Vliv událostí v USA na konzolovou scénu

Pokud si ještě někdo z vás myslí, že události v New Yorku neovlivní i dění ve světě videoher, pak by jej tento článek mohl vyléčit z naivity. Metal Gear Solid 2 pro PlayStation 2 bude pojednávat o teroristickém útoku na New York. Vážně si myslíte, že právě teď Amerika takovou hru přijme? Že ji tam teď Konami vydá?
Vliv událostí v USA na konzolovou scénu
Pokud si ještě někdo z vás myslí, že události v New Yorku neovlivní i dění ve světě videoher, pak by jej tento článek mohl vyléčit z naivity. Metal Gear Solid 2 pro PlayStation 2 bude pojednávat o teroristickém útoku na New York. Vážně si myslíte, že právě teď Amerika takovou hru přijme? Že ji tam teď Konami vydá?

Na hrůzné události tohoto úterý v USA reagoval celý svět víceméně shodně: velmi emotivně. Pokud jste se pokusili dostat onen kritický den na stránky amerických herních serverů, pak jste ve většině případů narazili na nápis podobný tomu z GIA: „Právě nyní se necítíme na to, abychom se dokázali zabývat videohrami“, nebo jste se vůbec nedostali na stránku daného serveru, protože americká telekomunikační síť byla celkem logicky přetížená. Tahle zdánlivá drobnost byla pouze první ze stop a jizev, zanechaných americkou katastrofou v koloběhu životů lidí po celém světě.

Jak možná víte, tak 14. září se měla na pultech některých našich obchodů objevit hra Resident Evil: Codename Veronica pro PlayStation 2. Nicméně jak to vypadá, distribuce tohoto horečně očekávaného titulu (mimo jiné také díky přítomnosti přiloženého hratelného dema z očekávané hry Devil May Cray od Capcomu) se jaksi zadrhnula, stejně jako letecký provoz nad USA. Proč přesně a zda vůbec tomu tak je ukáže bezprostřední budoucnost, nicméně ještě hůř to vypadá s možná vůbec nejočekávanější hrou pro PlayStation 2 – řeč je o Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty.

Jak možná víte, byla v USA odložena premiéra nového akčního filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem. Stejně jako se v kritický den Američanům nechtělo povídat o hrách, nechce se jim nyní chodit do kina na příběh jako je ten, který se odehrál v jejich ulicích (jenže bez šikovného kladného hrdiny, který by World Trade Center zachránil). A teď: jak jistě víte, pojednává MGS2 o boji teroristů s vojáky v ulicích New Yorku. Navíc díky obřímu stroji nazvanému Metal Gear Ray bude tento boj skutečně apokalyptický a nejedna budova mu zřejmě padne za oběť. Začaly se tedy objevovat spekulace zahrnující odložení vydání tohoto titulu v USA (prosincové datum pro Japonsko platí, Konami přijalo mnoho objednávek a jde o velké peníze), aby mohly být přepracovány některé lokace a citlivé téma zůstalo pokud možno nedrážděno. Můžete se vsadit, že odložení americké premiéry hry by znamenalo i odložení té evropské.

Osobně mi připadá tragédie New Yorku nad slova strašlivá, nicméně nechat ji jako potopu zaplavit všechny stránky všedního života se mi nechce. Docela jsem se těšil, že zapomenu na dusivou atmosféru nejistoty a obav, která zavládla v mnoha domácnostech i v naší malé zemi a nahradím ji příjemným mrazivým strachem při hraní nového Resident Evila.

Co si o tom myslíte vy?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A