Vox Populi: přezdívky herních osobností aneb proč je Čedič Čedičem

Lámete si hlavu, proč se šéfredaktor Češtin honosí nickem z prvohorní horniny? Nevíte, pod jakými přezdívkami naleznete na internetu známé herní vývojáře? Kde se vzal Gremlin? Jak si říká náš šéfredaktor? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem dnešním odlehčeném díle Vox Populi.
Vox Populi: přezdívky herních osobností aneb proč je Čedič Čedičem

Otázka týdne:

  Jaká je (byla) Vaše nejčastější přezdívka? Jak vznikla? 


Michael Lekovski, Plastic Reality Technologies (Korea)

Mám jednu přezdívku a tu používám už řadu let. Nějak nemám potřebu často převlíkat kabát a "oprostit se od minulosti" tím, že změním nick.

Moje přezdívka je "Leki", což při mé historicky první registraci mělo původně být "Loki" - tenhle severský bůh je mi totiž docela sympatický - ale jakousi záhadnou shodou okolností se mi podařilo napsat "e" místo "o" a když jsem zjistil, že to odpovídá zkratce mého příjmení, kterou mě častovali už na základce, rozhodl jsem se u toho zůstat, tím, že je to zřejmě dáno vyšší mocí a nikdo mi to neodpáře :-)

Martin Zavřel, Doupě

Jako dítě jsem hodně četl a také sám psal, ze všeho nejraději jsem ale příběhy vyprávěl živě. Často jsem tak trápil třeba své spolubydlící v chatce na táboře dlouho do noci nebo prodavače v obchodech s hrami, kde jsem hodiny vydržel básnit o nějaké nové hře (nejslavnější jsem byl rok, během kterého se objevovaly první zprávy o Alien Trilogy). Získal jsem tak na třech místech nezávisle na sobě stejnou přezdívku (docela neuvěřitelné, že:-)), která zněla "vypravěč".

Později jsem nějakou dobu hrál v brněnských hernách lokální turnaje v Quake 1, kde jsem díky svému "dravému stylu hry" přišel k přezdívce Raptor (tuším to španělsky znamená "dravý pták") - tahle přezdívka se mi líbila natolik, že jsem s ní vstoupil do vznikající Final Fantasy komunity i skupiny Brněnských otaku - a tam se tak "zpopularizovala", že už mi zůstala napořád.


Bára Veselá, Cenega

Měla jsem přezdívku Vampira - dal mi ji kamarád podle filmu Ed Wood, ale to bylo ještě v době, kdy jsem měla černé vlasy :). Občas ji ještě někde používám jako nick.

 

Karel Papík, Mindware Studios (Cold War)

Člověk s mým jménem přezdívky nepotřebuje.

 

Pavel Šťastný, AT Computers

Hahahaha, jedna jediná a stálá a neměnná - Orias. Tedy potom se to zkomolilo na Oriáš (díky Marwe :-)) A jak vznikla? To je šílená historie, která se ke mě vůbec nehodí :-))) Orias byl jeden ze sedmi willandových mečů, pomocí níž se dá na svět vyvolat Lucifer :-))))

Jiří Sládek, GameStar

Moje nejčastější přezdívka (vlastně spíš oslovení) je opravdu velice rafinovaná - Jíra. Hádejte, odkud se asi mohla vzít. Pokud si dobře pamatuju, tak mi takhle začali říkat na fotbale, kde je potřeba křičet na sebe na hřišti co nejúsporněji. Nějaké krátkodobé přezdívky jsem samozřejmě měl na táborech a dalších prázdninových akcích, ale to byly spíš jednorázovky. Samozřejmě se i dnes občas najdou další oslovení, která obvykle vyplývají z nějaké situace ("Dej pryč ty ruce, voplzláku" nebo "Další pivo už nedostaneš, ty vožralo" a podobně).

Zdeněk Polách, Expres Stores

Vreco :-)

Když jsem byl malý, jezdil jsem na tramp. Všichni tam měli přezdívku a po nějaké době jsem ji vyfasoval i já. To mi bylo jedenáct-dvanáct let. A protože je šikovná a má pět písmen, což bylo v letech 92/93 ideální pro pojmenovávání se v počítačových hrách, používal jsem ji i tam a následně i na internetu, kde žádný jiný Vreco nefiguroval. A tak mi zůstala dodnes. Někteří partneři si dodneška myslí, že je to mé skutečné jméno, a nejednou mi došel poštou dopis pro "Vážený pan Vreco" :-)

Zdeněk Mezihorák, Hra01

Nevím, co je odlehčeného na přezdívkách. Naopak je to traumatizující fenomén, který mě provázel od raného dětství. Matně si vzpomínám na komolení mého dlouhého přímení spolužáky na prvním stupni základní školy. Věřte, že děti dokáží být velmi drsné. Potom je v mé paměti vyryta trpěná přezdívka, kterou mi dali kamarádi z oddílu - narážka na úplně normální střevní problémy. Velmi vtipné!  A pokud si myslíte, že v dospělosti sem se toho zbavil, tak vězte, že v Pterodonu mi říkali Děda, přestože jsem nebyl (!) nejstarší.

Nakonec, nejlíp mi říkali cikáni ze čtvrti, kde jsem dlouhá léta bydlel: "Zdeno, ty si profesor...". Tak mi říkali a to jsem ještě prosím studoval!

Radek Zelycz, Češtiny

No, tak na tuhle otázku mám určitě jednoduchou odpověď, však to mívám i v nadpisu. Samozřejmě, Čedič. A jak vznikla? Tuším že na střední škole, na internátě, ono se to tak hezky rýmuje, Zelycz (zelič - čedič)....:-)

A když jsem se začínal na internetu pohybovat, chtěl jsem mít taky nějakou tu přezdívku a vzpomněl jsem si na tuhle. A vida, je fakt dobrá, mimochodem, zatím jsem neobjevil žádného svého klona, Čediče 2, a to ani na světových serverech, což je bezva. Když si někde registruju přístup pod svým ID, tak tam většinou není, a když ano, tak proto, že už jsem se tam kdysi registroval a zapomněl na to:-) Jen  doufám, že tím nevyvolám lavinu registrujících se Čedičů :-)

Jindřich Rohlík, Napoleon Games (Brány Skeldalu)

U skautů se mi řikalo Shane (tu písničku jsem zahrál jen dvakrát, jenže je zatraceně dlouhá a tak měli pocit, že jí hraju pořád), pak se mi říkalo Napoleon (překvápko co?) a to podle počítače ze sci-fi detektivních povídek Tři minuty věčnosti od Gerta Prokopa, no a v posledních letech to byl Engeor. Nic moc to neznamená, ani to podle ničeho není, jen se mi líbilo jak to zní. Ano, jmenoval se tak hlavní hrdina v Pátém učedníkovi, ale ne, není to autobiografie. Navíc narozdíl od něj už nejsem panic! Teď momentálně se mi říká spíš mým pravým jménem.

Jan Horčík, Doupě DVD

"Jmenuji se Vole, Hele Vole"... tak nějak bych parafrázoval mou nejčastěji využívanou přezdívku. Vznikla kdysi dávno, bylo to ještě na základní škole, tak v první nebo druhé třídě, když si nikdo z nás nedokázal zapamatovat všechna ta cizí jména, a tak jsme na sebe pokřikovali prostě a jednoduše "hele vole". A to trvá dodnes. Vlastně už jsem si na to docela zvykl.

Milan Czarnowski, CD Projekt

Můj nick je Gremlin. Jak vznikla? Stačí si zahrát Heroes 3 a bude to asi jasné... no a kdo videl film Gremlins, tak si dokáže udělat obrázek i o charakteru takové potvůrky :-)


Martin Malík, Future Games (Posel smrti)

Já jsem nikdy žádnou opravdovou přezdívku například od kamarádů neměl. Na gymnasiu mi občas říkali Malíčku, což vycházelo z mého příjmení, ale nijak moc se to neuchytlo. Sam sebe jsem snad vždycky - tedy přesněji řečeno od éry oněch herních autobusů (pro ty co nepamatují ony průkopnické doby herního pařanství - autobus plný herních automatů s peckami jako Galaxian, Asteroids, Scramble, Space Invaders, Donkey Kong apod., kde se za 1 hru platilo 2,- Kčs - což tehdy byly solidní peníze) - při podepisování svých herních výsledku označoval ZEROMAN. Tohle označení mi už zůstalo a někteří moji nynější spolupracovníci vědí, že jej hojně ve hrách používám.

Ondřej Gazda, GameZone

Má jediná přezdívka vznikla v době, kdy jsem přišel poprvé na internet, což bylo někdy v roce 94-95. Do té doby jsem přezdívku nepoužíval a říkal si jménem. Na internetu ovšem byla "móda" mít přezdívku a tak jsem si chtěl něco vymyslet. Jednou jsem ve sklepě natíral podlahu a vymýšlel přezdívku. Když jsem s prací skončil, zvednul se, přede mnou stál... bojler.

Michal Bačík, Lonely Cat Games

Moja dlhodobá prezývka (v hernej branži) bola Zotti, čo vzniklo z Ramazzotti, pretože niekomu v Illusion-e sa zdalo že sa na spevácku hviezdu podobám. No myslím že šlo trochu o omyl, a som celkom rád že túto prezývku pomaly zabúda (i keď niektorí ľudia ju majú silne zafixovanú :).

Kateřina Bínová, Doupě Video

Mám partičku kamarádů, kterou znám už snad 100 let - ještě z doby základní školy, kdy jsme společně jezdili na tábory. Byly jsme tam dvě Katky, tak nás naši starší bratři s kamarády přejmenovali, protože když nás zavolali jménem, přišly jsme buď obě nebo žádná. Takže mně dodnes oslovují Cllif a druhá Kačka je pro změnu Kaban. Nevím, kde na tom byli, každopádně se to ujalo a několik let mi tak dokonce říkali i moji rodiče :-)

Ondřej Škoch, Blesk

Popy.  Pochází ještě z gymnaziálních let, kdy běžel v kinech film "Stát se opicí", jehož hlavním hrdinou byl orangutan Popy. 1. měl stejně jako já vlasy do půlky zad, 2. Liboval si v témže gestu rukou jako já. Tedy "Fuck you!" :-) Je možné, že to už je 22 let? Uffff..

 

Tomáš Zvelebil, Score

Moje přezdívka - Ali - vznikla poměrně jednoduše. Ve vašem zájmu doufám, že znáte nějaký boxery. Co třeba Muhammada Aliho? Fajn, a teď podívejte se na můj obličej. A ještě níž. Na bicáky. Vymakaný břicho. Silný a rychlý nohy. Podělaně velký sebevědomí. Už je vám to jasný? Nechtějte se mi dostat do pracek, vy vypelichaný nádivové. 

Tak jinak. Na táboře ROH, o prázdninách před druhou třídou, zrovna v televizi běžel nezapomenutelný super-film "Alibaba a 40 loupežníků". Někdo si toho ulepeného cigoše spletl se mnou, a už mi to zůstalo. Člověk si přezdívku obyčejně nevybírá.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A