Voodoo3 3000 PCI – i bez AGP se dá žít

Firma 3dfx Interactive Inc. ohlásila celosvětovou dostupnost své nové grafické karty Voodoo3 3000 PCI. Ne každému se chce kvůli grafickému portu AGP měnit základní desku; 3dfx dokazuje, že to (zatím) jde i bez něj.

Podle průzkumů společnosti 3dfx je řada grafických karet s čipsety Voodoo3 nejpopulárnější maloobchodně prodávanou rodinou akcelerátorů, přičemž Voodoo3 2000 PCI je z nich na prvním místě. Vycházeje z těchto údajů, společnost očekává, že Voodoo3 3000 PCI se opět celosvětově prosadí.

“Voodoo3 3000 PCI je dnes nejrychlejší PCI karta na trhu”, říká Michael Howse, starší viceprezident pro marketing společnosti 3dfx. “S ohledem na úspěch modelu 2000 PCI a jeho stávající vedoucí pozici v prodejnosti očekáváme, že se Voodoo3 3000 PCI rychle stane velmi dobře prodávanou kartou.”

Za 180 dolarů nabízí Voodoo3 3000 PCI, které je taktované na 166 MHz, 7 miliónů trojúhelníků a 333 megatexelů za sekundu, přičemž zvládá rozlišení až 2048x1536 pixelů. Disponuje funkcemi pro jednoprůchodový a jednocyklový multitexturing pro znázornění povrchových nerovností (bump mapping) a trilineární mip-mapping, duální 32bitové interní renderování, pixelový mip-mapping, subpixelovou a subtexelovou korekci, 8bitové paletizované textury, programovatelné exponenciální mlhové tabulky, Gouraudovo stínování, plně 128bitový 2D akcelerátor a podporu knihoven DirectX, Glide a OpenGL.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce