Víkendová herní polévka 7/2009

Známé pořekadlo 'každý den není posvícení' bohužel dohnalo i Víkendovou herní polévku, která tento týden trpí na nedostatek použitelného materiálu. 'Prozíravě' jsme si totiž nenechali nic v zásobě, což v praxi znamenalo, že jsme se museli dlouhé hodiny (dobře, minuty, ale pointa zůstává stejná) prohrabávat internetovými stránky všeho druhu (nevím jak to dělá, ale Petrovi se opět podařilo skončit u porna), abychom splnili alespoň minimální znakovou kvótu.

Jak už se pomalu stává nepříjemným zvykem, i dnešní VHP začneme nepříjemnou zprávou, jež se protentokrát týká druhého Starcraftu. Vývojáři sice pár týdnů nazpět prohlásili, že jsou pořád přesvědčeni o tom, že to jejich strategie stihne na trh ještě letos, avšak čím dál tím víc analytiků prorokuje hře odklad přinejmenším na první čtvrtletí příštího roku. Tomu ostatně nahrává i fakt, že Blizzard stále ještě nespustil open-betu, která by měla běžet přibližně půl roku.

To fandové 'komiksovky' Unbound Saga si mohou klidně oddechnout. Vývojáři titul vybavili statutem GOLD a odeslali ho do Sony, kde se zodpovědní jedinci postarají o jeho umístění na stále využívanější službu Playstation Network, odkud jej bude možné stáhnout již 16. července, 23. července pokud jste z Evropy, za cenu necelých patnácti dolarů.

Oficiálního data vydání se dočkalo i nejnovější pokračování závodní série Need for Speed s podtitulem Shift, které bychom měli na trhu nalézt v průběhu září. Ale buďme konkrétní, v Americe se hra objeví 15. září, v Evropě o dva dny později, a to jak ve verzi pro PS3 a X360, tak i pro PSP a PC. Společně s tím pak tvůrci prozradili, že hra bude obsahovat rovněž Drift Mode, jenž by měl údajně nabídnout dokonalý herní zážitek. Ehm ... neslyšeli jsem to už někde?

Co nás ovšem zaujalo mnohem víc než prostoduché závody byla (a stále je) akční adventura Mini Ninjas. Teprve před pár dny vývojáři prozradili, že s malými hrdiny budeme moci zachraňovat svět i na stolních počítačích a už nám servírují konkrétní datum vydání. Vězte tedy, že se hry dočkáme hned na začátku září (osmého, abychom byli přesní), a to na všech oznámených platformách.

Závěrečnou třešinku dnes bohužel nemáme, a tak si budete projednou muset vystačit se dvěma bleskovkami. Zaprvé, nově je ke stažení 250 MB velká updatovaná demoverze akčního All Aspect Warfare, které se po obchodech válí již od 18. května (z X360 verze bychom se měli těšit během několika málo měsíců). No, a za druhé, v americkém San Diegu se od 23. do 26. července bude konat Tekken 6 turnaj.

Máte-li chuť, talent a dostatek financí na letenku, jistě si tuto událost nenechte ujít. Namco Bandai Games jako vždy slibuje řadu 'atraktivnách' cen, a navíc se budte moci osobně setkat s několika tvůrci.

Zdroj: GGmania, Worthplaying

Související články
  1. Víkendová herní polévka 6/2009
  2. Víkendová herní polévka 5/2009
  3. Víkendová herní polévka 4/2009
  4. Víkendová herní polévka 3/2009
  5. Víkendová herní polévka 2/2009
  6. Víkendová herní polévka 1/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na místa z Kingdom Come: Deliverance v reálu

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na mí…

Kingdom Come je věrohodné nejen z hlediska hratelnosti, ale především zasazení do reálného světa. Podívejte se na místa, která najdete ve hře a přitom je můžete navštívit i ve skutečnosti.

2.  3.  2018 | | 4 N/A
10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 18 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mystery v prvních záběrech

Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mys…

Po nedávném odhalení nové mobilní hříčky z univerza Harryho Pottera tu máme první pořádné záběry ze hry.

3.  3.  2018 |
The Division dosáhlo na 20 milionů hráčů, slaví měsícem nových aktivit

The Division dosáhlo na 20 milionů hrá…

The Division možná na začátku neuhranulo tolik hráčů, kolik Ubisoft plánoval, společnost se ale všemi silami snažila reputaci napravit. A vypadá to, že to klaplo.

3.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A