Vy parchanti! Zabili pana prezidenta!

O Mythic Entertainment jsem zde psal již včera, byť jsem to explicitně nezmínil. Mluvili jsme totiž o hře Dark Age of Camelot, hře, která těží mnoho z tajemné atmosféry rytířů kulatého stolu. Jsme o den dál a Mýtici ohlašují titul ID4 online. Že se bude nakonec ale jednat o epickou akční hru, to jsem skutečně netušil. Jak bych také mohl?
Vy parchanti! Zabili pana prezidenta!
O Mythic Entertainment jsem zde psal již včera, byť jsem to explicitně nezmínil. Mluvili jsme totiž o hře Dark Age of Camelot, hře, která těží mnoho z tajemné atmosféry rytířů kulatého stolu. Jsme o den dál a Mýtici ohlašují titul ID4 online. Že se bude nakonec ale jednat o epickou akční hru, to jsem skutečně netušil. Jak bych také mohl?

ID4 online je již od prvního pohledu hrou akčně simulátorovou, byť se o ni oficiální mluví jako o 3D akční hře založené na principy arén. Úkoly, jakmile se jednou ocitnete uprostřed arény, jsou jasné – vyhrát Je s podivem, jak se podařilo tvůrcům navléknout příběh tak velkého sci-fi, jakým původní ID4 je, do podoby akční hry tohoto kalibru. Jediný rozdíl je v časovém posunu oproti filmu – hra se odehrává mnoho generací poté, co skončila bitva tolik barvitě líčená filmem; lidé se naučili z trosek mimozemských talířů získat jejich technologii, což ihned použili ke své obraně. Pochopitelně, i útoku.

ID4 OnlineID4 Online

ID4 Online

Hrajete-li za lidi, budete se muset se svou armádou vydat navzdory nepřátelskému odporu a rozmetat sídlo těchto takzvaných inteligencí (nezapomínejte, že již lidé umí to, co ufoni). Bojovat se bude na orbitech mnoha významných planet naší, ale i cizích galaxií. Poznáte, jaké je to pohlížet od Slunce na Zemi, zblízka uvidíte, jak přesně vypadají krátery v mořích na Měsíci a v prstencích Saturna se ujistíte o svých schopnostech manévrovat svou loď. Centrum nepřátelského odporu ale bude samozřejmě na Marsu. Když marťané, tak na Marsu.

Hru bude moci naráz hrát až dvacet lidí všemi možnými způsoby propojení (LAN, IPX, TCP/IP, …). Při pomyšlení, že to všechno bude vlastně first person shooter, jímají mě zajímavé myšlenky, jako například – bude to dobrá hra? Jaká vlastně bude? Tyto a nejenom tyto otázky možná nyní budou zajímat i vás. A víte, že se vám nedivím?

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |