Vývojáři remaku Dead Space naslouchají zpětné vazbě. Upraví zvuky zbraní

Od nové verze oblíbené sci-fi hororovky mají hráči nemalá očekávání. V tomhle případě to naštěstí vypadá, že nepůjde o nedotaženou záležitost jako u většiny posledních projektů EA.

Studio EA Motive fanoušky nechalo nahlédnout pod pokličku vývoje remaku hororu Dead Space ve dvojici streamů. Nedělají to jen proto, aby lidem ukázali, jak se jejich projekt posunuje dál, ale sklízí také zpětnou vazbu, kterou očividně hodlají náležitě využít. Komunitě se moc nezamlouvaly zvuky Plasma Cutteru a Pulse Rifle. Místo přesvědčování fanoušků o tom, že tato verze je ta správná, přišli vývojáři s úpravami. 

Nová variace prvního Dead Space poběží na enginu Frostbite, a i když byl navržen hlavně pro vývoj stříleček z pohledu první osoby, zatím nenasvědčuje nic tomu, že by to pro Motive byl problém. Už několikrát jsme ale slyšeli, že vývoj s Frostbitem není zrovna jednoduchý. Takové ohlasy zněly hlavně ze studia Bioware při vývoji Mass Effect: Andromeda a Anthem.

Vydání remaku Dead Space je zatím plánované na začátek roku 2023 a vyjde na PC, Xbox Series S|X a PS5. Jsme zvědaví, jak moc bude těžit z toho, že vývojáři nemusí brát ohledy na minulou generaci. Každopádně už teď je jasné, že oproti původní verzi tady bude několik změn v hratelnosti. Ty bezesporu uvidíme v některém z budoucích streamů.

Váš názor Další článek: QuakeCon i letos proběhne pouze digitálně. Své novinky id Software představí v srpnu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,