Víkendová herní polévka 9/2009

vytisknout velikost písma
Víkendová herní polévka 9/2009

Informací je pro aktuální Víkendovou herní polévku docela dost, a tak nebudu chodit kolem horké kaše. Studio Bungie v rozhovoru pro zahraniční protál CVG potvrdilo, že Halo: Reach bude poslední hrou z tohoto univerza, kterou zmíněná firma pro Xbox 360 vytvoří. Jak to tedy bude vypadat v budoucnu však Lars Bakken, senior designer v Bungie, už neprozradil.

Abychom ale zase nezačali smutně, prozradíme, že Halo: ODST hlásí hotovo, a během několika málo následujících měsíců (spekuluje se o září) se tak objeví na trhu. To ale bohužel znamená, že se Halo: Reach odkládá až na příští rok, neboť Bungie nestojí o to, aby si oba tituly vzájemně konkurovaly. Ale pořád lepší než rezavým drátem do oka, nebo ne?

Vydání Brütal Legend, narozdíl od Halo, provází jeden malér za druhým, a v současné době tak není jisté, zda-li hra stihne říjnové datum. Společnost Activision se totiž stále nemůže smířit s faktem, že ze hry, jež odepsala, se vyklubal zajímavě vyhlížející projekt, který by mohl vydělat slušnou sumu. A když se zástupcům zmíněné firmy nepodařilo přesvědčit ty správné lidi, že na hru vlastně mají pořád právo, a že by veškeré zisky měli jít přímo k nim, rozhodli se zarazit její vydání definitivně.

To už ale bylo moc i na do té doby shovívavé zaměstnance Double Fine Productions, kteří se odhodlali k podání protižaloby. Všechno se to tak začalo mlátit lejstry po hlavě, a nejinak tomu nejspíš bude i 30. července, na kdy bylo naplánováno oficiální slyšení u soudu. Jak celá záležitost dopadne si netroufáme ani tipovat, ale za sebe můžu říct, že fandím Double Fine.

A stejně tak fandím společnosti 2K Games, jejíž president, Christoph Hartmann, nedávno prozradil, že se od nich letos dočkáme o něco méně 'áčkových' titulů. Toto rozhodnutí by jim však paradxoně mohlo pomoci během Vánoční sezóny, neboť hráči nebudou muset vybírat ze zbytečně velkého počtu her. Zároveň pak Hartmann potvrdil, že za odložení druhé Mafie a Bioshocku, a samozřejmě i Red Dead Redemption, nejsou zodpovědné žádné analýzy.

Prostě jim jde o to, dopravit na trh skutečně vyšperkované tituly. Což se už podařilo třeba 'firmičce' PopCap, jejíž PC hříčka Plants vs. Zombies si po celém světě téměř ihned po uvedení na trh získala tisíce fanoušků. A i přesto, že se nejedná zrovna o ukázku 'áčkového' projektu, nezabránilo to hře v expanzi. Plants vs. Zombies tak pomalu, ale jistě, míří i na XBLA, kde by se měl titul objevit během několika týdnů, maximálně měsíců.

Co říci závěrem? Místo pověstné třešinky máme tentokrát zklamání, bohužel. Peter Jackson, režisér zodpovědný za adaptaci Pána prstenů, totiž s definitivní platností potvrdil, že jeho Halo projekt již není mezi živými. Po upuštění od filmové předělávky této veleúspěšné herní série tak tento 'hobit' vzdává i své snahy proniknout na herní trh. Škoda, že po něm v tomto odvětví zůstane vzpomínka jen na lehce mizerného King Konga.

Zdroj: CVG, Eurogamer, Shacknews

Související články
  1. Víkendová herní polévka 8/2009
  2. Víkendová herní polévka 7/2009
  3. Víkendová herní polévka 6/2009
  4. Víkendová herní polévka 5/2009
  5. Víkendová herní polévka 4/2009

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |