Vliv událostí v USA na konzolovou scénu

Pokud si ještě někdo z vás myslí, že události v New Yorku neovlivní i dění ve světě videoher, pak by jej tento článek mohl vyléčit z naivity. Metal Gear Solid 2 pro PlayStation 2 bude pojednávat o teroristickém útoku na New York. Vážně si myslíte, že právě teď Amerika takovou hru přijme? Že ji tam teď Konami vydá?
Vliv událostí v USA na konzolovou scénu
Pokud si ještě někdo z vás myslí, že události v New Yorku neovlivní i dění ve světě videoher, pak by jej tento článek mohl vyléčit z naivity. Metal Gear Solid 2 pro PlayStation 2 bude pojednávat o teroristickém útoku na New York. Vážně si myslíte, že právě teď Amerika takovou hru přijme? Že ji tam teď Konami vydá?

Na hrůzné události tohoto úterý v USA reagoval celý svět víceméně shodně: velmi emotivně. Pokud jste se pokusili dostat onen kritický den na stránky amerických herních serverů, pak jste ve většině případů narazili na nápis podobný tomu z GIA: „Právě nyní se necítíme na to, abychom se dokázali zabývat videohrami“, nebo jste se vůbec nedostali na stránku daného serveru, protože americká telekomunikační síť byla celkem logicky přetížená. Tahle zdánlivá drobnost byla pouze první ze stop a jizev, zanechaných americkou katastrofou v koloběhu životů lidí po celém světě.

Jak možná víte, tak 14. září se měla na pultech některých našich obchodů objevit hra Resident Evil: Codename Veronica pro PlayStation 2. Nicméně jak to vypadá, distribuce tohoto horečně očekávaného titulu (mimo jiné také díky přítomnosti přiloženého hratelného dema z očekávané hry Devil May Cray od Capcomu) se jaksi zadrhnula, stejně jako letecký provoz nad USA. Proč přesně a zda vůbec tomu tak je ukáže bezprostřední budoucnost, nicméně ještě hůř to vypadá s možná vůbec nejočekávanější hrou pro PlayStation 2 – řeč je o Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty.

Jak možná víte, byla v USA odložena premiéra nového akčního filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem. Stejně jako se v kritický den Američanům nechtělo povídat o hrách, nechce se jim nyní chodit do kina na příběh jako je ten, který se odehrál v jejich ulicích (jenže bez šikovného kladného hrdiny, který by World Trade Center zachránil). A teď: jak jistě víte, pojednává MGS2 o boji teroristů s vojáky v ulicích New Yorku. Navíc díky obřímu stroji nazvanému Metal Gear Ray bude tento boj skutečně apokalyptický a nejedna budova mu zřejmě padne za oběť. Začaly se tedy objevovat spekulace zahrnující odložení vydání tohoto titulu v USA (prosincové datum pro Japonsko platí, Konami přijalo mnoho objednávek a jde o velké peníze), aby mohly být přepracovány některé lokace a citlivé téma zůstalo pokud možno nedrážděno. Můžete se vsadit, že odložení americké premiéry hry by znamenalo i odložení té evropské.

Osobně mi připadá tragédie New Yorku nad slova strašlivá, nicméně nechat ji jako potopu zaplavit všechny stránky všedního života se mi nechce. Docela jsem se těšil, že zapomenu na dusivou atmosféru nejistoty a obav, která zavládla v mnoha domácnostech i v naší malé zemi a nahradím ji příjemným mrazivým strachem při hraní nového Resident Evila.

Co si o tom myslíte vy?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A