Vyhráli jste Strategický Trojlístek?

Čtvrté kolo soutěžení na Doupěti bylo veskrze humorného charakteru – nechtěli jsme po vás žádné přesné informace o hrách, podle kterých bychom zhodnotili vaše odpovědi a vybrali vítěze. Na naše otázky mohl každý odpovědět dle libosti a humoru, což se nakonec i projevilo. Ty nejlepší odpovědi spolu se jmény výherců se dočtete právě v tomto článku.
Vyhráli jste Strategický Trojlístek?
Čtvrté kolo soutěžení na Doupěti bylo veskrze humorného charakteru – nechtěli jsme po vás žádné přesné informace o hrách, podle kterých bychom zhodnotili vaše odpovědi a vybrali vítěze. Na naše otázky mohl každý odpovědět dle libosti a humoru, což se nakonec i projevilo. Ty nejlepší odpovědi spolu se jmény výherců se dočtete právě v tomto článku.

"Co pro vás znamenají hry?"
První otázka byla jednoznačně orientovaná na vás, čtenáře. Co pro koho znamenají hry mohla ukázat naše nedávná anketa, kde jsme se ptali na vaši obvyklou délku hraní hry. Odpovědi v naší soutěži se různily všemi směry. Někteří odvětili vcelku odměřeně Relaxace a odpočinek nebo Jiný svět a útěk od reality. Velice mě však rozesmály odpovědi, ve kterých jste popsali vcelku barvitě smysl her ve vašem životě – Denní dávka potřebné drogy a odpověď Skoro vůbec nic byly natolik protichůdné, že by bylo velmi nefér je nezmínit. Pokud ale vezmu v globálu všechny vaše odpovědi, pak je vítězem Zábava, kterou jste zmínili ponejvícekrát.

"Soutěžíte pravidelně na Doupěti?"
Druhá otázka se týkala vaší čtenářské loajality vůči Doupěti. Věřím, že se nám již podařilo vypěstovat řekněme tradici v uveřejňování soutěží a doufáme, ž e se nám s železnou pravidelností podaří vyhlašovat nová a nová kola (tento článek však zmiňuje čtvrté kolo – Strategický Trojlístek). Výsledky, kterých se nám dostalo, nás převelice potěšily – stav nových versus ostřílených soutěžících byl vzácně vyrovnaný, resp. v kvantu odpovědí činil rozdíl pouhý zlomek. Těší nás, jak jsem již zmínil, oba stavy – lidé se k nám rádi vrací a na druhé straně máme i spoustu nováčků, kteří se do celého soutěžního života našeho časopisu teprve dostávají. Vítáme je mezi sebou a přejeme hodně štěstí a úspěchů.

"Myslíte si, že vyhrajete v této soutěži?"
Otázka vpravdě drzá, nemyslíte? Opět jsou pouze dvě možnosti – buďto vyhrajete nebo prostě nevyhrajete. Odpovědi v soutěžích mě však opět dostaly, jak se říká: Pokud ruka šéfredaktorova dá, pak určitě. Nevím… asi bylo myšleno štěstí při losování (ba ne… vím.. určitě bylo myšleno štěstí při losování…). Někteří se však mlčky oddali blahé Fortuně a pouze doufali. Lehce popudlivý výraz vyjadřovaly odpovědi typu Proč bych to sem asi jinak psal(a)? a úsměv na rtech vykouzlily odpovědi jako A kdo vo tom tady sakra pochybuje? nebo Si piš, že jo…. Byla zde však i nepřehlédnutelná skupinka skeptiků, kteří odvětili prostým Ne. Jak smutné to potvrdit – opravdu, nemáme cen nekonečně a tak většina skeptiků měla vskutku pravdu.

"Vyhráli jste někdy něco?"
Poslední otázka byla z hlediska celkové koncepce skutečnou volnou disciplínou. Otevíral se vám prostor a vy jste se této hozené rukavice zhostili se ctí. Manželku (no to byla teda výhra), Vařečku na bále, Deset kilo mouky na plese a jiné veskrze materiální požitky – to byly odpovědi, jimiž byla moje schránka zásobená dnem i nocí znovu a znovu. Ano, ale samé drobnosti byly odpovědi, které jsem dostával také v hojném počtu. Moc mě pobavilo vyprávění nejmenovaného čtenáře, jenž ve Sportce vyhrál věru kuriózně: uhodl pět čísel, avšak výhru nedostal. Proč? Existují bohužel dva rozdílné tikety – na středu a na neděli. Inu, ona již zmiňovaná Fortuna je stvoření věru vrtkavé. Mimochodem – Sportkařů je v řadách čtenářů také mnoho – páté pořadí zmínilo dobrých pět procent respondentů, což je již číslo velmi okrouhlé.

A kdo tedy vyhrál?
Výherci mohli být jen tři, je tedy pochopitelné, že počet výherců musel zákonitě korespondovat i s počtem cen, kterými byly ve čtvrtém kole tyto hry:
  • Age of Wonders
  • Airport Inc.
  • SimCity 3000
Výhry si pak odnesli následující soutěžící (tedy ti, na které se při losování usmálo štěstí):
  • Tomáš Bojko z Hlučína (Age of Wonders)
  • Martina Horáčková z Velkých Pavlovic (Airport Inc.)
  • Luděk Fabiánek z Ústí nad Orlicí (SimCity 3000)
Děkujeme vám všem za účast a těším se na vylosování další soutěže, kde však nebudou vítězové pouze tři, ale rovnou celá pětka šťastných. Vzhledem k otázkám, jejichž správné zodpovězení je podmínkou výhry, se domnívám, že i za čtrnáct dní bude z čeho vybírat.

Nejnovější komentáře