Víkendová herní polévka 7/2009

vytisknout velikost písma
Víkendová herní polévka 7/2009

Známé pořekadlo 'každý den není posvícení' bohužel dohnalo i Víkendovou herní polévku, která tento týden trpí na nedostatek použitelného materiálu. 'Prozíravě' jsme si totiž nenechali nic v zásobě, což v praxi znamenalo, že jsme se museli dlouhé hodiny (dobře, minuty, ale pointa zůstává stejná) prohrabávat internetovými stránky všeho druhu (nevím jak to dělá, ale Petrovi se opět podařilo skončit u porna), abychom splnili alespoň minimální znakovou kvótu.

Jak už se pomalu stává nepříjemným zvykem, i dnešní VHP začneme nepříjemnou zprávou, jež se protentokrát týká druhého Starcraftu. Vývojáři sice pár týdnů nazpět prohlásili, že jsou pořád přesvědčeni o tom, že to jejich strategie stihne na trh ještě letos, avšak čím dál tím víc analytiků prorokuje hře odklad přinejmenším na první čtvrtletí příštího roku. Tomu ostatně nahrává i fakt, že Blizzard stále ještě nespustil open-betu, která by měla běžet přibližně půl roku.

To fandové 'komiksovky' Unbound Saga si mohou klidně oddechnout. Vývojáři titul vybavili statutem GOLD a odeslali ho do Sony, kde se zodpovědní jedinci postarají o jeho umístění na stále využívanější službu Playstation Network, odkud jej bude možné stáhnout již 16. července, 23. července pokud jste z Evropy, za cenu necelých patnácti dolarů.

Oficiálního data vydání se dočkalo i nejnovější pokračování závodní série Need for Speed s podtitulem Shift, které bychom měli na trhu nalézt v průběhu září. Ale buďme konkrétní, v Americe se hra objeví 15. září, v Evropě o dva dny později, a to jak ve verzi pro PS3 a X360, tak i pro PSP a PC. Společně s tím pak tvůrci prozradili, že hra bude obsahovat rovněž Drift Mode, jenž by měl údajně nabídnout dokonalý herní zážitek. Ehm ... neslyšeli jsem to už někde?

Co nás ovšem zaujalo mnohem víc než prostoduché závody byla (a stále je) akční adventura Mini Ninjas. Teprve před pár dny vývojáři prozradili, že s malými hrdiny budeme moci zachraňovat svět i na stolních počítačích a už nám servírují konkrétní datum vydání. Vězte tedy, že se hry dočkáme hned na začátku září (osmého, abychom byli přesní), a to na všech oznámených platformách.

Závěrečnou třešinku dnes bohužel nemáme, a tak si budete projednou muset vystačit se dvěma bleskovkami. Zaprvé, nově je ke stažení 250 MB velká updatovaná demoverze akčního All Aspect Warfare, které se po obchodech válí již od 18. května (z X360 verze bychom se měli těšit během několika málo měsíců). No, a za druhé, v americkém San Diegu se od 23. do 26. července bude konat Tekken 6 turnaj.

Máte-li chuť, talent a dostatek financí na letenku, jistě si tuto událost nenechte ujít. Namco Bandai Games jako vždy slibuje řadu 'atraktivnách' cen, a navíc se budte moci osobně setkat s několika tvůrci.

Zdroj: GGmania, Worthplaying

Související články
  1. Víkendová herní polévka 6/2009
  2. Víkendová herní polévka 5/2009
  3. Víkendová herní polévka 4/2009
  4. Víkendová herní polévka 3/2009
  5. Víkendová herní polévka 2/2009
  6. Víkendová herní polévka 1/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |