Vox Populi: Dost bylo Špidly, říkají herní osobnosti

Politika a herní branže jsou na první pohled různorodé oblasti, ve skutečnosti jsou však propleteny více, než by si samotní hráči přáli. Nebo vás snad nepostihlo zdražení her kvůli vyšší sazbě DPH? Nezajímali jste se o to, jestli váš oblíbený papírový časopis nepodraží o třicet korun? Proto jsme se tentokrát zeptali herních osobností, co si o současné vládě myslí. Moc hezkých slov nepadlo.
Vox Populi: Dost bylo Špidly, říkají herní osobnosti

Otázka: Co si myslíte o současné české vládě? Má Vaši důvěru?

 

Slavomír Pavlíček, ředitel, Cenega Czech

Na první část se nedá slušně odpovědět. Na druhou je to krátké - nemá.

 

Daniel Mikšovský, ředitel, ProGamers

NE. Ale útěchou v beznadějném pocitu z prázdných slov a velkých gest stávajících strážců mého klidného spánku je mi přesvědčení že se blíží jaro, začínají rozkvétat sněženky a holky začínají nosit kratší a kratší sukénky.

Ostatně mám pocit že politika už nemusí patřit ke starostem mladého člověka ....maximálně se při pocitu zmaru z politiky může uchýlit ke své oblíbené hře SEJMI SVÉHO POLITIKA (http://www.oda.cz/sejmiho/) ...:)))))))))
 
Světu mír..:)

Michael Lekovski, designer, Plastic Reality Technologies (Korea: Forgotten Conflict)

Politika, a nejenom ta v naší zemi, je pro mě něco jako latinskoamerické telenovely vysílané v půl páté na všech kanálech.

Občas je to nuda, někdy je to zajímavé, většinou "tragické" nebo směšné - podle toho, jestli José přijede, nebo nepřijede. Mám ji "puštěnou jako kulisu", ale nečekám, "že mi někdy něco dá, nebo se o mě postará". Mluvit pak o nějaké důvěře, je logicky nesmysl, přestože nejspíš existuje část populace, která "má v telenovely a herce důvěru".
 
Myslím, že ta nyní aktuální, je vzhledem k zemi původu, výši rozpočtu a kvalitě herců na uspokojivé úrovni. Přesto, že bych některé aktéry vyměnil, hodně dílů stálo a další určitě budou stát za starou bačkoru, vydržím se bez nějakého vzrušení dívat do konce. Zhodnotím až celek a podle toho se rozhodnu, zda volit pokračování nebo něco jiného.
 

Jarek Kolář, producent, Pterodon (Vietcong)

Nezajímám se o věci, které nemůžu ovlivnit. Složení vlády a její práce patří k těmto věcem.

Pavel Šťastný, manažer, AT Computers

Já bych odpověděl hrozně rád, ale přece jenom si říkám, že ani na Doupěti, ani nikde jinde na internetu by neměli poznat jak hrozně sprostě umím nadávat, vždyť jsem z Ostravska, ne? :-)

Martin Zavřel, šéfredaktor, Doupě

Domnívám se, že si současná vláda neuvědomila, že pokud chce skutečně svým programem pomoci naší zemi, jejíž narůstající zadlužení je nepopiratelným problémem pro každého z nás, musí na to mít delší dobu, než jedno volební období.

Z toho důvodu je dokonale nemoudré zavádět změny tak rychle, tvrdě a souběžně, jako se tomu dělo a děje - většina normálních lidí tak logicky začne CSSD nenávidět (vezměme třeba živnostníky, mnoho z nich je po novém roce na hranici zoufalství/zuřivosti) a nedá jí už znovu svůj hlas. Ve finále se tak pokus o stabilizaci země a nastoupení lepší cesty nepodaří dotáhnout do konce a zbude jen hromada rozhořčených lidí.

Jsem rád, že pro mě je otázka volby politické strany od začátku vyřešená - jako člověk s ekonomickým vzděláním jsem vždycky viděl nějaký smysl jen v ODS:-).

Jindřich Rohlík, ředitel, Napoleon Games (Brány Skeldalu)

Jestli má mojí důvěru? No nějaký hajzl jí mít musí, protože já jí nemám a to i přesto, že si matně vzpomínám, že jsem kdysi něco podobného míval.

 

Radek Zelycz alias Čedič, šéfredaktor, Češtiny

Nemá, nejsem levicový volič a když se podívám na daně a kolik mi vlastně zbude, je mi z toho špatně. Nehledě na to, že bydlím ve městě, kde je jiné etnikum a spousta nezaměstnaných a vidím na vlastní oči, jak se jich spousta jen povaluje a je líná jak veš (čest výjimkám) a my je máme živit. Solidarita ano, ale adresná, konkrétní a smysluplná, než jim dávat rybu, je lepší je naučit si je chytat. Experiment těchto polokomunistů (po celé Evropě) to pevně doufám bude mít brzo spočítané.


Milan Czarnowski, lokalizační manažer, CD Projekt

Nejsem z ní nijak nadšen. Některé nepopulární kroky jsou holt nutné a bude je muset dělat vláda jakákoliv, nicméně nesouhlasím, aby zvýšení daně u některých výrobků bylo kompenzováno plošnou výplatou jednorázových dávek, která bude stát 8 miliard a spolkne všechny takto vybrané peníze navíc. Bohužel nevidím moc reálně změnu k lepšímu, ani když ji vystřídá vláda jiná (pravděpodobně ODS), jelikož jsou v čele státu pořád stejní lidi, jen si každých pár let vzájemně vymění místa. A volební zákony si sami schválili takové, aby byli pokaždé volitelní, i když by lidé dávali hlasy jiným osobnostem. Fakt nevím, jak by se tato situace dala změnit - možná až ekonomika skutečně klesne až na totální dno, tak začnou dělat nějaká pořádná a prospěšná rozhodnutí.

Karel Papík, ředitel, Mindware Studios (Cold War)

Nemá. Tato vláda likviduje podnikatelský sektor. Šílené daně, šílené pojištění. Mimo to, když Mindware začínal, to bylo před dvěma roky, tak dolar byl za 37 Kč, dnes je 26. Tedy potenciální  příjmy od našich zahraničních odběratelů se snížily o 30%. To je šílené, ale zdá se, že to nikomu nevadí. Vláda se snaží vybrat co nejvíce peněz, které pak přerozděluje naprosto zoufalým, lajdáckým a nekompetentním způsobem.

Otto Jerman, manažer, EA

Bez dlouhých rozborů nikdy neměla mou velkou důvěru a pořád ztrácí, hlavně díky nelogičnosti a nesystematičnosti kroku a opatření které podniká a které se čím dál víc dotýkají mého běžného soukromého i pracovního života.


Jiří Sládek, šéfredaktor, GameStar

I když mě debaty o politice vůbec nebaví, na tuhle otázku mohu odpovědět velmi jednoduše: NE, SOUČASNÁ VLÁDA NEMÁ MOJI DŮVĚRU.

A důvodem není jen to, že obecně smýšlím dost pravicově a neustálé zadlužování "budoucích generací" (což v praxi znamená mimo jiné zadlužování naší generace) mi už vážně trhá žíly, ale i konkrétní přehmaty, okrádání lidí, hrabivost všech vládních stran a taky třeba schopnost malých koaličních partnerů otočit  se zády k voličům a změnit svůj program o 180°. Chápu, že nic není tak jednoduché jak vypadá a vládnout zemi je úkol obtížný (řekl bych, že je to o něco těžší než hraní "tycoonů" :o)), ale když na to někdo nemá, tak by se neměl u koryta držet za každou cenu.

Chalid Himmat, manažer, CD Projekt

Neměli byste takhle po ránu lepší otázku? Nerad bych se kvůli naší drahé a značně dementní vládě rozčiloval hned jak přijdu do práce.

Martin Malík, FutureGames (Posel smrti)

Tím, co si myslím o současné české vládě by se daly popsat stohy papíru – ale ve stručnosti: Jen to nejhorší. Jedna se o směs nekompetentních rádoby politiků činících ukvapená rozhodnutí. Rozhodně nikoli.

Martin Klíma, Altar Interactive (UFO: Aftermath)

Současná česká vláda je sice marginálně lepší než vláda předchozí, což jen vypovídá o tom, jak špatná vláda to byla. Nicméně dlouhodobě je problém v tom, že naši politici cítí jen minimální loajalitu k České republice jako své zemi; loajalita k jejich straně, jejich hospodářským zájmům a jejich ideologii je pro ně přednější. V tom se jistě v principu neliší od politiků v jiných evropských zemích, ale
přesto se domnívám, že u nás je tento rys výraznější než jinde, dokonce výraznější než v jiných postkomunistických zemích.

Zdeněk Polách alias Vreco, BonusWeb

Nechci ventilovat své politické názory na veřejnosti, navíc si nemyslím, že je to pro hráče jakkoliv užitečná informace.

Petr Kučera, manažer, Playman

bez komentáře...;o)

Mikoláš Tuček, šéfredaktor, Score

Věřím ji mnohem více, než článkům o „herní problematice“ ve společensko-politických magazínech a herním médiím, která řeší „politické otázky“!

Martin Ludvík, vydavatel

Samozřejmě, že vláda moji důvěru nemá.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A