Víkendová herní polévka 9/2009

Informací je pro aktuální Víkendovou herní polévku docela dost, a tak nebudu chodit kolem horké kaše. Studio Bungie v rozhovoru pro zahraniční protál CVG potvrdilo, že Halo: Reach bude poslední hrou z tohoto univerza, kterou zmíněná firma pro Xbox 360 vytvoří. Jak to tedy bude vypadat v budoucnu však Lars Bakken, senior designer v Bungie, už neprozradil.

Abychom ale zase nezačali smutně, prozradíme, že Halo: ODST hlásí hotovo, a během několika málo následujících měsíců (spekuluje se o září) se tak objeví na trhu. To ale bohužel znamená, že se Halo: Reach odkládá až na příští rok, neboť Bungie nestojí o to, aby si oba tituly vzájemně konkurovaly. Ale pořád lepší než rezavým drátem do oka, nebo ne?

Vydání Brütal Legend, narozdíl od Halo, provází jeden malér za druhým, a v současné době tak není jisté, zda-li hra stihne říjnové datum. Společnost Activision se totiž stále nemůže smířit s faktem, že ze hry, jež odepsala, se vyklubal zajímavě vyhlížející projekt, který by mohl vydělat slušnou sumu. A když se zástupcům zmíněné firmy nepodařilo přesvědčit ty správné lidi, že na hru vlastně mají pořád právo, a že by veškeré zisky měli jít přímo k nim, rozhodli se zarazit její vydání definitivně.

To už ale bylo moc i na do té doby shovívavé zaměstnance Double Fine Productions, kteří se odhodlali k podání protižaloby. Všechno se to tak začalo mlátit lejstry po hlavě, a nejinak tomu nejspíš bude i 30. července, na kdy bylo naplánováno oficiální slyšení u soudu. Jak celá záležitost dopadne si netroufáme ani tipovat, ale za sebe můžu říct, že fandím Double Fine.

A stejně tak fandím společnosti 2K Games, jejíž president, Christoph Hartmann, nedávno prozradil, že se od nich letos dočkáme o něco méně 'áčkových' titulů. Toto rozhodnutí by jim však paradxoně mohlo pomoci během Vánoční sezóny, neboť hráči nebudou muset vybírat ze zbytečně velkého počtu her. Zároveň pak Hartmann potvrdil, že za odložení druhé Mafie a Bioshocku, a samozřejmě i Red Dead Redemption, nejsou zodpovědné žádné analýzy.

Prostě jim jde o to, dopravit na trh skutečně vyšperkované tituly. Což se už podařilo třeba 'firmičce' PopCap, jejíž PC hříčka Plants vs. Zombies si po celém světě téměř ihned po uvedení na trh získala tisíce fanoušků. A i přesto, že se nejedná zrovna o ukázku 'áčkového' projektu, nezabránilo to hře v expanzi. Plants vs. Zombies tak pomalu, ale jistě, míří i na XBLA, kde by se měl titul objevit během několika týdnů, maximálně měsíců.

Co říci závěrem? Místo pověstné třešinky máme tentokrát zklamání, bohužel. Peter Jackson, režisér zodpovědný za adaptaci Pána prstenů, totiž s definitivní platností potvrdil, že jeho Halo projekt již není mezi živými. Po upuštění od filmové předělávky této veleúspěšné herní série tak tento 'hobit' vzdává i své snahy proniknout na herní trh. Škoda, že po něm v tomto odvětví zůstane vzpomínka jen na lehce mizerného King Konga.

Zdroj: CVG, Eurogamer, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 8/2009
  2. Víkendová herní polévka 7/2009
  3. Víkendová herní polévka 6/2009
  4. Víkendová herní polévka 5/2009
  5. Víkendová herní polévka 4/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A