Vstupte do světa snů v Myst Online

Koncem letošního května oznámila společnost UbiSoft, že se stala finančním patronem jednoho z nejnadějnějších online projektů poslední doby, totiž titulu Myst Online. Světy z legendární adventury Myst v ní budou přepracovány do kompletně 3D prostředí určeného pro stovky a tisíce hráčů. Jedním z nich můžete být právě vy!
Vstupte do světa snů v Myst Online

Za tímto velmi nadějným a vskutku ambiciózním projektem stojí společnost Cyan Worlds. Tu založili již v roce 1987 bratři Rand a Robyn Millerovi. Zprvu se jednalo o softwarovou společnost produkující zábavné hry pro děti - jako jedna z prvních společností ale už tehdy Cyan využívala kapacity CD-ROM disků, v té době nejnovějšího a média na trhu. Bratři Millerovi v podstatě vytvořili zcela nový druh zábavy - interaktivní hry. Byli za tento výdobytek také patřičně odměněni nespočetnými oceněními a samozřejmě i vysokým odbytem svých produktů.

V roce 1991 začali v Cyanu práce na dnes již kultovním Mystu, hře, která měla rozšířit hranice počítačové zábavy. Cílem tvůrců bylo využít svých předchozích zkušeností z tvorby her pro děti k vytvoření zcela nového světa postaveného od samotných základů tak, aby plně využíval tehdy obrovský potenciál CD-ROM média. Výsledky jejich práce byly opět oslňující - Myst a jeho (o několik let starší) následovník Riven dohromady prodali více než 10 milionů kusů krabic na celém světě, což dělá zisk nějakých 250 milionů dolarů. Jednoznačně lze tedy tvrdit, že tyto hry patří mezi nejprodávanější PC tituly všech dob.

Nyní se pionýrští tvůrci ze společnosti Cyan Worlds pouštějí opět do nového dobrodružství, které má hráčům otevřít další dveře do říše Nepředstavitelného. Pracují totiž už nějaký ten pátek na hře Myst Online, masivně multiplayerové online adventuře zasazené do persistentního (stálého/neměnného) světa vycházejícího ze série Myst. Gigantický potenciál ukrývající se v tomto projektu si uvědomili manažeři společnosti UbiSoft a rozhodli se jej finančně podpořit. Jako jedna z mála dnes připravovaných online her má tedy Myst Online již předem zaručeného vydavatele a její spuštění je tak téměř naprosto jisté. Otázkou je pouze ono obligátní "Kdy?".

 

 

Jak se bude Myst Online hrát? To opravdu není lehké předem odhadnout. Jisté je, že se nebude jednat o nic podobného titulům jako Asheron`s Call, Everquest nebo Dark Ages of Camelot. V Myst Online rozhodně nebude stát boj na prvním místě - pokud tam vůbec bude přítomen. Primárním herním úkolem totiž bude, podobně jako v "off-line!" verzích, průzkum a interakce s ostatními hráči. Rand Miller, jeden z duchovních otců původního Mystu, však dodává, že se nebude jednat o žádné "masové vycházky" čítající desítky a stovky jedinců. On se na masivně multiplayerové hry dívá tak trochu jinak. Tvrdí, že to co hráči chtějí jsou za prvé: stále nové věci - každý večer nové světy, možnosti kam jít a co dělat. Za druhé: ono objevování by mělo probíhat pouze v malých skupinkách relativně malého počtu přátel.

Má pravdu? Nemá pravdu? To zatím nikdo neví - popravdě ale musím přiznat, že ta jeho idea mi vůbec není vzdálená. Co vám?

 

Myst Online bude velmi, velmi odlišná online hra. Nebude počítat se žádnými atributy postavy, žádné RPG charakteristiky. Nebudou zde existovat peníze, v podstatě tady vůbec nepůjde o nějaké soutěžení. Hráči budou prozkoumávat stále nové a přibývající světy, řešit v nich hádanky a setkávat se s přáteli. Mezi jednotlivými světy pak bude možné cestovat za pomoci knih známých z původní série.

Zatím nebylo oficiálně ohlášeno jakým způsobem bude hra financována, ale UbiSoft s Cyan Worlds už jistě něco společně kutí a že by hra byla zadarmo, o tom si můžete nechat jen zdát. Stane se Myst Online první hrou, která přitáhne skutečné masy hráčů? Převálcuje všechny ostatní online hry svou jednoduchostí a nenásilností? Anebo naopak zapadne v prach herních dějin? Odpověď na tyto otázky se snad dozvíme koncem roku 2003, kdy má být celá "mašinérie" spuštěna. Co lze ovšem už nyní potvrdit zcela jednoznačně je, že grafika bude (ne)skutečně úžasná!

Oficiální stránky: http://www.mystonline.com/
Výrobce: Cyan Worlds
Vydavatel: UbiSoft


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A