Vývoj Star Citizen má potíže. Peníze mizí a nikdo neví, kdy titul vyjde

Někdo v Cloud Imperium Games si zřejmě jako malý nespořil do prasátka a začínat s tím nechce ani v dospělosti.
Vývoj Star Citizen má potíže. Peníze mizí a nikdo neví, kdy titul vyjde

Pořádný průšvih je na spadnutí ve vývojářském studiu Cloud Imperium Games. Tvůrci unikátního komunitního vesmírného simulátoru Star Citizen totiž vybrali absolutní většinu peněz na svůj projekt z crowdfundingu a lidé, kteří do hry investovali čekají na výsledek už osm let. Konec vývoje je ale v nedohlednu a peníze z pokladničky vývojářů pomalu ale jistě mizí.


Hra měla původně dorazit už v roce 2014, ale od té doby uplynulo již pět let a s neustálými odsuny vydání jsme se dostali až k tomu, že datum, kdy se máme dočkat je momentálně neurčené. Důvod, proč peníze dochází a vývoj se zasekává je přitom celkem jednoduchý. Špatná rozhodnutí, plýtvání penězi na marketing a rozhazující vedení společnosti.

Časopis Forbes mluvil s dvaceti bývalými zaměstnanci vývojářského studia, kteří tvrdí, že šéf a zakladatel Chris Roberts je mikromanažer a velmi špatný správce peněžních prostředků v chaotickém pracovním prostředí. V roce 2017 vyplatila společnost svým více než pěti stům zaměstnancům za výplaty 30 milionů dolarů. Není sice jasné, kdo dostal jaký podíl, ale sám Roberts si podle dostupných informací pořídil dům za bezmála pět milionů dolarů v Los Angeles. Tvrdí ale, že si ho pořídil za peníze, které získal ještě před Cloud Imperium. 


Vedení prý celkově lpí na nedůležitých detailech a nezabývá se klíčovými prvky hry. Vývojáři si stěžují na to, že jsou nucení neustále měnit svoji práci a proto se postup v jejich práci hodně zpomaluje. Jeden z grafiků například musel neustále opakovat svou práci na vizuálních efektech pro štíty vesmírné lodi. Vedoucí tvorby postav, který odešel v roce 2015 dokonce tvrdí, že za sedmnáct měsíců se mu podařilo dokončit pouhých pět postav, protože vedení neustále měnilo svůj názor na schválení jeho již dokončených postav. 


Fanouškům tak začala docházet trpělivost a hromadí se žádosti o vrácení peněz, které dosahují až do výše 24 000 dolarů. "Hra, na kterou čekáme stěží běží a je teprve v alpa verzi. Chci z toho ven. Obelhali nás," stěžuje si jeden z přispěvatelů, který do kasičky hodil tisíc dolarů. Jak tento nešťastný crowdfundingový projekt skončí tak zůstává ve hvězdách a upřímně úspěšnému dokončení už asi nevěří ani ti nejzarytější optimisté.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Remaster, co si za rámeček nedáte

Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Rem…

Vylepšené verze třech legendárních dílů série Grand Theft Auto zněly jako sázka na jistotu, na které se toho nedá moc pokazit. Nakonec to ale dopadlo katastrofou, kterou hráči Rockstaru určitě jen tak neodpustí.

20.  11.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
GTA Vice CityGTA 3PS5GTA San AndreasRecenze