Víme, kdy bude Xbox 360 v obchodech

Xbox 360 bude v Evropě k dostání od 2. prosince, dva týdny po vydání v USA 22. listopadu. Japonsko si na konzoli počká ještě zhruba týden - do 10. prosince. Vypadá to tedy na dodržení slibu Microsoftu, že jejich konzole vyjde na celém světe takřka současně. Společnost data oznámila dnes ráno spolu s dalšími podrobnostmi souvisejícím s distribucí Xboxu 360.

Šéf Xoboxu v Japonsku Yoshihiro Maruyama na tiskové konferenci před začátkem Tokyo Games Show potvrdil, že pro Japonsko bude k dispozici jen jedna verze next-gen konzole, vybavená harddiskem, bezdrátovým ovladačem, dálkovým ovládáním, sluchátky s mikrofonem a AV a ethernet kabelem. To vše bude za cenu 37 900 jenů, tedy necelých 190 liber (přes 8 000 Kč). Ve Spojených státech a v Evropě budou v prodeji dvě verze Xboxu 360, jedna bez harddisku a druhá podobná verzi japonské. Ceny jsou stanoveny na přibližně 210 liber, u "bohatšího" balení  280 liber (9, respektive 12 tisíc korun).

Doupě komentuje: Stojí za povšimnutí, že Microsoft si je velmi dobře vědom těžké pozice na japonském konzolovém trhu. Nejspíš z toho důvodu přichází do země vycházejícího slunce s výrazně příznivější cenou nového Xboxu. Chcete-li tedy při nákupu ušetřit, víte, kam zamířit.

Zdroj: Edge Online

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A