Vylepšený Zaklínač 3 se předvedl v prvních záběrech. Kromě lepší grafiky přibyde i řada nových funkcí

14. prosince přijde nová verze Zaklínače 3 pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series S|X. Pokud vlastníte některou ze starších verzí, tak vylepšení dostanete zcela zdarma. Vývojáři se ve včerejším streamu podělili o několik věcí, které můžeme kromě vylepšené grafiky očekávat. 

Jako první přišel na řadu fotomód. Možnost dělat líbivé snímky a všemožně si je upravovat přímo ve hře se za poslední generaci stala velmi oblíbenou. CD Projekt viděl, jak hráči využívali potenciál fotomódu v Cyberpunku 2077, a tak jeho zahrnutí do next-gen updatu Zaklínače 3 byla samozřejmost. Rovnou ohlásili, že nás čeká soutěž, kde budou odměněny ty nejlepší snímky. 

V nastavení pak nově najdete alternativní módy kamery. Můžete si vybrat, jestli při průchodu krajinou bude kamera hned za Geraltem nebo na celou scenérii budete koukat víc zdálky. Nastavovat si můžete samostatně kameru při jízdě na koni, při chůzi i při boji. Je na vás, jak si módy nakombinujete. Nebo vše můžete nechat tak, jak to bylo v originále. CD Projekt i v dalších případech uvádí, že je jen na vás, jestli využijete nové funkce. 

Spoustu z vás jistě zajímá, jak to bude na konzolích s nastavením grafiky. Stejně jako u konkurence bude mít i Zaklínač 3 módy kvality a výkonu. První možnost zahrnuje zapnutí ray tracingu, vyšší kvalitu odrazů a osvětlení. Hra poběží v dynamickém 4k rozlišení při 30 FPS. Výkon pak znamená snížení kvality grafiky, zato budete hrát v 60 FPS opět s dynamickým rozlišením. Rozdíly ale oproti původní verzi uvidíte tak jako tak. Tvůrci nicméně podotýkají, že next-gen update nemá ze třetího Zaklínače udělat úplně novou hru, takže nemůžete očekávat rozsáhlé úpravy. 

Mezi další příjemné novinky patří třeba rychlé sesílání znamení bez nutnosti je měnit skrz kruhový výběr. Jednoduše sešlete to, které se vám zrovna hodí, kombinací dvou různých tlačítek. Při hraní budete moci využít i nové filtry na mapě, díky kterým nemusíte být zahlceni všemi těmi otazníčky. 

V původní hře jste si uživatelské rozhraní mohli buď nechat zapnuté nebo ho celé skrýt. Nyní bude nová alternativa. S ní se vám po stisknutí tlačítka pro soustředění rozhraní na pár vteřin zobrazí a pak zase zmizí. Ohledně uživatelského rozhraní je také příjemnou novinkou možnost zvětšit si titulky. Následně byla řeč o drobnostech jako je pauza během filmečků nebo opravy některých problémových questů. 

Nakonec došlo i na nový obsah spojený se Zaklínačem od Netflixu. K tomu bude vázaný nový quest. Můžete se těšit na nové výzbroje i meče. Spolu s tím dostane nový ohoz i Marigold. Podobně jako u Yennefer nebo Triss si jeho alternativní vzhled budete moci přepnout podle svého uvážení. A na úplný závěr přišlo potvrzení podpory sdíleného postupu. Své uložené pozice si tak můžete přenášet mezi různými platformami

Pokud hrajete na PlayStationu 4, Xboxu One nebo na Switchi, tak nemusíte být smutní. Nové funkce totiž zamíří i do starších verzí. CD Projekt ale zatím neoznámil datum, kdy bychom je na těchto platformách měli očekávat. 14. prosince tak platí jen pro PC, PS5 a XSX. 

Zdroj: The Witcher

Diskuze (7) Další článek: Netflix to s hrami vzdát nehodlá. Po mobilech se chystá proniknout i na PC trh s velkým AAA titulem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,