Vyhrajte 100 000 korun v soutěži s Becherovkou

Stejně jako loni, i v roce 2001 se budou moci tvůrci původních počítačových her utkat v soutěži BECHER GAME, tentokrát o hlavní ceny ve výši 100 000 Kč, 50 000 Kč a 25 000 Kč. Dalších dvacet účastníků pak získá velký dárkový balík od firmy Jan Becher.
Vyhrajte 100 000 korun v soutěži s Becherovkou
Také v roce 2001 se budou moci tvůrci počítačových her utkat v soutěži BECHER GAME, tentokrát o hlavní ceny ve výši 100 000 Kč, 50 000 Kč a 25 000 Kč. Dalších dvacet účastníků pak získá velký dárkový balík od firmy JAN BECHER.

Společnost JAN BECHER totiž od 1. května vyhlásila druhý ročník této soutěže, do níž může každý autor počítačové hry přihlásit svůj výtvor. Hlavní podmínka je jednoduchá – hra musí obsahovat prvky jednoho nebo více produktů firmy JAN BECHER – Becherovky, Betonu, Limetu a Rapidu.

Druhý ročník soutěže má vedle většího počtu peněžitých cen (v roce 2000 pouze 100 000 Kč za první místo) i další novinky. Hlavní z nich je složení poroty, která bude hry hodnotit. Účast v porotě přislíbili přední zástupci herních magazínů a serverů, výrobců počítačových her i obecných počítačových časopisů a serverů. Konkrétně budou zaslané hry hodnotit například zástupci magazínů GameStar, Chip, ComputerWorld, E-biz nebo serverů Doupe.cz, Bonusweb.cz, Zive.cz a Lupa.cz. Krome toho bude clenem poroty Petr Vochozka, spolumajitel společnosti Illusion Softworks, která vyprodukovala hry, jako například Hidden & Dangerous nebo Flying Heroes a dnes již patří mezi celosvětově uznávané vývojářské týmy.

Autoři vítězných her se budou moci s členy poroty osobně seznámit během předávání cen a kdoví, třeba se jejich účast v soutěži stane nástupním můstkem pro jejich budoucí kariéru v oboru počítačových her.

„Český herní průmysl se již dnes nemá v porovnání se zahraničím za co stydět. Hry, jako je v tuto chvíli připravovaná MAFIA, mohou směle soutěžit s největšími „peckami“ světových firem. Doufáme, že BECHER GAME 2001 pomůže najít další skryté talenty a posune český herní průmysl zase o kus dál. A samozřejmě chceme, aby se všichni, kdo počítačové hry rádi hrají, u výsledků naší soutěže dobře pobavili,“ říká k tomu David Binar, manažer komunikace společnosti JAN BECHER.

Soutěž BECHER GAME 2001 začíná 1. května 2001 a konečným termínem pro zaslání her je poslední říjen 2001. Podrobná pravidla soutěže a možnost on-line registrace jsou k dispozici na http://game.janbecher.cz.

V roce 2000 do soutěže její účastníci poslali celkem 29 her (které jsou jako freeware k dispozici na http://game.janbecher.cz) a zvítězil tříčlenný tým z Brna pod názvem Enteron ve složení Jan Kottman, Tomáš Nevrtal a Vít Nováček se svou adventurou „Zázračný lék“. Adventura Zázračný lék v sobě kombinuje 2D a 3D prvky. Hlavní postavou je Pepa Bechr, který musí do svých rukou získat zázračný lék – Becherovku - a zachránit tak svět. Rezenzi hry si můžete přečíst na adrese http://www.doupe.cz/r-art.asp?id=8314.

Na serveru Doupě.cz jsou k dispozici také recenze na další hry z minulého ročníku. Server Vypalcd.cz nabízí vypálení těchto her na CDROM.

Doupě komentuje: Nemýlili jsme se, když jsme loni věštili soutěži s hrami na motivy určitého sponzora velkou budoucnost. Po roce, který přinesl spoustu nového, se soutěž s Becherovkou dostává do nové podoby, s většími cenami, větší mediální podporou a rozsáhlou porotou, která bude jednotlivé tituly hodnotit a společně pak i vyhlásí vítěze (členy poroty je i server Doupě).

Pokud se domníváte, že jste schopni vytvořit zajímavou počítačovou hru, neváhejte ji odeslat pořadatelům soutěže – možnost získat výhru je velice velká, pokud zvážíme, že loni se soutěže zúčastnilo 29 titulů. Řekněme to kulantně – není co ztratit.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |