Vypadá to, že další Mass Effect poběží na grafickém enginu Unreal nové generace

Poukazuje na to pracovní nabídka od Bioware.

Původní trilogie sci-fi ságy Mass Effect běžel na Unreal enginu třetí generace, BioWare se však rozhodl při skoku do Andromedy přeskočit na Frostbite, v té době hojně propagovaný víceméně ve všech projektech vydavatele EA. Nyní to vypadá, že se opět vrátíme do starých kolejí, a samozřejmě v nejnovější generaci. 

Prozrazuje to nová nabídka práce od BioWare. Hledá se nový technický vedoucí, který by měl mít "zkušenosti s EU4/5" při práci na novém Mass Effectu. Zmínka o enginu se nachází také v několika dalších nabídkách práce, takže je dost bezpečné předpokládat, že titul opravdu poběží na nejnovější generaci tohoto enginu.

Známý herní insider Jeff Grubb už dříve poznamenal, že nový Mass Effect poběží na Unreal Engine 5 a že šlo o počáteční rozhodnutí celého týmu, což je rozhodně skvělá zpráva. Ostatně po ukázce schopností enginu v Matrix Awakens se nemůžeme dočkat. 

Diskuze (1) Další článek: Tvůrci bizarní adventury Psychonauts 2 už pracují hned na několika nových projektech

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Nintendo už prodalo 114 milionů Switchů. PS4 a Game Boy jsou na dostřel

Nintendo už prodalo 114 milionů Switchů. PS4 a Game Boy jsou na dostřel

Hráči pořád jako zběsilí kupují Mario Kart 8 Deluxe

Lukáš Václavík
Nintendo SwitchNintendo
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Android 13 přehledně ukáže veškeré používané Služby Google Play. Nepotřebné můžete vypnout

Android 13 přehledně ukáže veškeré používané Služby Google Play. Nepotřebné můžete vypnout

** V Androidu 13 existuje snadní správa Google Služeb ** Dostanete se k nim jednoduše přes nastavení aplikací ** Vybrané služby je možné deaktivovat, ale nedoporučuje se to

Martin Chroust
SlužbaGoogle Play

Aktuality

14:44 | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
12:55 | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách