Vývoj konzolové verze Elite Dangerous se zastavuje. Tvůrci se soustředí na PC verzi

Na konzolích se ještě nějakou dobu tato sci-fi odysea neobjeví.

Elite Dangerous: Odyssey rozhodně neodstartovalo tak, jak by si tvůrci i hráči představovali a na Steamu kvůli technickým potížím a celkově špatnému stavu dostávalo spíše záporná hodnocení. Situace je v tuto chvíli mnohem lepší, ale vývoj konzolové verze hry vývojáře zdá se moc omezuje. Veškerý vývoj se tedy zastavuje a tvůrci se chtějí zcela soustředit na PC verzi a její vypiplání do precizního stavu. 

"Není tajemstvím, že start Odyssey nebyl ideální, včetně nutnosti rozdělovat PC a konzolovou komunitu do dvou táborů," řekl CEO studia David Braben. "Od května 2021 jsme pilně pracovali na vylepšeních PC verze a paralelně i vývoji té konzolové. Posledních několik měsíců jsme se snažili přijít na to, jak nejlépe postupovat dál a bohužel musím oznámit, že zastavujeme vývoj konzolových verzí hry, abychom se kompletně věnovali PC verzi."

To někteří hráči nepřijali zrovna pozitivně, jelikož neexistuje způsob, jak přenést svůj postup z konzolí na PC a hráči jsou tak i přes stále aktivní servery a aktualizace víceméně bez možnosti pohybu vpřed. Uvidíme, zda s tím studio něco neudělá. 

Váš názor Další článek: PUBG Mobile startuje časově omezený event a dostane skiny ze sci-fi Warframe

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,