Warhammer Online – kdo s koho

Jako v životě je i ve světě Warhammeru potřeba vybrat si správné povolání. Představíme vám jich rovnou dvacítku, ať máte jasnou volbu.
Seznam kapitol
 1. Order
 2. Destruction

Týden s Warhammer Online:

Kdo s koho

Cesty s questy

Když si jdou hráči po krku

Kudy kam

Rodina je základ státu, jednotlivci jsou základy rodiny, takže i v MMORPG každého zajímají jeho postavy. Ve světě Warhammer Online: Age of Reckoning si můžete vybrat mezi dvěma stranami – Order a Destruction, nebo po našom Řád a Neřád. Protože se v nejbližších několika dnech budete setkávat s postavami tohoto světa častěji, představím vám všechna povolání, na která při hraní můžete narazit.

 

921_wide_04.jpg

Jen předešlu, že síly relativního dobra, neboť svět Warhammeru je jako ten náš, zastupují rasy lidí, vznešených elfů a trpaslíků, kteří po řadě bojují proti silám Chaosu, pravých elfů (nutno podotknout, že hraji Druchii ve stolním Warhammeru, čiliže můj náhled je lehce ovlivněný) a orků s gobliny. Vzhůru tedy do pořádku, ať si zábavu užijete i ke konci.

Lidé

I když žijí lidé téměř všude, neboť Starý svět je jakousi karikaturou našeho reálného, zaobírá se hra pouze osadníky z Říše (The Empire) vedené císařem Karlíkem Franců. Nejedná se tak o barbary ze severu, obchodníky a žoldáky městských států jihu, ani třeba západní feudální Bretonce. Církev Sigmarova je silná, stejně jako magie a technika v Říši. Můžete si tak vybrat mezi třemi pohůnky, za něž pak budete hrát:

Witch Hunter

Lovec čarodějnic je odvážný hrdina Inkvizice, který se snaží vymýtat nákazu Chaosu ve všech jeho podobách. Používá k tomu jak očistného plamene, tak i pistole a kordu, se kterými umí bravurně zacházet. Pomocí základních útočných dovedností buduje až pětici obvinění, která pak posilují jeho závěrečný úder – exekuci. Většina schopností navíc přidává i nějaký ten postih pro protivníka, tak jsou lovcova komba nejen efektní, ale i velice efektivní.

war_profese_01.jpgwar_profese_02.jpg

Bright Wizard

Bojový kouzelník školy ohně je metlou všech protivníků. Jeho magické útoky na dálku způsobují slušná zranění a s každým úderem se zdá být silnější. Jak v sobě zažehne vnitřní oheň, zasahují jeho kouzla přesněji a drtivěji. Postupně získává „spalování“, díky němuž zvyšuje své šance na kritický zásah a jeho zranění. S každým kouzlem je však jistá pravděpodobnost, že nashromážděná energie unikne jeho kontrole a slušně jej popálí. Samozřejmě s rostoucím „spalováním“ naděje protivníků na tento efekt roste.

war_profese_03.jpgwar_profese_06.jpg

Priest of Sigmar

Kdo si pod pojmem kněz představí houžvičku v róbě, ještě nepotkal kněze Sigmara. Boží válečník vede i své následníky v bojové cestě a tak je nejčastěji uvidíte v těžké zbroji a obouručním válečným kladivem v rukou. Každý úder jako by zvyšoval jeho zázračné schopnosti, pomocí nichž je schopen léčit a oživovat padlé. Kněz tak bez boje není schopen takových hrdinských kousků, jaké by bylo často potřeba, ale v bitevní vřavě klidně plní pozici nárazníku pro nepřátele.

war_profese_04.jpgwar_profese_05.jpg

Trpaslíci

Zarputilý horský národ trpaslíků, kteří oč jsou menší, o to jsou i houževnatější a silnější, obýval kdysi v klidu své pevnosti a kul ty nejlepší zbraně a zbroje. Do každé pak vytepali kovářští mistři nějakou magickou runu, nebo i více, ti nejlepší pak tvořili přímo legendární kousky. Dočkali se však neslavného konce svých dní, kdy vymírající rasa musí bojovat se zelenými kůžemi, které se i podzemím dostaly až do jejich pevností. Knihy záští jsou plné a je třeba každou z křivd potrestat.

Rune Priest

Ač trpaslíci jsou k magii přirozeně skeptičtí, mají své vlastní způsoby, jak tuto mocnou sílu kontrolovat. Runoví kněží mají své předměty přímo posázené různými runami, jejichž aktivováním jsou schopni přivolat klidně i malou bouři, nebo využít nevyzpytatelnou sílu na vyléčení svých druhů. Navíc pro spolubojovníky tvoří runové kameny, které pak vybraní jedinci mohou nosit a získávat tak všerůzné výhody. A když je nejhůř, kámen obrátí proti nepříteli a se zánikem runy utrpí i soupeř.

war_profese_07.jpgwar_profese_08.jpg

Ironbreaker

V nejhlubších šachtách, kde riziko zavalení je největší a stvůry nejhrozivější, konají své povinnosti pouze ti nejlépe vybavení trpaslíci. Ironbreaker je jedním z nich, do slova zakovaný v těžké zbroji se nebojí žádného nepřátelského úderu. Útoky na něj a jeho bližní jej jen rozlítí k větší zášti. Křivdy jemu a jeho druhům spojeným přísahou posilují jak tohoto bojovníka, tak i jeho přísežníky, navíc jeho schopnosti dokáží část zranění přátel přenést na sebe, kde rány jen neškodně sklouznou po brnění.

war_profese_09.jpgwar_profese_10.jpg

Engineer

Trpasličí inženýr je pravý mistr svého řemesla, vždy má v ruce úderný klíč a druhá pak svírá věrnou pušku. K tomu je schopen na bojišti zprovozňovat různé věžičky, které pak samy ničí jeho protivníky. Aby toho nebylo málo, má nejednu dovednost, pomocí níž jsou tyto stroje ještě děsivější a jejich útoky efektivnější. Když je pak nepřátel více, s radostí mezi ně hodí některou ze svých po domácku vyrobených bomb a granátů. Však to už jim rozhodí sandál.

war_profese_11.jpgwar_profese_12.jpg

Vznešení elfové

Původní Elfové z ostrova Ulthuan, kteří po velké rozepři se svými temnými bratry zůstali na tomto kusu země. Považují se za právoplatné dědice Trůnu fénixe a provozují proslulou vyšší magii. I když jsou již na vymření, každý hrdina vydá za desítky normálních lidí. Podstupují tvrdý výcvik trvající desítky let, což je vzhledem ke staletím jejich životů zanedbatelný čas. Stále jsou však ohroženi Temnými elfy, kteří si nárokují svoji bývalou domovinu.

High Mage

Síla vyšší magie vychází z rovnováhy a stejně tak i její uživatelé musejí rovnováhu udržovat. Jemné předivo světa není vhodné nijak narušit rychlými a extrémními řešeními. Kouzelníci si tak musejí vybírat mezi Silou a Klidem, kdy silová kouzla jsou zraňující, zatímco zaklínadla klidu léčí. S každým seslaným kouzlem buduje kouzelník zásobu opačného efektu, aby pak při použití druhé strany magie získal výrazné bonusy, ať už rychlejší sesílání, nebo u okamžitých kouzel vyšší účinek. Po pětici destrukčních zaklínadel pak použije léčivý efekt během okamžiku.

war_profese_13.jpgwar_profese_14.jpg

Swordmaster

Legendární šermíři, kteří jsou i se svými obouručními meči údajně schopní přeseknout šíp v letu, nebo zasadit úder přesně do smrtícího místa. Boj pro ně přitom představuje také jakési cvičení rovnováhy, kdy každý pohyb je možné použít jen v určité pozici a jeho provedením se postavení změní. Z normální rovnováhy se tak dostávají do vylepšené, pak následuje perfektní balanc. Seky provedené v tomto stavu pak vracejí celý cyklus k začátku a otevírají staré možnosti, které však nebylo možné jindy použít.

war_profese_15.jpgwar_profese_16.jpg

Shadow Warrior

Bojovníci stínů se pohubují na územích, kde jsou útoky Druchii nejčastější. Jsou schopní z každé pozice vytěžit veškeré strategické výhody díky vhodnému bojovému postoji. Různá postavení přitom dávají rozličné výhody a nevýhody a otevírají širokou škálu dovedností, které je možno použít pouze v dané situaci. Ať už se jedná o mistrný výstřel z luku, který zasáhne cíl pomalu mimo dohled lidského oka, nebo mrštný sek skrz obranu protivníka, vždy je potřeba být na danou situaci připraven. Bojovníci stínů pak nejsou nikdy překvapeni.

war_profese_17.jpgwar_profese_18.jpg

White Lion

I když je bílý lev zvíře, jsou podle něj pojmenováni i bojovníci z kraje Chrace. Tito statní elfové si oblíbili těžké obouruční sekery, ale nejvíce je proslavil jejich plášť z kůže bílého lva, kterého však museli k získání tohoto obleku vlastnoručně beze zbraně ulovit. V boji však používají lvů i jako pomocníků a pokud se nepřihodí něco nečekaného, najdete je vždy bok po boku. Zvíře jako by chápalo svého pána a vždy přesně vyslyší jeho rozkazy, navíc pak jsou oba tak sehraní, že útoky každého z nich mohou způsobovat zranění i nepříteli toho druhého.

war_profese_19.jpgwar_profese_20.jpg

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: Mythic Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 18. září 2008
 • Je to Warhammer
 • Bitvy o pevnosti
 • Žádné prostoje mezi boji
 • Tituly
 • Tome of Knowledge
 • Aukce
 • Cestování
 • Převaha Destrukce
Související články
 1. WAR Online v počtu 1,5 milionů kopií
 2. Warhammer Online musí uspět

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A
God of War drtí žebříčky, jde o nejlépe hodnocenou hru na PS4

God of War drtí žebříčky, jde o nejlép…

God of War se povedl, o tom není pochyb. Ale jak moc?

17.  4.  2018 |