Vyhrajte 100 000 korun v soutěži s Becherovkou

Stejně jako loni, i v roce 2001 se budou moci tvůrci původních počítačových her utkat v soutěži BECHER GAME, tentokrát o hlavní ceny ve výši 100 000 Kč, 50 000 Kč a 25 000 Kč. Dalších dvacet účastníků pak získá velký dárkový balík od firmy Jan Becher.
Vyhrajte 100 000 korun v soutěži s Becherovkou
Také v roce 2001 se budou moci tvůrci počítačových her utkat v soutěži BECHER GAME, tentokrát o hlavní ceny ve výši 100 000 Kč, 50 000 Kč a 25 000 Kč. Dalších dvacet účastníků pak získá velký dárkový balík od firmy JAN BECHER.

Společnost JAN BECHER totiž od 1. května vyhlásila druhý ročník této soutěže, do níž může každý autor počítačové hry přihlásit svůj výtvor. Hlavní podmínka je jednoduchá – hra musí obsahovat prvky jednoho nebo více produktů firmy JAN BECHER – Becherovky, Betonu, Limetu a Rapidu.

Druhý ročník soutěže má vedle většího počtu peněžitých cen (v roce 2000 pouze 100 000 Kč za první místo) i další novinky. Hlavní z nich je složení poroty, která bude hry hodnotit. Účast v porotě přislíbili přední zástupci herních magazínů a serverů, výrobců počítačových her i obecných počítačových časopisů a serverů. Konkrétně budou zaslané hry hodnotit například zástupci magazínů GameStar, Chip, ComputerWorld, E-biz nebo serverů Doupe.cz, Bonusweb.cz, Zive.cz a Lupa.cz. Krome toho bude clenem poroty Petr Vochozka, spolumajitel společnosti Illusion Softworks, která vyprodukovala hry, jako například Hidden & Dangerous nebo Flying Heroes a dnes již patří mezi celosvětově uznávané vývojářské týmy.

Autoři vítězných her se budou moci s členy poroty osobně seznámit během předávání cen a kdoví, třeba se jejich účast v soutěži stane nástupním můstkem pro jejich budoucí kariéru v oboru počítačových her.

„Český herní průmysl se již dnes nemá v porovnání se zahraničím za co stydět. Hry, jako je v tuto chvíli připravovaná MAFIA, mohou směle soutěžit s největšími „peckami“ světových firem. Doufáme, že BECHER GAME 2001 pomůže najít další skryté talenty a posune český herní průmysl zase o kus dál. A samozřejmě chceme, aby se všichni, kdo počítačové hry rádi hrají, u výsledků naší soutěže dobře pobavili,“ říká k tomu David Binar, manažer komunikace společnosti JAN BECHER.

Soutěž BECHER GAME 2001 začíná 1. května 2001 a konečným termínem pro zaslání her je poslední říjen 2001. Podrobná pravidla soutěže a možnost on-line registrace jsou k dispozici na http://game.janbecher.cz.

V roce 2000 do soutěže její účastníci poslali celkem 29 her (které jsou jako freeware k dispozici na http://game.janbecher.cz) a zvítězil tříčlenný tým z Brna pod názvem Enteron ve složení Jan Kottman, Tomáš Nevrtal a Vít Nováček se svou adventurou „Zázračný lék“. Adventura Zázračný lék v sobě kombinuje 2D a 3D prvky. Hlavní postavou je Pepa Bechr, který musí do svých rukou získat zázračný lék – Becherovku - a zachránit tak svět. Rezenzi hry si můžete přečíst na adrese http://www.doupe.cz/r-art.asp?id=8314.

Na serveru Doupě.cz jsou k dispozici také recenze na další hry z minulého ročníku. Server Vypalcd.cz nabízí vypálení těchto her na CDROM.

Doupě komentuje: Nemýlili jsme se, když jsme loni věštili soutěži s hrami na motivy určitého sponzora velkou budoucnost. Po roce, který přinesl spoustu nového, se soutěž s Becherovkou dostává do nové podoby, s většími cenami, větší mediální podporou a rozsáhlou porotou, která bude jednotlivé tituly hodnotit a společně pak i vyhlásí vítěze (členy poroty je i server Doupě).

Pokud se domníváte, že jste schopni vytvořit zajímavou počítačovou hru, neváhejte ji odeslat pořadatelům soutěže – možnost získat výhru je velice velká, pokud zvážíme, že loni se soutěže zúčastnilo 29 titulů. Řekněme to kulantně – není co ztratit.

Váš názor Další článek: Dungeon Siege – nejnadějněji vypadají RPG tohoto roku

Témata článku: , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy