Vývojáři slibují, že Horizon: Forbidden West nebude limitován starší generací

Playstation 5 bude opět využit naplno.

Nová generace konzolí se začíná pomalu ale jistě rozjíždět a spousta hráčů si stěžuje, že se vývojáři často zbytečně zdržují s generací odcházející pro své budoucí hry a limitují tak opravdový pokrok chystaných titulů. Podobné obavy vyjádřili i fanoušci hry Horizon: Forbidden West. Studio však nyní všechny uklidnilo a podotklo, že PS4 v žádném případě hru nebude limitovat. 

"Nemyslím si, že dvougenerační vývoj nás nějakým způsobem omezil. Když jsme začali tvořit koncept hry, měli jsme tolik skvělých nápadů, že jsme nepřemýšleli o omezení staršího hardwaru Chtěli jsme prostě vytvořit unikátní a lákavý zážitek pro hráče. Poutavé dobrodružství. Na to jsme se při tvoření příběhu a questů zaměřili nejvíce," řekl Mathijs de Jonge, vedoucí projektu v rozhovoru pro Hardware Zone

Největším rozdílem mezi PS4 a PS5 verzemi tedy bude grafická kvalita obrazu. 

"Největším skokem, nepočítám-li 3D Audio, rychlejší nahrávání a ovladač DualSense, jsou celkové grafické kvality. Na PS5 jsme měli možnost přidat mnohem více detailů a grafických efektů, které na starším hardwaru nebyly jednoduše možné. Ten nás ale nijak neomezoval," dodal.

Horizon: Forbidden West vychází na PS5 a PS4 koncem letošního roku.

Váš názor Další článek: Ratchet & Clank: Rift Apart předvádí novou zbraň, která si hraje s dimenzemi

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,