Víkendová herní polévka 9/2009

Informací je pro aktuální Víkendovou herní polévku docela dost, a tak nebudu chodit kolem horké kaše. Studio Bungie v rozhovoru pro zahraniční protál CVG potvrdilo, že Halo: Reach bude poslední hrou z tohoto univerza, kterou zmíněná firma pro Xbox 360 vytvoří. Jak to tedy bude vypadat v budoucnu však Lars Bakken, senior designer v Bungie, už neprozradil.

Abychom ale zase nezačali smutně, prozradíme, že Halo: ODST hlásí hotovo, a během několika málo následujících měsíců (spekuluje se o září) se tak objeví na trhu. To ale bohužel znamená, že se Halo: Reach odkládá až na příští rok, neboť Bungie nestojí o to, aby si oba tituly vzájemně konkurovaly. Ale pořád lepší než rezavým drátem do oka, nebo ne?

Vydání Brütal Legend, narozdíl od Halo, provází jeden malér za druhým, a v současné době tak není jisté, zda-li hra stihne říjnové datum. Společnost Activision se totiž stále nemůže smířit s faktem, že ze hry, jež odepsala, se vyklubal zajímavě vyhlížející projekt, který by mohl vydělat slušnou sumu. A když se zástupcům zmíněné firmy nepodařilo přesvědčit ty správné lidi, že na hru vlastně mají pořád právo, a že by veškeré zisky měli jít přímo k nim, rozhodli se zarazit její vydání definitivně.

To už ale bylo moc i na do té doby shovívavé zaměstnance Double Fine Productions, kteří se odhodlali k podání protižaloby. Všechno se to tak začalo mlátit lejstry po hlavě, a nejinak tomu nejspíš bude i 30. července, na kdy bylo naplánováno oficiální slyšení u soudu. Jak celá záležitost dopadne si netroufáme ani tipovat, ale za sebe můžu říct, že fandím Double Fine.

A stejně tak fandím společnosti 2K Games, jejíž president, Christoph Hartmann, nedávno prozradil, že se od nich letos dočkáme o něco méně 'áčkových' titulů. Toto rozhodnutí by jim však paradxoně mohlo pomoci během Vánoční sezóny, neboť hráči nebudou muset vybírat ze zbytečně velkého počtu her. Zároveň pak Hartmann potvrdil, že za odložení druhé Mafie a Bioshocku, a samozřejmě i Red Dead Redemption, nejsou zodpovědné žádné analýzy.

Prostě jim jde o to, dopravit na trh skutečně vyšperkované tituly. Což se už podařilo třeba 'firmičce' PopCap, jejíž PC hříčka Plants vs. Zombies si po celém světě téměř ihned po uvedení na trh získala tisíce fanoušků. A i přesto, že se nejedná zrovna o ukázku 'áčkového' projektu, nezabránilo to hře v expanzi. Plants vs. Zombies tak pomalu, ale jistě, míří i na XBLA, kde by se měl titul objevit během několika týdnů, maximálně měsíců.

Co říci závěrem? Místo pověstné třešinky máme tentokrát zklamání, bohužel. Peter Jackson, režisér zodpovědný za adaptaci Pána prstenů, totiž s definitivní platností potvrdil, že jeho Halo projekt již není mezi živými. Po upuštění od filmové předělávky této veleúspěšné herní série tak tento 'hobit' vzdává i své snahy proniknout na herní trh. Škoda, že po něm v tomto odvětví zůstane vzpomínka jen na lehce mizerného King Konga.

Zdroj: CVG, Eurogamer, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 8/2009
  2. Víkendová herní polévka 7/2009
  3. Víkendová herní polévka 6/2009
  4. Víkendová herní polévka 5/2009
  5. Víkendová herní polévka 4/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A