Všechny hry s motivem South Parku

Dnes vám přinášíme kolekci deseti freewarových her na téma South Park. Jsou to vpravdě jednoduché hříčky, žádné tuhé 3D akční řežby ve kterých bude stříkat realisticky rudá krev a létat realisticky slizká střeva, to prosím vezměte navědomí, pokud se rozhodnete některou z nich stáhnout. Protože i tak za to některé z nich určitě stojí.
Všechny hry s motivem South Parku
Dnes vám přinášíme kolekci deseti freewarových her na téma South Park. Jsou to vpravdě jednoduché hříčky, žádné tuhé 3D akční řežby ve kterých bude stříkat realisticky rudá krev a létat realisticky slizká střeva, to prosím vezměte navědomí, pokud se rozhodnete některou z nich stáhnout. Protože i tak za to některé z nich určitě stojí.

Cartman Commando
Soubor: sp_commando.zip

Velikost: 478 kB

Jedná se vlastně o soubor pěti menších hříček zovoucích se "Kill Kenny", "Sally Smothers", "Scuzzle-his-butt!", "Regis and Kathy Who?" a "Route 666". V Kill Kenny musíte (překvapivě) zabít Kennyho na jeho cestě ze školy domů co možná nejvícekrát - máte určitý časový limit a k tomu hned několik zbraní o daném počtu nábojů - základem je brokovnice, po ní jde pistol, pistol s tlumičem, bazooka, granáty a miny. U hříčky Sally Smothers jde o následující: vaše elitní jednotka sestávající z jednoho muže (Cartmana, lidi, Cartmana...) cestuje do Etiopie, aby zachránila živořící obyvatelstvo této země. Veškerou humanitární pomoc si totiž zabrala ukrutnice Sally Smothersová, a nedá ji jen tak bez boje. Vaším úkolem je Sally najít a zničit. Je to něco na způsob starých dobrých "kovbojek" - Sally se střídavě objevuje na různých místech nakresleného pozadí a vy ji musíte sestřelovat. "Scuzzle-his-butt!" je název hříčky, ve které musíte dostat Monstrum s nohou Patrika Duffyho - které však urputně brání křehký Stan... musíte tedy zastřelit Monstrum, ale ne Stana. K dispozici máte pistol, dynamit a brokovnici. Na dynamit pozor, Stana to může roztrhat ani nemrknete ;). Předposlední minigamesa, Regis and Kathy Who?, se zaobírá jistou Kathy Lee Giffordovou, jenž docela citově zruinovala vašeho učitele Pana Garrisona, a která se pohybuje kdesi v davu a vy máte za úkol ji zneškodnit (samozřejmě). Může vám to dost pomoct co se týká prospěchu, nezapoměňte na to! :) Poetický název Route 666 patří asi relativně "nejsložitější" gamese v tomhle balíku - máte totiž za úkol svým 66mm kanónem zničit pekelného Damiena. Není to nic jednoduchého, to mi věřte - jediná jeho střela je pro vás smrtící, zatímco vašich 25 střel na něj nemusí ani vyzbýt... Jednak je dost odolný, jednak se velmi rychle pohybuje, a ač se můžete pohybovat i vy, vskutku jde o poměrně složitou proceduru.

Tak to bychom měli... ještě dodám že je k dispozici i docela zajímavý tréninkový prostor, ve kterém můžete své komando připravit na všechny další akce.

South Park Asteroid Bash
Soubor: sp_asteroid.zip

Velikost: 574 kB

Skutečně velice jednoduchá a primitivní gameska, která toho s prostředím SP nemá, vyjma obrázku Aika, nebo jak se ten prťous jmenuje, v úvodu, příliš společného. Přesto je to občas docela zábava, vzít raketku vzhledem připomínající modrý kosočtverec obdarovaný dvěma ohnivými koulemi (fakt;) a vyhýbat se dotírajícím asteroidům, které se neustále objevují uprostřed obrazovky.

Feed Starvin Marvin
Soubor: sp_feed.zip

Velikost: 615 kB

Ač jednoduchá, přesto dokonale zábavná hříčka od jistého Matthewa Crosty (mimochodem od něj je většina her, které vám tu dnes nabízíme). Jejím principem je, jak název napovídá, nasytit hladovějícího Marvina. Marvin s chaoticky pohybuje v dolní částí obrazovky (či spíše herního okénka), zatímco vy jste "božská ruka" (šipka) v nahoře mracích, která stiskem mezerníku sesílá dolů na zem tuny jídla v podobě hranolek a hamburgerů. Samozřejmě, že musíte trefit Marvina, jehož "indikátor hladovosti" se nikdy nesmí dostat na hodnotu 100 a naopak by měl dosáhnout nuly. Na to máte celou jednu minutu a neomezený počet jídla. Možná se to takhle nezdá, ale opravdu je to docela prča... A když se k vám ještě přidá druhý hráč (hra podporuje "multiplayer";), máte o zábavu na pár (desítek) minut postaráno. Sice se možná budete tlačit u klávesnice, ale hrávali jsme kdysi takhle (sice jinou gamesku) i tři...

South Park Golf
Soubor: sp_golf.zip

Velikost: 894 kB

Velice pěkně vyhlížející golfík, ve kterém můžete hrát za Cartmana, Kennyho, Kylea nebo Stana (jejich úvodní podobizny jsou fakt k popukání:). Účelem hry je samozřejmě dostat míček do díry na co nejmenší počet úhozů. K dispozici máte golfové vozítko, trénovací plochu, šampionát, hned několik různých hřišť a poměrně přehledný interface, který zobrazuje sílu úder, jeho směr, sílu větru, typ hole, a další (po)drobnosti. Chvíli sice trvá, než se to všechno pořádně naučíte, pochopíte, procvičíte, ale jakmile to zvládnete, čeká vás vcelku kvalitní zábava přístupná i pro dva hráče!

South Park Invaders
Soubor: sp_invaders.zip

Velikost: 588 kB

Naprosto klasická variace na stejně tak naprosto klasické Space Invaders - dole máte něco (v tomto případě postavičku ze South Parku) co sestřeluje roj střílejících a pohybujících se ufounů nahoře. Vy se samozřejmě můžete taktéž pohybovat, abyste se mohli vyhýbat smrtonosným střelám ufounů. Čím více jich sestřelíte, tím níž a rychleji nad vámi budou létat. To, že v tomto případě střílejí růžové lístečky nijak neusnadňuje vaši pozici živého terče... Čím déle vydržíte a čím více ufounů sestřelíte, tím lepší budete mít score.

South Park Mario
Soubor: sp_mario.zip

Velikost: 946 kB

Nu, těžko o tomhle něco psát. Je to v podstatě starý dobrý Mario, jen s tou změnou, že hlavní postavička nevypadá a nechová se a neumírá jako Mario, ale jako Kenny. Všechno ostatní je s původní Mariovskou gamesou zcela totožné, včetně docela pěkné grafiky (Kenny se ovšem bohužel občas na některých místech nepříjemně zasekává). Dokonce i ty životy máte na začátku jenom tři :). Hru lze sejvovat, ovšem až poté, co se dostanete do třetího levelu. Což bylo pro mě, člověka, který nehrál podobnou hru již drahnou dobu (Naposledy snad před... třemi měsíci na školním výletě? Jó, to byla ta vožíračka, už vím:), docela fuška. Přesto... je to v zásadě Mario jako lusk, což znamená zábavu na dlouhé hodiny.

South Park A-Noid
Soubor: sp_arkanoid.zip

Velikost: 1210 kB

Kdo by neznal Arkanoid, tu stařešinskou, geniálně jednoduchou gamesku, která nemálo zarputilým hráčům málem přinesla smrt upařením. A o co byla jednodušší, než ty dnešní Diabla a Starcraftové... No nic, ty časy jsou už pryč, však můžeme si je alespoň teskně připomínat. Například touto výbornou hříčkou. Všechno, všechno, úplně všecičko má v tomhle klonu Arkanoidu vzhled postaviček ze South Parku. Snad jen laserové střely jsou výjimka... No, tím jsem naznačil, že podobně jako v mnoha předchozích (a mnoha následujících) -noidech tu máme jisté specialitky, které občas vypadnou ze "sestřelené" postavičky (krychličky, kuličky, atd.). Jednou je to třeba ten zmíněný laser (kterým se dá celá hra dohrát neuvěřitelně rychle;), jindy zase delší odrážecí tyčinka. Na konci si samozřejmě zapíšete svoje score do tabulky (tedy pokud jste dosáhli takové hodnoty, která by byla hodna zapsání) a tak můžete časem pozorovat, jak se stále a stále zlepšujete (nebo zhoršujete;). Dvěma slovy: skvělá zábava (i když se ten míček odráží trochu divně...;).

South Park Robotron
Soubor: sp_robotron.zip

Velikost: 1009 kB

Ach... (hluboký povzdech) další nesmrtelná klasika. Robotron. To vy už, děti, neznáte. To bylo tehdá, v těch dávných letech, když 512KB paměti bylo ještě mnoho a 20MB hard-disky byly vrcholem veškeré počítačové technologie. Tehdy, a možná ještě mnohem dříve, se hrály takové hry, jako byl Robotron. Princip je jednoduchý: jste uprostřed davu, který se vás snaží zničit/zabít/sežrat... Vy jim musíte všem uniknout a pokud možno jim jejich zočíplanoucí nenávist oplatit... tuhou střelbou. Jistě, dav se na jednom místě (rozuměj v jednom levelu) stále rozrůstá, ale to nemůže pokračovat do nekonečna. Časem prostě uznají, že na tebe jsou příliš krátcí a přemístí se na jiné místo (level). Tam jich bude víc, budou příbývat delší dobu, budou tužší, a vůbec TY zažiješ zase o něco pekelnější chvilky. Ale TY jsi silný Cartmene a dokážeš to, dokážeš se probít těmi pěti úrovněmi a nakonec jim všem (úplně všem, všem Kylům, Kennyům, Stanům, a dalším a dalším) nakopat prd**!!!

Je škoda, že je tahle gameska tak pomalá... sice už nemám žádné dělo, ale těch 192MB RAM by přeci jen mohlo něco dělat, ne? Absolutně nechápu, jak se tohle může sekat (a seká se to docela často!).

South Park Air Hockey
Soubor: sp_airhockey.zip

Velikost: 564 kB

Znáte tu skvělou hru, kterou dnes často mívají po barech... hrají to dva hráči na hladkém stole, v rukou drží jakési placky, kterými odrážejí podobně plackovitý puk a snaží se ho dostat do žlábků na protější straně. Jo, říká se tomu Air Hockey, odborně. Mno, tak o jeho historii vůbec nic nevím, až na to, že už drahnou dobu se objevuje i v počítačovém zpracování. Ještě za dřevních dob PC jsem to hrál na jakémsi dnes již jistě starožitném Applu, a docela mě to chytlo. Je to zábava jak v normální, tak i virtuální podobě, to mi věřte. A byl by v tom čert, kdyby někdo něco podobného nezpracoval i do podoby South Park gamesy... A tak to tu máme. South Park Air Hockey je stejně zábavný, jako kterýkoliv jiný Air Hockey. Pravda, má sice nějaké ty mušky, jako třeba ne úplně vychytané odrážení puku - občas se zasekává a dělá jiné roztodivné kousky, ale co. Je to free gamesa a tak nemůže být dokonalá.

South Park Snowboarding
Soubor: sp_snowboard.zip

Velikost: 331 kB

První snowboarďáckou hru jsem kdysi dávno zažil na takové té ohromné černé "noname" konzoli, (byly to prostě "videohry"), kterou prodávali čonci asi na každém tržišti. SPS neboli South Park Snowboarding se od té krásné staré pářky vlastně vůbec nijak neliší - až na o něco málo hezčí grafiku (onehdá byl rozdíl mezi stromečkem a snowboardistou cca 3 pixely...).

Dneska je snowboardistou vcelku snadno rozpoznatelný Kenny, který se snaží prokličkovat mezi podobně snadno rozpoznatelnými stromy. Jak se mu to bude dařit, to už je jen na vás... vlastně ještě možná na vašem oponentovy, pokud si vybere taktéž postavičku Kennyho ;).


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |