Vyzývám vás na souboj, mravenci!

Už jste o ní na Doupěti četli. Je drsná, jen tak ji něco neskolí a když se pustí do nepřítele, lítají z něj cucky masa do všech stran. Ne, nemluvím o Laře Croftové, ale o Alence, legendární literární postavě, která se nyní v rytmu akce vydává vybojovat svůj nejtěžší souboj v Říši divů.
Vyzývám vás na souboj, mravenci!
Novou, akční verzi slavné Alenky v Říši divů z pera Lewise Carolla připravuje člověk, jemuž je akce druhým životem. American McGee (tak se skutečně jmenuje) se svého času podílel coby designer na DOOMu a nyní, po mnoha letech hledání, dostal šanci dotáhnou do konce jeden z vůbec nejambicióznějších projektů letošního roku – akční third person adventuru nazvanou Alice. Na dotaz, proč dostalo přednost third person zobrazení před first person úhlem pohledu pak American McGee říká:“Third-person pohled nám dává víc možností v otázce pohybů a toho, co Alenka může ve světě dělat.“ Díky tomu se tedy můžeme těšit na poměrně značné množství odvážných skoků, jejichž provádění by měl ulehčit „zaměřovač skoků“. Což je nápad vskutku zajímavý.

AliceAlice

Příběh McGeeho Alenky se bude odehrávat asi rok po posledním knižním příběhu Alenky v Zemi za zrcadlem a bude mít celkem 15 unikátních levelů, jimiž bude po zuby ozbrojená Alenka procházet v různých velikostech. A tak zatímco jednou bude téměř obrem, podruhé se pro ni tráva stane džunglí plnou dobře organizovaných mravenců. Tak jako prostředí, i nepřátelé a zbraně by měli být prudce originální. „Chtěl jsem, aby zbraně byly stejně zábavné jako efektivní. Samozřejmě jsme se mohli podívat po nějakých více tradičních zbraních, ale takhle je to větší zábava,“ dodává sám American McGee. A skutečně, zdá se (i podle screenshotů) že když nic jiného, tak zábavná a originální Alenka rozhodně bude.

AliceAlice

Už dříve jste si mohli na Doupěti přečíst, že Alenka nebude na všechny ty krvavé řežby a putování světem neustálých hádanek sama. Věrným společníkem jí bude kočka Šklíba, která bude sloužit především coby rádce a průvodce. Občas uvidíte jen její oči, občas se někde mihne a občas se neobjeví vůbec – jen její hlas zazní z dálky a řekne, poradí, naznačí. Nejčastějším nepřítelem pak budou nejspíš stráže – jakýsi mix mezi klasickými kartami a živou bytostí. Káry, piky, kříže, kule – tyto údaje budou mít vliv nejen na vizáž stráží, ale i na zbraně, které budou během boje použity.

AliceAlice

Ze všeho nejvíc by ale American McGee´s Alice měla zabodovat grafikou, která bude těžit z kvalit Quake 3 enginu. Na první pohled roztomilé postavičky se díky stínům budou měnit v členy horrorového panoptika, ponurá atmosféra bude číhat za každým rohem a Alenčinou tváří se při likvidaci nepřátel občas mihne výraz zcela nepohádkový. Společně s dokonalou marketingovou podporou (naplánována je i výroba hraček podle postav počítačové hry) by pak grafika měla zaručovat, že o této hře ještě určitě uslyšíme. Mravenci třeste se!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |