Vývoj konzolové verze Elite Dangerous se zastavuje. Tvůrci se soustředí na PC verzi

Na konzolích se ještě nějakou dobu tato sci-fi odysea neobjeví.

Elite Dangerous: Odyssey rozhodně neodstartovalo tak, jak by si tvůrci i hráči představovali a na Steamu kvůli technickým potížím a celkově špatnému stavu dostávalo spíše záporná hodnocení. Situace je v tuto chvíli mnohem lepší, ale vývoj konzolové verze hry vývojáře zdá se moc omezuje. Veškerý vývoj se tedy zastavuje a tvůrci se chtějí zcela soustředit na PC verzi a její vypiplání do precizního stavu. 

"Není tajemstvím, že start Odyssey nebyl ideální, včetně nutnosti rozdělovat PC a konzolovou komunitu do dvou táborů," řekl CEO studia David Braben. "Od května 2021 jsme pilně pracovali na vylepšeních PC verze a paralelně i vývoji té konzolové. Posledních několik měsíců jsme se snažili přijít na to, jak nejlépe postupovat dál a bohužel musím oznámit, že zastavujeme vývoj konzolových verzí hry, abychom se kompletně věnovali PC verzi."

To někteří hráči nepřijali zrovna pozitivně, jelikož neexistuje způsob, jak přenést svůj postup z konzolí na PC a hráči jsou tak i přes stále aktivní servery a aktualizace víceméně bez možnosti pohybu vpřed. Uvidíme, zda s tím studio něco neudělá. 

Váš názor Další článek: PUBG Mobile startuje časově omezený event a dostane skiny ze sci-fi Warframe

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Aktuality

13:40 | Kde se ve městě Redfall vzali upíři? Do zápletky připravované novinky studia Arkane nahlíží nový trailer. Hra pak vychází 2. května na PC a Xbox Series S|X. 
13:03 | Stavebnice LEGO Bricktales se rozrostla o nový obsah v rámci DLC zdarma. Skrz novou příběhovou linku pomůžete velikonočnímu zajíčkovi zachránit Velikonoce. 
12:32 | Kouzelné RPG Ni no Kuni II: Revenant Kingdom vyšlo na Xbox One a Series S|X v Prince's edici, která kromě základního příběhu obsahuje i všechna rozšíření. Můžete ho vyzkoušet skrz předplatné Game Pass. 
21. března | Pixelartová akce The Mageseeker ze světa League of Legends se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Do boje se Sylasem se vydáme už 18. dubna na PC, PS4, PS5, XO, XSX a Switchi. 

Březnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 15 zdrojů s výkonem 750 W

Pravidla pro létání s drony

Test levných soundbarů k televizi

Jak na návrh vlastního interiéru