulů stále něco brání.

Nebo spíš, bránilo. Zástupci zmíněného studia totiž potvrdili, že již v roce 2007 představený survival horor - Dead Island - stále straší na firemních harddiscích, přičemž se na něm začalo opět pracovat. A aby to nebylo málo, prý se již našel i ochotný vydavatel. Upřímně řečeno, už se těšíme. Manželé na opuštěném tropickém ostrově plném zombie je totiž něco tak lákavého, že by se i Carmen Electra ve spodním prádle měla co učit.

A jako vždy, na závěr tu máme malý bonbónek. Tim Schafer si pro fanoušky chystané akční šílenosti Brütal Legend připravil 17 minut dlouhé walkthrough video, během nějž se vás pokusí s hrou blíže seznámit. Odoláte?

Zdroj: CVG, Eurogamer, Worthplaying, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 5/2009
  2. Víkendová herní polévka 4/2009
  3. Víkendová herní polévka 3/2009
  4. Víkendová herní polévka 2/2009
  5. Víkendová herní polévka 1/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 54 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A