Víkendová herní polévka 9/2009

Informací je pro aktuální Víkendovou herní polévku docela dost, a tak nebudu chodit kolem horké kaše. Studio Bungie v rozhovoru pro zahraniční protál CVG potvrdilo, že Halo: Reach bude poslední hrou z tohoto univerza, kterou zmíněná firma pro Xbox 360 vytvoří. Jak to tedy bude vypadat v budoucnu však Lars Bakken, senior designer v Bungie, už neprozradil.

Abychom ale zase nezačali smutně, prozradíme, že Halo: ODST hlásí hotovo, a během několika málo následujících měsíců (spekuluje se o září) se tak objeví na trhu. To ale bohužel znamená, že se Halo: Reach odkládá až na příští rok, neboť Bungie nestojí o to, aby si oba tituly vzájemně konkurovaly. Ale pořád lepší než rezavým drátem do oka, nebo ne?

Vydání Brütal Legend, narozdíl od Halo, provází jeden malér za druhým, a v současné době tak není jisté, zda-li hra stihne říjnové datum. Společnost Activision se totiž stále nemůže smířit s faktem, že ze hry, jež odepsala, se vyklubal zajímavě vyhlížející projekt, který by mohl vydělat slušnou sumu. A když se zástupcům zmíněné firmy nepodařilo přesvědčit ty správné lidi, že na hru vlastně mají pořád právo, a že by veškeré zisky měli jít přímo k nim, rozhodli se zarazit její vydání definitivně.

To už ale bylo moc i na do té doby shovívavé zaměstnance Double Fine Productions, kteří se odhodlali k podání protižaloby. Všechno se to tak začalo mlátit lejstry po hlavě, a nejinak tomu nejspíš bude i 30. července, na kdy bylo naplánováno oficiální slyšení u soudu. Jak celá záležitost dopadne si netroufáme ani tipovat, ale za sebe můžu říct, že fandím Double Fine.

A stejně tak fandím společnosti 2K Games, jejíž president, Christoph Hartmann, nedávno prozradil, že se od nich letos dočkáme o něco méně 'áčkových' titulů. Toto rozhodnutí by jim však paradxoně mohlo pomoci během Vánoční sezóny, neboť hráči nebudou muset vybírat ze zbytečně velkého počtu her. Zároveň pak Hartmann potvrdil, že za odložení druhé Mafie a Bioshocku, a samozřejmě i Red Dead Redemption, nejsou zodpovědné žádné analýzy.

Prostě jim jde o to, dopravit na trh skutečně vyšperkované tituly. Což se už podařilo třeba 'firmičce' PopCap, jejíž PC hříčka Plants vs. Zombies si po celém světě téměř ihned po uvedení na trh získala tisíce fanoušků. A i přesto, že se nejedná zrovna o ukázku 'áčkového' projektu, nezabránilo to hře v expanzi. Plants vs. Zombies tak pomalu, ale jistě, míří i na XBLA, kde by se měl titul objevit během několika týdnů, maximálně měsíců.

Co říci závěrem? Místo pověstné třešinky máme tentokrát zklamání, bohužel. Peter Jackson, režisér zodpovědný za adaptaci Pána prstenů, totiž s definitivní platností potvrdil, že jeho Halo projekt již není mezi živými. Po upuštění od filmové předělávky této veleúspěšné herní série tak tento 'hobit' vzdává i své snahy proniknout na herní trh. Škoda, že po něm v tomto odvětví zůstane vzpomínka jen na lehce mizerného King Konga.

Zdroj: CVG, Eurogamer, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 8/2009
  2. Víkendová herní polévka 7/2009
  3. Víkendová herní polévka 6/2009
  4. Víkendová herní polévka 5/2009
  5. Víkendová herní polévka 4/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |