Vox Populi – na co se těší herní celebrity?

I v druhém díle našeho výzvědného pořadu jsme se zaměřili na herní svět. Tentokráte jsme známé tváře ze světa herního byznysu obtěžovali pohledem do věštecké koule, ze které měly vybrat hry, na které se osobně nejvíce těší. Jak to dopadlo? Vyhrál Half-Life 2, DOOM nebo snad něco jiného? Dozvíte se v dnešním zpovědním koutku.
Vox Populi – na co se těší herní celebrity?

Na kterou hru se v letošním roce těšíte nejvíce?


Petr Vochozka, ředitel, Illusion Sofworks (Hidden and Dangerous 2, Mafia)

Je jich hodně. Když pominu profesionální zájem, osobně si rád zahraju: PCčkovské hry - neuvěřitelný Half Life 2, graficky skvěle vypadající real timeovky Rome: Total War a LOTR:The Battle for Middle Earth (uvidíme, která bude lepší :), technologicky převratnou Far Cry, konkurenční Soldner: Secret Wars, zajímavě vypadající Stalker: Oblivion Lost. Mimo to si samozřejmě zahraju desítky flashovek, které ač jednoduché, často nabízejí větší zábavu, než vysokorozpočtové projekty :)

Z multiformátových nebo konzolových může být zábavná hra The Movies, PS2 hry Gran Turismo 4, fps Killzone a neuvěřitelně atmosférická ICO 2 (teda aspoň jednička byla). Xbox - uvidíme, jak dopadně B.C. Ale kdybych měl jmenovat opravdu jednu hru, u které asi strávím nejvíce času, byl by to Driv3r. E3 se však blíží mílovými kroky a tuším, že nejeden publisher má schované další eso v rukávě.

Pavel Šťastný, manažer, AT Computers
 
Po loňském roce, kdy kvalitních a zábavných her bylo jako šafránu se v letošním roce chystám hned na několik. Jsem napnutý, jak bude vypadat Painkiller, těším se na Dungeon Siege 2, zajímá mě jak dopadne The Fall a rozhodně si nenechám ujít Far Cry.

Jiří Sládek, šéfredaktor, GameStar

Aj, tak tuhle otázku nemám úplně jednoznačnou odpověď. Těším se hned na několik titulů, vesměs na slibně vypadající RPG. Určitě je to Vampire: Bloodlines, ale také méně známé The Fall a Metalheart, tedy kousky, které by snad mohly alespoň částečně nahradit Fallout 3. Dost jsem zvědav i na akce s RPG prvky S.T.A.L.K.E.R. a Xenus. A co se "neerpégéček" týče, tak netrpělivě čekám hlavně na Half-Life 2, Driv3r a Doom III. To ale asi nejsem sám :o).

Karel Papík, ředitel, Mindware Studios (Cold War)

Nejvíce se těším na Half-Life 2. Hra vypadá nejen graficky zajímavě, ale tuším, že hratelnostně by to mohla byt super záležitost přinejmenším jako první Half.


 
Michal Lekovski, designer, Plastic Reality Technologies (Korea: Forgotten Conflict)

Myslím, že dobrých her nás zase čeká spousta a je těžké vybrat tu na kterou by se měl člověk těšit nejvíc. Na Far Cry mě nedávno nalákalo dobře hratelné demo a je tady ještě S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost od kterého si slibuji ještě víc.
Byl spuštěn betatest na World Of Warcraft, takže myslím, že se žánr onlinovek brzy dočká dalšího skvělého světa, kterému propadnou tisíce hráčů a možná že i já budu jedním z nich. Z českých her jsem zvědavý především na na horrorové záležitosti Shade: Wrath of Angels a Bloodline. No a samozřejmě se těším na Half - Life 2, Doom 3 a především Duke Nukem Forever, který už určitě letos vyjde a všem to natře ;-)

Martin Zavřel, šéfredaktor, Doupě.cz

Jednoznačně remake Metal Gear Solid: Twin Snakes pro GameCube. Tuhle hru jsem miloval už v roce 1997, ale když jsem teď viděl 27 minut dlouhý trailer a na celou tu dobu zapomněl dýchat ohromením, vypěstoval jsem si k tomuto „killer-titulu“ docela nový vztah! Ve světě PC pak asi nejvíce vyhlížím Doom 3 – ať si říkám co chci, s žádnou jinou herní sérií jsem za svůj život nestrávil tolik tisíců hodin na tolika platformách single i multiplayerově, že se prostě nemohu netěšit.


