Vyhrajte 100 000 korun v soutěži s Becherovkou

Stejně jako loni, i v roce 2001 se budou moci tvůrci původních počítačových her utkat v soutěži BECHER GAME, tentokrát o hlavní ceny ve výši 100 000 Kč, 50 000 Kč a 25 000 Kč. Dalších dvacet účastníků pak získá velký dárkový balík od firmy Jan Becher.
Vyhrajte 100 000 korun v soutěži s Becherovkou
Také v roce 2001 se budou moci tvůrci počítačových her utkat v soutěži BECHER GAME, tentokrát o hlavní ceny ve výši 100 000 Kč, 50 000 Kč a 25 000 Kč. Dalších dvacet účastníků pak získá velký dárkový balík od firmy JAN BECHER.

Společnost JAN BECHER totiž od 1. května vyhlásila druhý ročník této soutěže, do níž může každý autor počítačové hry přihlásit svůj výtvor. Hlavní podmínka je jednoduchá – hra musí obsahovat prvky jednoho nebo více produktů firmy JAN BECHER – Becherovky, Betonu, Limetu a Rapidu.

Druhý ročník soutěže má vedle většího počtu peněžitých cen (v roce 2000 pouze 100 000 Kč za první místo) i další novinky. Hlavní z nich je složení poroty, která bude hry hodnotit. Účast v porotě přislíbili přední zástupci herních magazínů a serverů, výrobců počítačových her i obecných počítačových časopisů a serverů. Konkrétně budou zaslané hry hodnotit například zástupci magazínů GameStar, Chip, ComputerWorld, E-biz nebo serverů Doupe.cz, Bonusweb.cz, Zive.cz a Lupa.cz. Krome toho bude clenem poroty Petr Vochozka, spolumajitel společnosti Illusion Softworks, která vyprodukovala hry, jako například Hidden & Dangerous nebo Flying Heroes a dnes již patří mezi celosvětově uznávané vývojářské týmy.

Autoři vítězných her se budou moci s členy poroty osobně seznámit během předávání cen a kdoví, třeba se jejich účast v soutěži stane nástupním můstkem pro jejich budoucí kariéru v oboru počítačových her.

„Český herní průmysl se již dnes nemá v porovnání se zahraničím za co stydět. Hry, jako je v tuto chvíli připravovaná MAFIA, mohou směle soutěžit s největšími „peckami“ světových firem. Doufáme, že BECHER GAME 2001 pomůže najít další skryté talenty a posune český herní průmysl zase o kus dál. A samozřejmě chceme, aby se všichni, kdo počítačové hry rádi hrají, u výsledků naší soutěže dobře pobavili,“ říká k tomu David Binar, manažer komunikace společnosti JAN BECHER.

Soutěž BECHER GAME 2001 začíná 1. května 2001 a konečným termínem pro zaslání her je poslední říjen 2001. Podrobná pravidla soutěže a možnost on-line registrace jsou k dispozici na http://game.janbecher.cz.

V roce 2000 do soutěže její účastníci poslali celkem 29 her (které jsou jako freeware k dispozici na http://game.janbecher.cz) a zvítězil tříčlenný tým z Brna pod názvem Enteron ve složení Jan Kottman, Tomáš Nevrtal a Vít Nováček se svou adventurou „Zázračný lék“. Adventura Zázračný lék v sobě kombinuje 2D a 3D prvky. Hlavní postavou je Pepa Bechr, který musí do svých rukou získat zázračný lék – Becherovku - a zachránit tak svět. Rezenzi hry si můžete přečíst na adrese http://www.doupe.cz/r-art.asp?id=8314.

Na serveru Doupě.cz jsou k dispozici také recenze na další hry z minulého ročníku. Server Vypalcd.cz nabízí vypálení těchto her na CDROM.

Doupě komentuje: Nemýlili jsme se, když jsme loni věštili soutěži s hrami na motivy určitého sponzora velkou budoucnost. Po roce, který přinesl spoustu nového, se soutěž s Becherovkou dostává do nové podoby, s většími cenami, větší mediální podporou a rozsáhlou porotou, která bude jednotlivé tituly hodnotit a společně pak i vyhlásí vítěze (členy poroty je i server Doupě).

Pokud se domníváte, že jste schopni vytvořit zajímavou počítačovou hru, neváhejte ji odeslat pořadatelům soutěže – možnost získat výhru je velice velká, pokud zvážíme, že loni se soutěže zúčastnilo 29 titulů. Řekněme to kulantně – není co ztratit.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A