Vydejte se do světa vyprahlých pouští a bezbřehé anarchie

Zřejmě mnoho z vás četlo slavnou hexalogii (tj. 6 dílů) Duna od jednoho z mistrů sci-fi žánru, Franka Herberta. Byl to on, kdo vytvořil jeden z nejvíce fascinujících světů, jaké kdy v literatuře spatřily světlo světa. Svět předaleké budoucnosti, ve které lidstvo ovládá vesmír, jaký dnes ani neznáme, ovšem na druhou stranu je také ono samo, lidstvo, ovládáno – na planetě Duna.
Vydejte se do světa vyprahlých pouští a bezbřehé anarchie
Zřejmě nemnoho z vás četlo slavnou hexalogii (tj. 6 dílů) Duna od jednoho z mistrů sci-fi žánru, Franka Herberta. Byl to on, kdo vytvořil jeden z nejvíce fascinujících světů, jaké kdy v literatuře spatřily světlo světa. Svět předaleké budoucnosti, ve které lidstvo ovládá vesmír, jaký dnes ani neznáme, ovšem na druhou stranu je také ono samo, lidstvo, ovládáno. A to látkou zvanou koření, která se vyskytuje na jediné planetě - Duně. Asi se divíte, proč vám tady vykládám něco o nějakých knihách. Tak tedy, jistá norská společnost si totiž vzala z tohoto veledíla notnou dávku inspirace, a jala se vytvořit online RPG hru, založenou právě na takovémto prostředí. Sice změnila jména, ovšem základ zůstává stejný. Ta hra se jmenuje Anarchy Online.

Anarchy OnlineAnarchy Online

Z koření se stalo Notum a z Duny planeta Rubi-Ka. Tentokrát dokonce máme i přesné určení času - rok 29 475 A.D. - což už je docela dost. Technologie pokročila neuvěřitelně daleko. V podstatě celé lidstvo je nyní závislé na nanotechnologii. To jsou takoví malí pitvorní robůtci, kteří dokáží dělat v podstatě všechno - právě proto, že jsou tak malí (řádově velikosti molekuly). Problém s nimi je, že když je necháte bez dozoru, začnou se nekontrolovatelně rozmnožovat (v kterémžto směru jsou velmi podobní lidem :). Pro kontrolu jejich výroby a množení je zapotřebí Notum, ona látka, která se vyskytuje pouze na planetě Rubi-ka. Nanoboty nelze vyrábět jen tak na koleně, to je samozřejmě možné pouze v obrovských výrobních kapacitách. Nanotechnologii má patentovánu společnost Omni-Tek. Tedy, on má Omni-Tek patentováno v podstatě skoro úplně všechno, protože Omni-Tek je zřejmě ta největší "soukromá" společnost, jakou kdy kdo vytvořil, protože zaměstnává, dle posledních propočtů, přibližně 282 miliard lidí a ovládá kolem 10 milionů solárních systémů.

Anarchy OnlineAnarchy Online

Samozřejmě, že je po vzoru našeho Microsoftu rozdělena na několik divizí, které se zabývají různými odvětvími ... vlastně čehokoliv. Vědy, průmyslu, armády, společnosti. Omni-Tek je takový Velký bratr budoucnosti, který tu s námi přebývá již několik desítek tisíciletí (cca 25, tj. od doby, kdy si nechal patentovat nanotechnologii). Samozřejmě existuje opozice Omni-Teku. Jak několik dalších hyperkorporací, tak na samotné pl. Rubi-ka i různé klany a rebelové. Je jich vskutku mnoho, ale jejich boj je pouze partyzánský. Asi něco jako Fremeni v Duně. Vůdci nejvýznamnějších klanů zasedají v tzv. Koncilu Pravdy. Tam organizují svůj boji proti Omni-Teku. Nejznámějšími klany jsou Strážci (Sentinels), Nový úsvit (New Dawn) a Rytíři (The Knights). Každý z nich si volí svůj způsob boje - Strážci neváhají použít jakéhokoliv násilí k dosažení cíle, naopak Nový úsvit se přiklání k mírnější cestě. Rytíři žijí a jednají podle starodávného středověkého rytířského kodexu.

Anarchy OnlineAnarchy Online

Vy se jako hráči budete muset rozhodnout, zda se přidáte ke straně dobra - tedy k odboji, nebo k Omni-Teku, abyste vyčistili planetu Rubi-ka od nepříjemných obtěžovačných chudáků. Ještě je tu ale možnost být neutrální, pro což se jistě rádi rozhodnou odvěcí desperáti. Jakmile si toto rozhodnete, vyberete si postavu, která vás bude ve hře reprezentovat, a přiřadíte jí jednu z mnoha profesí (voják, doktor, zloděj, obchodník, technik a další) načež se budete snažit vylepšovat její dovednosti (skills) - každá profese má samozřejmě jiné. Dále jsou tu ještě schopnosti (abilities), těch je šest - síla, výdrž, hbitost, inteligence, vnímání, psychika a má je každá postava. Ty se také budou postupem času, jak budete nabývat zkušeností a s nimi i levelů, vylepšovat. Jak divné, autoři se zřejmě silně inspirovali také Falloutem.

Anarchy OnlineAnarchy Online

O téhle hře by se dalo referovat ještě velmi dlouze, protože jako jedna z prvních masivně multiplayerových RPG nabízí opravdu do posledního detailu propracovaný příběh, a ještě k tomu příběh, který má kořeny v jedné z nejlepších science-fiction sérií všech dob. Tenhle vskutku gigantický projekt má jistojistě obrovskou šanci na úspěch, a já mu ho jen přeji, protože něco takového se hned tak nevidí. Rozhodně doporučuji navštívit stránky této hry na adrese http://www.anarchyonline.com/.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A