Víkendová herní polévka 9/2009

Informací je pro aktuální Víkendovou herní polévku docela dost, a tak nebudu chodit kolem horké kaše. Studio Bungie v rozhovoru pro zahraniční protál CVG potvrdilo, že Halo: Reach bude poslední hrou z tohoto univerza, kterou zmíněná firma pro Xbox 360 vytvoří. Jak to tedy bude vypadat v budoucnu však Lars Bakken, senior designer v Bungie, už neprozradil.

Abychom ale zase nezačali smutně, prozradíme, že Halo: ODST hlásí hotovo, a během několika málo následujících měsíců (spekuluje se o září) se tak objeví na trhu. To ale bohužel znamená, že se Halo: Reach odkládá až na příští rok, neboť Bungie nestojí o to, aby si oba tituly vzájemně konkurovaly. Ale pořád lepší než rezavým drátem do oka, nebo ne?

Vydání Brütal Legend, narozdíl od Halo, provází jeden malér za druhým, a v současné době tak není jisté, zda-li hra stihne říjnové datum. Společnost Activision se totiž stále nemůže smířit s faktem, že ze hry, jež odepsala, se vyklubal zajímavě vyhlížející projekt, který by mohl vydělat slušnou sumu. A když se zástupcům zmíněné firmy nepodařilo přesvědčit ty správné lidi, že na hru vlastně mají pořád právo, a že by veškeré zisky měli jít přímo k nim, rozhodli se zarazit její vydání definitivně.

To už ale bylo moc i na do té doby shovívavé zaměstnance Double Fine Productions, kteří se odhodlali k podání protižaloby. Všechno se to tak začalo mlátit lejstry po hlavě, a nejinak tomu nejspíš bude i 30. července, na kdy bylo naplánováno oficiální slyšení u soudu. Jak celá záležitost dopadne si netroufáme ani tipovat, ale za sebe můžu říct, že fandím Double Fine.

A stejně tak fandím společnosti 2K Games, jejíž president, Christoph Hartmann, nedávno prozradil, že se od nich letos dočkáme o něco méně 'áčkových' titulů. Toto rozhodnutí by jim však paradxoně mohlo pomoci během Vánoční sezóny, neboť hráči nebudou muset vybírat ze zbytečně velkého počtu her. Zároveň pak Hartmann potvrdil, že za odložení druhé Mafie a Bioshocku, a samozřejmě i Red Dead Redemption, nejsou zodpovědné žádné analýzy.

Prostě jim jde o to, dopravit na trh skutečně vyšperkované tituly. Což se už podařilo třeba 'firmičce' PopCap, jejíž PC hříčka Plants vs. Zombies si po celém světě téměř ihned po uvedení na trh získala tisíce fanoušků. A i přesto, že se nejedná zrovna o ukázku 'áčkového' projektu, nezabránilo to hře v expanzi. Plants vs. Zombies tak pomalu, ale jistě, míří i na XBLA, kde by se měl titul objevit během několika týdnů, maximálně měsíců.

Co říci závěrem? Místo pověstné třešinky máme tentokrát zklamání, bohužel. Peter Jackson, režisér zodpovědný za adaptaci Pána prstenů, totiž s definitivní platností potvrdil, že jeho Halo projekt již není mezi živými. Po upuštění od filmové předělávky této veleúspěšné herní série tak tento 'hobit' vzdává i své snahy proniknout na herní trh. Škoda, že po něm v tomto odvětví zůstane vzpomínka jen na lehce mizerného King Konga.

Zdroj: CVG, Eurogamer, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 8/2009
  2. Víkendová herní polévka 7/2009
  3. Víkendová herní polévka 6/2009
  4. Víkendová herní polévka 5/2009
  5. Víkendová herní polévka 4/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 15 N/A