Vyjde Gran Turismo 5 v červenci?

O tom, že je nejnovější pokračování závodní série Gran Turismo nadmíru očekávaným titulem není pochyb. Hráči od něj očekávají kvalitně zpracované závody, vývojáři zase, že vytáhne konzoli Playstation 3 z bahna dočasného nezájmu. Už při ohlášení tak hra způsobila vlnu vzrušení, avšak až doposud nebyli tvůrci schopni uvést ani přibližné datum, kdy by se měla objevit na trhu, a lidé se museli spokojit s pouhopouhým „někdy v roce 2008“. Tomu ovšem udělal alespoň částečnou přítrž Kazunori Yamauchi, který pro japonský herní magazín Famitsu uvedl, že doufá ve vydání hry v Japonsku někdy v létě příštího roku. Pravděpodobně v červenci. Fanoušci v Evropě si pak na hru budou muset počkat o tři až čtyři měsíce déle, a je docela možné, že se jí nedočkají dříve než v roce 2009.

Jak už jsme zvyklý, hra samotná se nám pokusí naservírovat maximálně realistické závody. Díky tomu budou mít hráči k dispozice několik desítek věrně zpracovaných vozů, které budou moci prohánět po nesčetných okruzích. Autoři GT5 dokonce přislíbili i model poškození vozů, který by měl ovšem vyjít formou updatu, až s ním budou vývojáři plně spokojení, a hlavně až se jim podaří získat souhlas všech automobilek.

I přesto, že má páté Gran Turismo opravdu dlouhý krok, fanoušci se mohou těšit na jakéhosi předskokana – Gran Turismo 5 Prologue – jenž by měl vyjít v našem regionu ještě před koncem roku. Od něj si tvůrci slibují, že navnadí hráče (a že je rovněž odvede od myšlenek na přejití k jiné závodní sérii), a tak mu věnovali na čtyřicet vozidel, kvartet tratí v několika různých verzích, dva herní módy (Normal a Professional) a samozřejmě multiplayer.

Související informace (Gran Turismo 5 Prologue):
Platforma: PS3
Žánr: závodní simulátor
Výrobce: Polyphony Digital (
http://www.polyphony.co.jp/)
Vydavatel: Sony Entertainment (
http://www.sony.com/)
Distributor v ČR: Sony Czech (
http://www.sony.cz/)
Předpokládané datum vydání: Q4 2007

Zdroj: Eurogamer

Nejnovější komentáře