VR brýle Valve Index odhaleny, do obchodů dorazí v červnu

Valve oficiálně představilo svoji virtuální realitu a spouští předobjednávky.

Valve Index se stane novou silou na trhu s virtuální realitou a Valve nám ho teď pořádně a dopodrobna ukazuje při příležitosti oficiálního představení. Zároveň také spouští předobjednávky, které by měly svým kupcům dorazit na přelomu června a července. Kromě headsetu disponuje Index i ručními ovladači a stanicemi pro snímání pohybu, které lze dokupovat a lépe pokrývat místnost.

Valve představilo vlastní VR Headset, potvrdí se i VR Half-Life?

Valve představilo vlastní VR Headset, potvrdí se i VR Half-Life?

U nové virtuální reality se můžete těšit na to, že poběží ve 120Hz s kompatibilní možností snížení frekvence na 90Hz, přidá ale i experimentální 144Hz mód. Nabídne dva RGB LCD displeje s rozlišením 1440 x 1600 bodů a slibuje skvělou ostrost obrazu. Co se týče šíře zorného pole, bude mít Index ještě o dvacet stupňů větší rozhled než Vive od HTC, který má kolem 110 stupňů. Výdrž ovladačů se pak pohybuje kolem sedmi hodin a součástí brýlí jsou i integrovaná sluchátka s možností nastavení polohy. 

Systémové požadavky

  • OS: Windows 10, SteamOS, Linux
  • Paměť: 8 GB+ RAM
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 970+ nebo AMD RX480+ (nutný DisplayPort, HDMI není podporováno)
  • Procesor: dvoujádrový s technologií hyper-threading nebo lepší
  • USB: 3.0+

Kompletní balíček Valve Index koupíte za 1079 euro, tedy něco přes 26 tisíc korun. Veškerý obsah ale bude možné zakoupit i zvlášť, jak se můžete přesvědčit na oficiálních stránkách. Brýle s ovladači vás vyjdou na 799 euro, tedy něco málo přes 20 tisíc korun, a nakonec jsou tu i samostatné části balíčku. Brýle (539 euro), ovladače (299 euro) a snímací stanice (159 euro). 

Výrobce slibuje, že headset a ovladače budou plně kompatibilní se všemi Steam VR hrami. Spekulovalo se i o vydání Half-Life pro VR, ale zatím to vypadá, že v tomto případě půjde o pouhé smyšlené informace, nebo hra přinejmenším nedorazí s vydáním VR.

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Tsushimy vyráží dech

Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Ts…

Graficky možná nejde o naprosto špičku současné generace, jen málo co ale odkáže překonat umělecký styl hry Ghost of Tsushima.

4.  8.  2020 |
Blizzard vzdal hold zesnulému hráči, Reckful bude součástí světa WoW

Blizzard vzdal hold zesnulému hráči, Reckful bude …

Od datadisku Shadowlands ho můžete potkat ve světě Azerothu, a i ti, kteří WoW nehrají a Reckfula vlastně vůbec neznají, musí uznat že se jedná o velice pěkné gesto.

10.  8.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a začátek QuakeConu

Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a za…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  8.  2020 | | 1 N/A
Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafikou a DLSS 2.0

Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafik…

Nejnovější technologie v precizně optimalizovaném enginu pana Kojimy.

8.  8.  2020 | | 8 N/A