Jarek Kolář, producent, Pterodon (Vietcong)

Těším se, asi jako všichni, na všemi očekávané hry - Doom3 a Half-life2. Kromě těchto, všemi opěvovaných her, mě taky hodně zajímají počiny mých československých kolegů. Takže se těším na Conana, Cold War a Bloodline. Nevím, jestli budou letos hotové, ale rozhodně jim přeji hodně zdaru. Taky jsem zvědav, zdali letos uvidím nějakou další hotovou hru od některého z týmů Illusion Softworks. Myslím, že už by měli nějakou ze svých mnoha rozpracovaných projektů dokončit (což jim také tímto přeji).

Chalid Himmat, manažer, CD Projekt

S trochou nervozity se těším na druhý díl Everquestu. U jedničky jsem strávil tolik času, že by se za něj nemusel stydět ani řádně odleželý kriminálník. S výrazně větší nervozitou (nevím jak to půjde bez Garriota) očekávám příchod Ultimy X: Odyssey, protože Ultima Online jako první ukázala světu opravdovou sílu placených onlinovek. Do třetice bych ještě přihodil Dooma 3, který minimálně po grafické stránce nezklame. Jo a málem bych zapomněl na opravdu zajímavě vyhlížející World of Warcraft. Jak vidíte, těšit se pouze na jednu hru je při takovém výběru téměř nemožné.


Daniel Mikšovský, ředitel, ProGamers

Vzhledem k tomu, že se již zhruba rok našeptává něco málo o hrách DOOM 3 a Half Life 2, které jsou velkými adepty na zařazení mezi progamingové hry formou nahrazeni stávajících her stejných producentů (v případě id Software Quake3, v případě Valve Half-Life, jehož modifikace Counter-Strike je naší nejhranější hrou), je pro mne nejočekávanější hrou právě jedna z těchto dvou. Dostupné informace o HL2 sice napovídají, že to ještě nějaký ten pátek do vydání bude trvat (ono u DOOM 3 pravděpodobně taktéž), tak mírně favorizuji DOOM 3, u kterého visí zase na druhou stranu otazník nad multiplayerovou stránkou hry, ale doufám ze id Soft nezklame.


Zdeněk Polách alias Vreco, BonusWeb

Ačkoliv jsem vždycky říkal, že akční hry můžou hrát jen negramoti, co neumějí nic jiného, sám jsem před pár lety propadl Return to Castle Wolfenstein a teď se nejvíc těším na Far Cry. Říct, že vypadá úžasně, ani zdaleka nevypoví vše o jejích kvalitách. Od loňského května, kdy jsme si ji mohli zahrát na E3, se nám s Vrahem (Ondra Zach) o ní zdá a vydání dema těšení jenom podtrhlo. Myslím, že ani DOOM3 nebo Half-Life 2 se Far Cry do kvalit nevyrovná.

David Durčák, Cauldron (Chaser)

Z hladiska technologickeho sa jednoznacne na PCckach najviac tesim na “Doom III”.  Nastastie tuto hru  nestihli vydat vtedy ked slubovali takze si mozno aj vychutnam jej plynuly chod. Pokial chlapci z Valve stihnu tento rok vydat “Half Life 2” tak to bude s najvacsoun pravdepodobnostou z hladiska hratelnosti moja hra cislo 1.

