Vývoj her na NGP má být snadný

Vývoj her pro Playstation 3 může být sice složitější než u konkurence, nicméně v případě NGP to má být přesně opačně - tvorba her by měla být snadnou záležitostí. Pro magazín Edge to prozradil šéf Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida.

"Zaměřovali jsme se na to již od začátku," řekl Yoshida. "Poučili jsme se z PS3. Museli jsme pro NGP vytvořit vývojové prostředí co nejsnadnější. Mnoho týmů je v současnosti s možnostmi PS3 obeznámeno, zvyklo si ve svých titulech používat různé efekty."

"Na základě těchto znalostí - a také vzhledem k návkům, které si na PS3 vývojáři vytvořili - jsme museli zajistit, aby byl vývoj na NGP co nejvíce přirozený - aby šlo o jakési rozšíření PS3."

"S třemi demy, co jste již viděli - Lost Planet 2, Yakuza a MGS4 - prokázali, že je portování jednoduché a rychlé. Každopádně to ale nedemnostruje vše, co NGP nabízí. Nejde jen o platformu pro portování PS3 her."

Zdroj: CVG

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A