Warframe: jak z něj vytěžit maximum i bez placení

Hry s označením „free to play“ lákají na hraní zdarma, ale často skrývají mechaniky, které vám hru čím dál více znepříjemňují, aby vás přiměly platit. Warframe ale rozhodně není tenhle případ. Ukážeme vám, jak si tuto hru užít naplno bez nutnosti utratit jedinou korunu.

1. Proč hrát Warframe

V posledních letech se na herním trhu objevilo hned několik her, které se řadí do žánru looter-shooter. Můžete znát například Destiny nebo Anthem, se kterým to moc slavně nedopadlo. Ještě před všemi těmito tituly tady byl Warframe. Původní verze vyšla roku 2013. Pokud jste ho v tu dobu hráli a zlomili nad ním hůl, tak se vám ani nedivím. V superlativech se o něm rozhodně nemluvilo. Hra je ale stále ve vývoji a za ty roky se změnila k nepoznání.  

Warframe_20190729113523.jpg 

Warframe je sci-fi střílečka z pohledu třetí osoby, kterou můžete hrát jak sólo, tak s partou kamarádů. Široký arzenál zbraní, framů a ostatního vybavení zajistí, že pokud vás Warframe chytne, jen tak nepustí.

Abyste se neztratili hned v úvodu, tak se sluší vysvětlit, co to ten „frame“ vlastně je. Je to futuristický oblek, který využíváte na svých misích. Ve hře jich je několik desítek, a i když získání nového zabere dost času, tak se postupně můžete dostanete k základní verzi každého z nich.  

 

Každým rokem přibývají masivní updaty. Ještě před pár lety nemohla být o nějakém zážitku z otevřeného světa vůbec řeč, ale nyní se už v začátcích hry podíváte do dvou otevřených lokací. V letošním přírůstku pak hráče čekají i vesmírné bitvy.

Za označením „free to play“ se v tomhle případě neschovávají žádné mechaniky „pay to win“, které by vás ve hře nepustily dál bez zaplacení. Warframe je hlavně o misích, kdy prozkoumáváte nové prostředí a bojujete s jeho nástrahami, shromažďujete zdroje a postupujete na další planety. Nemusíte utratit ani korunu, abyste si Warframe užili plnými doušky. Chce to ale poznat hru důkladněji a osvojit si některé princip a fígle. V následujících kapitolách najdete několik tipů, jak Warframe pořádně rozjet.  

I když je hra dostupná na PCPlayStationu 4Xboxu One i Nintendu Switch, tak je každá platforma oddělená a ani nemůžete mezi platformami sdílet jeden účet. Bohužel.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

8.  1.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A
Unikly nové fotografie chystaného ovladače Dualshock 5 pro PS5

Unikly nové fotografie chystaného ovladače Dualsho…

Pátý dualshock zřejmě bude vypadat skoro stejně jako jeho předchůdce.

6.  1.  2020 |