Vyhrajte 100 000 korun v soutěži s Becherovkou

Stejně jako loni, i v roce 2001 se budou moci tvůrci původních počítačových her utkat v soutěži BECHER GAME, tentokrát o hlavní ceny ve výši 100 000 Kč, 50 000 Kč a 25 000 Kč. Dalších dvacet účastníků pak získá velký dárkový balík od firmy Jan Becher.
Vyhrajte 100 000 korun v soutěži s Becherovkou
Také v roce 2001 se budou moci tvůrci počítačových her utkat v soutěži BECHER GAME, tentokrát o hlavní ceny ve výši 100 000 Kč, 50 000 Kč a 25 000 Kč. Dalších dvacet účastníků pak získá velký dárkový balík od firmy JAN BECHER.

Společnost JAN BECHER totiž od 1. května vyhlásila druhý ročník této soutěže, do níž může každý autor počítačové hry přihlásit svůj výtvor. Hlavní podmínka je jednoduchá – hra musí obsahovat prvky jednoho nebo více produktů firmy JAN BECHER – Becherovky, Betonu, Limetu a Rapidu.

Druhý ročník soutěže má vedle většího počtu peněžitých cen (v roce 2000 pouze 100 000 Kč za první místo) i další novinky. Hlavní z nich je složení poroty, která bude hry hodnotit. Účast v porotě přislíbili přední zástupci herních magazínů a serverů, výrobců počítačových her i obecných počítačových časopisů a serverů. Konkrétně budou zaslané hry hodnotit například zástupci magazínů GameStar, Chip, ComputerWorld, E-biz nebo serverů Doupe.cz, Bonusweb.cz, Zive.cz a Lupa.cz. Krome toho bude clenem poroty Petr Vochozka, spolumajitel společnosti Illusion Softworks, která vyprodukovala hry, jako například Hidden & Dangerous nebo Flying Heroes a dnes již patří mezi celosvětově uznávané vývojářské týmy.

Autoři vítězných her se budou moci s členy poroty osobně seznámit během předávání cen a kdoví, třeba se jejich účast v soutěži stane nástupním můstkem pro jejich budoucí kariéru v oboru počítačových her.

„Český herní průmysl se již dnes nemá v porovnání se zahraničím za co stydět. Hry, jako je v tuto chvíli připravovaná MAFIA, mohou směle soutěžit s největšími „peckami“ světových firem. Doufáme, že BECHER GAME 2001 pomůže najít další skryté talenty a posune český herní průmysl zase o kus dál. A samozřejmě chceme, aby se všichni, kdo počítačové hry rádi hrají, u výsledků naší soutěže dobře pobavili,“ říká k tomu David Binar, manažer komunikace společnosti JAN BECHER.

Soutěž BECHER GAME 2001 začíná 1. května 2001 a konečným termínem pro zaslání her je poslední říjen 2001. Podrobná pravidla soutěže a možnost on-line registrace jsou k dispozici na http://game.janbecher.cz.

V roce 2000 do soutěže její účastníci poslali celkem 29 her (které jsou jako freeware k dispozici na http://game.janbecher.cz) a zvítězil tříčlenný tým z Brna pod názvem Enteron ve složení Jan Kottman, Tomáš Nevrtal a Vít Nováček se svou adventurou „Zázračný lék“. Adventura Zázračný lék v sobě kombinuje 2D a 3D prvky. Hlavní postavou je Pepa Bechr, který musí do svých rukou získat zázračný lék – Becherovku - a zachránit tak svět. Rezenzi hry si můžete přečíst na adrese http://www.doupe.cz/r-art.asp?id=8314.

Na serveru Doupě.cz jsou k dispozici také recenze na další hry z minulého ročníku. Server Vypalcd.cz nabízí vypálení těchto her na CDROM.

Doupě komentuje: Nemýlili jsme se, když jsme loni věštili soutěži s hrami na motivy určitého sponzora velkou budoucnost. Po roce, který přinesl spoustu nového, se soutěž s Becherovkou dostává do nové podoby, s většími cenami, větší mediální podporou a rozsáhlou porotou, která bude jednotlivé tituly hodnotit a společně pak i vyhlásí vítěze (členy poroty je i server Doupě).

Pokud se domníváte, že jste schopni vytvořit zajímavou počítačovou hru, neváhejte ji odeslat pořadatelům soutěže – možnost získat výhru je velice velká, pokud zvážíme, že loni se soutěže zúčastnilo 29 titulů. Řekněme to kulantně – není co ztratit.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A