Vliv událostí v USA na konzolovou scénu

Pokud si ještě někdo z vás myslí, že události v New Yorku neovlivní i dění ve světě videoher, pak by jej tento článek mohl vyléčit z naivity. Metal Gear Solid 2 pro PlayStation 2 bude pojednávat o teroristickém útoku na New York. Vážně si myslíte, že právě teď Amerika takovou hru přijme? Že ji tam teď Konami vydá?
Vliv událostí v USA na konzolovou scénu
Pokud si ještě někdo z vás myslí, že události v New Yorku neovlivní i dění ve světě videoher, pak by jej tento článek mohl vyléčit z naivity. Metal Gear Solid 2 pro PlayStation 2 bude pojednávat o teroristickém útoku na New York. Vážně si myslíte, že právě teď Amerika takovou hru přijme? Že ji tam teď Konami vydá?

Na hrůzné události tohoto úterý v USA reagoval celý svět víceméně shodně: velmi emotivně. Pokud jste se pokusili dostat onen kritický den na stránky amerických herních serverů, pak jste ve většině případů narazili na nápis podobný tomu z GIA: „Právě nyní se necítíme na to, abychom se dokázali zabývat videohrami“, nebo jste se vůbec nedostali na stránku daného serveru, protože americká telekomunikační síť byla celkem logicky přetížená. Tahle zdánlivá drobnost byla pouze první ze stop a jizev, zanechaných americkou katastrofou v koloběhu životů lidí po celém světě.

Jak možná víte, tak 14. září se měla na pultech některých našich obchodů objevit hra Resident Evil: Codename Veronica pro PlayStation 2. Nicméně jak to vypadá, distribuce tohoto horečně očekávaného titulu (mimo jiné také díky přítomnosti přiloženého hratelného dema z očekávané hry Devil May Cray od Capcomu) se jaksi zadrhnula, stejně jako letecký provoz nad USA. Proč přesně a zda vůbec tomu tak je ukáže bezprostřední budoucnost, nicméně ještě hůř to vypadá s možná vůbec nejočekávanější hrou pro PlayStation 2 – řeč je o Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty.

Jak možná víte, byla v USA odložena premiéra nového akčního filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem. Stejně jako se v kritický den Američanům nechtělo povídat o hrách, nechce se jim nyní chodit do kina na příběh jako je ten, který se odehrál v jejich ulicích (jenže bez šikovného kladného hrdiny, který by World Trade Center zachránil). A teď: jak jistě víte, pojednává MGS2 o boji teroristů s vojáky v ulicích New Yorku. Navíc díky obřímu stroji nazvanému Metal Gear Ray bude tento boj skutečně apokalyptický a nejedna budova mu zřejmě padne za oběť. Začaly se tedy objevovat spekulace zahrnující odložení vydání tohoto titulu v USA (prosincové datum pro Japonsko platí, Konami přijalo mnoho objednávek a jde o velké peníze), aby mohly být přepracovány některé lokace a citlivé téma zůstalo pokud možno nedrážděno. Můžete se vsadit, že odložení americké premiéry hry by znamenalo i odložení té evropské.

Osobně mi připadá tragédie New Yorku nad slova strašlivá, nicméně nechat ji jako potopu zaplavit všechny stránky všedního života se mi nechce. Docela jsem se těšil, že zapomenu na dusivou atmosféru nejistoty a obav, která zavládla v mnoha domácnostech i v naší malé zemi a nahradím ji příjemným mrazivým strachem při hraní nového Resident Evila.

Co si o tom myslíte vy?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A