 

Martin Equino-X Horňák, ředitel, Byte Software (Specnaz)

DOOM3

 

 


Jan Hloušek, Centauri Production (Gooka 2)

Vyloženého favorita zatím nemám. Z technického hlediska se těším na DOOM III, od kterého si slibuju velký posun ve vizualizaci. Jako hráč hlavně na závodní hru Flat-Out (od tvůrců nejlepšího rally všech dob – Rally Trophy), samozřejmě na Sam&Max 2 (i protože už delší dobu připravujem podobně ztřeštěnou hru) a na American McGee Oz (Alenka byla úžasná). A v neposlední řadě se opravdu velice těším až dokončíme Gooku – to pochopí snad jen vývojáři, jimž uklouzl termín jako nám.


Tomáš Zvelebil, redaktor, Score

Připomínat Half-life 2 je asi ptákovina – upřímně pochybuji, že by ho nějaký kaskadér do svého seznamu nezařadil. Předpokládám ale, že Half-life sám na celý rok stačit nebude, a také – znáte to – člověk má každý den náladu na něco jiného. Podobně napínavě proto očekávám Rome: Total War, Battlefield Vietnam, Sam & Max 2, Freedom Force vs. the Third Reich, Thief 3 a Driver 3. Zároveň upřímně doufám, že Doom III nebude jen o technologii - pokud nabídne víc, bez řečí se mezi moje favority dostane. Bez výjimky ve všech případech, ovšem jde o X-tá pokračování, což je trochu depresivní, a bylo fajn zmínit alespoň pár původních titulů: World of Warcraft, Joint Operations a The Movies (od Petera Molyneuxe). Uvítal bych i nabušené RPGéčko (těžko říct, které to bude) a pohodový kosmický simulátor. Na konzole bohužel nemám tolik času, takže si vykousnu jen to nejlepší: Metal Gear Solid 3, Resident Evil 4, Fable a samozřejmě i Grand Turismo 4. 


Petr Kučera, manažer, Playman

Jak už jsem říkal minule, u mě je to nemoc z povolání, takže asi Far Cry. Zvědavý jsem ale i na Half Life 2 nebo Age of Empires 3. Těším se i na multiplayer ve Splinter Cell: Pandora Tomorrow...Nejvíc se ale těším, až si zahraju s mým 10 letým synem pořádný fotbal dospělí proti těm mrňousům na opravdovém trávníku. To si teprve dám do těla !! :o)

 

Radek Zelycz alias Čedič, šéfredaktor, Češtiny.cz

Tady není nad čím váhat. Bezesporu Half Life 2 a Doom 3. Už jen proto, aby si člověk zase ověřil, jak má doma starej počítač :-) A co je ještě důležitější, jak to bude vlastně vypadat a zda se to bude dát hrát, když už je to tak propagované. Aby nakonec Doom 3 neskončil jako Daikatana :-(


Lukáš Macura, Cinemax

Ze zahraničních se nejvíce teším na hru Painkiller, která slibuje nejen velmi kvalitní grafické zpracování, ale i to co mnohým současným hrám chybí a to vysoká hratelnost. Painkiller slibuje mnoho zábavy pro jednoho hráče, tak i síťová klání. Velmi mě potěšilo, že autoři při návrhu síťové hry vyšli z QuakeWorldu, který patřil před lety k mým nejoblíbenějším relaxačním síťovým hrám. Zaroveň užití fyzikálního modelu Havok je v této hře naprosto úžasné a troufám si říct, že v některých detailech až nečekané. Z dílny domácích vývojářů musím připomenout hru Inquisitor, která by měla být také v tomto roce dokončena. Příznivci žánru RPG se mají opravu na co těšit.


Tomáš Benčík, ředitel Mayhem Studios (Shadow Vault, Neverend, Stunts:Final Stage)

Najskôr asi prihrejem vlastnú polievočku, pretože po rokoch príprav sa celkom úprimne teším na vlastné projekty Shadow Vault a Neverend, ktoré by sa na pulty obchodov mali dostať už v prvej polovici roku.
Ďalej už tak obligátne Half-Life 2 a Baldur`s Gate: Dark Alliance na GBA.

Josef Kantor, ředitel, Conquest Entertainment

Nejvíce se těším na Metroid Prime 2 pro GameCube a ICO 2 pro PS2


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A